Orient ekspres

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jan 2012 19:00

Ja, sem videla, samo je 95 evrov spanje na noč, krat štiri noči, je že 400 evrov, plus 230 do 250 letalska karta, pa smo na 650 evrih, paketna ponudba za hotel s podobno kategorijo pa je z letalom vred že za okoli 450 do 500 evrov. Na prvi pogled ni bistvene razlike, a s 100 evri se v Isnabulu v štirih dneh kaj finega poje in popije. Hamam, tri ure tretmaja, je okoli 25 do 30 evrov, vem iz lastnih izkušenj.

 

Sicer pa je vse stvar dogovora.

 

 

 

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. jan 2012 20:46

Drage moje, glejte, da boste res šle in se imele brezmejno lepo. Izlet bo nepozaben, če greste z vlakom ali z letalom. Je pa res, da let omogoča več doživetij v tem čarobnem mestu.

Jaz tokrat ostajam doma iz zdravstvenih razlogov, prepričana pa sem, da boste ob vrnitvi poročale kako je bilo, mogoče dodale še kak posnetek, to bom pa z veseljem prebrala in pogledala.

zeta

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

19. jan 2012 9:59

Mamamia, če bo vse po sreči, bova nekje do začetka septembra poštimala vse zadeve, od dokumentov do stanovanja :) Potem pa vabljena! :))

 

Mi smo bili prejšnjič (aprila 2010) v http://www.obeliskhotel.com/, midva sva našla ugodno ponudbo na bookingu, drug par pa na expedii - mislim da sta vzela paket na expedii in plačala za 4 nočitve z zajtrkom in let Rim - IST- Rim 550 EUR. 

LP, 

 

Saša

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

20. jan 2012 13:28

Soseda je bila lani z vlakom v Turčiji in nazaj, vendar je bila zelo razočarana. Ne nad Turčijo, temveč nad prevozom. Vlaki je bil zelo umazan, skoraj 12 ur zamude. Je pa vlak po drigi strani eno doživetje.

Če bi bila na vašem mestu, bi šla raje z avionom in bila dlje časa v Turčiji.

Spela

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jan 2012 15:09

spela je napisal/a:

Soseda je bila lani z vlakom v Turčiji in nazaj, vendar je bila zelo razočarana. Ne nad Turčijo, temveč nad prevozom. Vlaki je bil zelo umazan, skoraj 12 ur zamude. Je pa vlak po drigi strani eno doživetje.

Če bi bila na vašem mestu, bi šla raje z avionom in bila dlje časa v Turčiji.



Spela

 

Ta odločitev je že itak padla, da gremo z letalom.

 

mamamia

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

20. jan 2012 16:47

Aaaah Istanbul, hamam, punce na kupu...kako sem vam fovš, upam da mi od tega rit ne zraste!  A poznate pa se vse od prej?
Če bi imela starejše otroke, če bi imela več časa, če ne bi imela letos v planu potovanja s puncami....

Če se boste imele fajn, če boste še kdaj organizirale potovanje, če boste fajn poredne , se vam naslednjič mogoče pridružim

 

Vilma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jan 2012 19:48

Vilma, osebno se večinoma ne poznamo, vsaj večinoma ne (od kandidatk sicer poznam le dve), ampak nekako smo sorodne duše, glede na forum in kak drug obvod. Pa smo rekle - gremo. Do srede februarja je čas za razmislek, potem pa akcija: točen datum, rezervacija leta in hotela in osatlo, kar sodi zraven. Glede na to, kakšne smo, je pravzaprav to tudi edino, kar potrebujemo do Istanbula ...

 

Poredne pa bomo, brez skrbi, sicer nebi prišle povsod, kamor gremo za lastnim nosom

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2012 19:26

Da malo obnovim temo:

 

Primer:

od 19. do 23. aprila, let LJ - Istanbul - Lj, hotel tri do štiri zvezdice, v starem delu mesta, blizu največjih znamenitosti, vse pred nosom, v dvopostlejnih sobah, zajtrk - samopostrežni je vključen v ceno, ponujajo v razponu od približno 410 do 460 evrov.

Toliko v info, če katero zanima, kakšne so cene.

Če hoče katera sama brskat, jaz iščem po www.edreams.com in www.orbitz.com (flifht plus hotel), izkušnje so pokazale, da so od meni znanih ponudnikov najbolj ugodni (lahko da je še kje kakšna stran z boljšimi, bom hvaležna za link).

 

Samo letalska karta stane okoli 240 evrov - iz Lj, in malo manj - 20 do 30 evrov - iz Zagreba. To pravim za primer, da bi kje našle zelo ugodna prenočišča in bi plačale hotel ali drugo namestitev posebej.

 

Iz Zagreba je  na prej omenjeni datum zdaj ponudba zgolj za let - povratni seveda, za 147 evrov.

Temu primerno je cenejša tudi kombinacija hotel plus letalo, od 260 do 300 in nekaj evrov.

Gledam le hotele v starem delu mesta, Sirkeci in Sultanahmet, ne manj kot tri zvezdice.

 



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. 2012 19:34



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. 2012 19:53

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. 2012 20:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti