Kozarčki za vlaganje brez zožitve ("sturzglas")

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. jan 2012 7:23

Z nasvetom ti žal ne morem pomagat, ker takih kozarcev nisem videla nikjer.

Me pa malce firbec matra  kaj imaš namen shranjevati vanje? Ne pade mi na pamet nič takega, kar bi shranila kot ozimnico, pa da bi se v enem kosu streslo iz kozarca. Mogoče pa dobim dobro idejo

Issi

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. jan 2012 12:52

Jaz pa predlagam da pokličeš v trgovino Fiducia jaz pri njih najdem vse mogoče in (skoraj) nemogoče.

Poskusi.

 

Lp, Anja

ANJA

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

17. jan 2012 15:14

Hvala za novo rundo napotkov!

rebecca: Uf, blizu, zelo blizu! Tudi peciva, ja  Saj zdaj jih delam kar v navadnih kozarčkih za vlaganje (ta nizkih), nekoliko se stisne in potem za silo gre ven, a nikoli v lepem enem kosu (imam tudi en sam samcat osameljen kozarec brez zožitve, v tistem gre pa super). Tudi razni pudingi/kreme/narastki (vse, kar se npr. dela v vodni kopeli). Potem je vedno pri roki.

Še bolj kot za pecivo kot tako pa bi uporabljal to za kruh. Namreč, zamesim kruh, napolnim npr. 10 kozarčkov, vzide, skuham (kar v loncu vrele vode, kot bi pasteriziral ozimnico) in imam kruh, kadar ga rabim. Pa še lične okrogle rezine so  Kar se mene tiče, nepogrešljivo za tiste pregovorne "nenapovedane žurke", nenapovedane izlete, nenapovedano lakoto ipd. 


Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 17. 2012 15:22

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. jan 2012 15:57

Lahko pa kupiš tudi čisto navadne ravne kozarce, jaz sem jih tudi eno leto, ko ni bilo dobiti nobenih čednih za vlaganje. Sem jih imela za žele iz izabele, granatnih jabolk in fežoj, zaprla sem jih pa s celofanom. Mogoče se bo obneslo tudi za tvoje namene.

Pa tudi že nekaj časa razmišljam, da bi odnesla do steklarja litrske steklenice in jih dala odrezat nekje na sredini, se mi zdi, da bi mi prišle prav za kakšno žolco, pa pudinge in tako.

Ampak to bo zahteven podvig, ker v našem mestu nimamo več steklarja.

nola

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. jan 2012 17:45

O ti strela! Za kaj takega pa prvič slišim (ok, berem). 

Pa se res človek celo življenje uči.

Issi

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

17. jan 2012 18:12

rebecca je napisal/a:

 sporoci kje jih bos nasel, ker zdaj se mene zanima. 

Pa bodi pazljiv, problem je botulizem - http://extension.psu.edu/food-safety/food-preservation

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Po mikrobiološki teoriji (ravno študiram za ta predmet) so problematična zlasti vakuumsko pakirana in konzervirana nekuhana ali malo kuhana živila z nevtralnim pH (konzerve z zelenjavo, prekajene ribe, meso v zaseki, itd). Kruh je nekoliko kisel, pa tudi "kuhaš" ga dolgo (saj ga "kuhaš" pokritega, ne, in ga potem več ne odpiraš?). Pravijo, da je v Sloveniji nekaj primerov na leto, in da gre za blažje zastrupitve.

perpetua

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

19. jan 2012 17:44

Hm, zdaj sem se pa kar malo zamislil. Potem je npr. vprašljiva tudi paprika, ki sem jo vkuhaval brez vsega (pa najmanj 1 uro)? Ali pa npr. proso/riž/ajdo, kar včasih namočim v kozarčku, naslednje jutro pa zaprem in vkuham (spet vsaj 1 uro)?

Ko delam kruh, delam po tem postopku. Kozarčke zaprem, preden jih dam kuhat, in jih potem do uporabe ne odpiram (enako seveda z obojim zgoraj navedenim in vsem podobnim).

Za prvo rundo "Sturzglasov" pa se imam zahvaliti limnol! 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. jan 2012 18:08

Hm..... a si že kdaj kuhal navadno krušno testo v kozarčkih? To bi znalo priti nekako tako kot kitajski kruhki na pari, zanimiva idaja. Jaz sem poskusila v parnem kuhalniku, pa so bili znotraj dobri, od zunaj pa nekam pacasti. Bo treba enkrat poskusit tvojo varianto.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti