Mascarpone krema

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 14. jan 2012 18:37 | ogledi: 54.658 | odgovori: 10

Hči je delala mascarpne kremo. Že dvakrat se ji je zgodilo, ko je mešala mascarpone s sladkorjem, kot da se je sesirilo. Prosim, če morda kdo ve zakaj?

 

LP, biba

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

14. jan 2012 20:28

Ugibal bi, da mascarpone kot vse ostalo s smetanovim pedigrejem slabo prenaša vehementno mešanje in stepanje, na kar se odzove s "sesirjenjem". Po domače: loči se na pinjenec in maslo.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

14. jan 2012 20:35

Bi se strinjala, s tem, ja. Verjetno je preveč in premočno mešala.Sladkor se po mojem le rahlo vmeša. Ne vem sicer kakšno kremo je pripravljala, ampak po navadi se zmeša po navodilu recepta vse ostale sestavine za kremo in na koncu še zelo narhalo mascarpone.

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

14. jan 2012 20:37

se strinjam z Noo

sama vedno naredim kremo z mascarponejem tako, da najprej stepem sladko smetano s sladkorjem, potem dodam razne dodatke(čokolada, želatina, lešniki itd.) in na koncu na hitro vmešam mascarpone in se mi ni še nikdar sesiril.

 

lp

ledenka_

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

15. jan 2012 12:45

Mascarpone v kremi uporabljam sicer samo za tiramisu, vendar ga takrat vmešam s kuhalnico, metlico ali kvečjemu z najmanjšo hitrostjo ročnega mikserja. Mislim, da je prava razlaga tista o sorodnosti maskarponeja s smetano.

teta torta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. jan 2012 15:10

Saj tudi skute ne mešamo z mešalnikom.

nola

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

15. jan 2012 15:21

Kadar delam tiramisu, rumenjake zmiksam s sladkorjem, nato zamiksam še mascarpone. Res, da na hitro. Temu pa na roke primešam stepene beljake.  Tudi skuto sem vedno zmešala s kislo smetano z mešalnikom pa ni bilo nič. 

Ker je rabila kremo, sem potem rumenjak zmiksala s sladkorjem in nato isto tako z mešalnikom primešala nov mascarpone. Tako, da ne vem, či bi bil kriv mešalnik.

Ko sem pa to njeno kao sesirjeno packo za preizkus še naprej mešala, je postala gladka, vendar je bila gosta, podobna maslu.

 

Torej nisem prepričana, da bi bil kriv mešalnik. Je morda kdo drug tudi še imel takšen problem?

 

Biba

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

15. jan 2012 18:09

Ravno včeraj sem delala tiramisu, smetano sem stepla s sladkorjem, nato vmešala še mascarpone z metlico za mešanje in ne stepanje (z mešalnikom, ne ročno), nastala je super krema, ne da bi se kaj sesirilo.

Lakica

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

16. jan 2012 20:57

Potem imam pa jaz čudežni mikser, ker vidim kaj vse se vam dogaja Jaz vedno mešam vse z mešalnikom, najprej zmiksam smetano, nato mikser izklopim in notri stresem sladkor in mascarpone ali pa pasirano skuto, potem pa vse skupaj zmešam, nič kaj previdmo, tako da se pač hitro vse skupaj dobro zmeša. Sesirilo se mi ni še nikoli nič, mogoče imam pa tako srečo, kaj vem,



*Alisha*

Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 16. 2012 20:58

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

16. jan 2012 21:07

*Alisha* je napisal/a:

Potem imam pa jaz čudežni mikser, ker vidim kaj vse se vam dogaja Jaz vedno mešam vse z mešalnikom, najprej zmiksam smetano, nato mikser izklopim in notri stresem sladkor in mascarpone ali pa pasirano skuto, potem pa vse skupaj zmešam, nič kaj previdmo, tako da se pač hitro vse skupaj dobro zmeša. Sesirilo se mi ni še nikoli nič, mogoče imam pa tako srečo, kaj vem,

Bolj kot zagretost stepanja vplivajo na pinjenje a) temperatura (vse nad 15 °C je kritično) in b) čas mešanja.

Dolgotrajno šibko mešanje bo povzročilo ločitev na maslo in pinjenec, kratkotrajno - pa naj bo še tako silovito - pa ne. Če ne pripomore temperatura in/ali kislina. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti