Piškotkova krema

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

tema odprta - 13. jan 2012 14:59 | ogledi: 11.400 | odgovori: 36

živjo!

mene pa zanima, če je mogoče katera že probala "spacati" ;) skupaj kakšno podobno piškotkovo kremo za filanje tort...tako kot v slaščičarnah?  to mora biti verjetno kakšna vaniljeva krema... za piškote sem pomislila da bi šli mogoče zraven tisti od kraša...ful so krhki pa povaljani v vaniljevem sladkorju...lilly mislim da piše na njih :)

mogoče kakšen vaš predlog ... ?

mogoče bi se pa dalo kaj narediti iz tiste kreme k je za princeske in podobno?

mojcazala

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. jan 2012 15:24

Misliš kremo, v katero se potem še dodajo piškoti, ali čista krema, ki ne vsebuje piškote? Ker mislim da je tukaj že skoraj vsak naredil kakšno vanilijevo kremo...

Lažje je, če napišeš za kaj bi rabila. Potem ti lažje odgovorimo...

 

yulchi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jan 2012 15:29

enakega okusa ne moreš dobiti, ker je to iz prahcev. jaz bi poskusila z vanilijevim pudongom skuhanem v manj mleka in dodano stepeno smetano, ko se puding ohladi. nato pa par žlic kakšne linolade da se malo marmorira in pa piškote. 

www.mojalbum.com/naredilaana

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

13. jan 2012 15:40

aha...no nekaj podobnega sem imela v mislih tudi jaz...edino puding bi nadomestila s kakšno drugo kremo.

yulchi: tisto kremo mislim k jo dobiš naprimer v slaščičarni ko naročiš torto s piškotkovo  kremo...

za enak okus se pa popolnoma strinjam, ker vem da je 100% kakšen prah zmešan seveda z vodo... no bi pa dobili vsaj en dober približek ven...midva sva imela recimo na poroki nekaj tort s piškotkovo kremo.in je ful dobra.

kakšne piškote bi pa ve dale še notr? najbrž še kašne čokoladne...domačica bi bla pomoje kr uredu?

mojcazala

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2012 18:58

Piškotne drobtine (jih prodajajo) ali pa drobtine katerikoli piškotov, zmešane s kakšno šlag-pijeno od Dr. Oetkerja ni kakšna hudo zahtevna kondiotrska naloga.

Kot tudi uporaba velike začetnice ne bi smela biti pretežka naloga za osebo, ki je že polnoletna (predvidevam, če si poročena).

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jan 2012 19:46

mojcazala si je na večino vprašanj že sama odgovorila, pa že prej je v eni temi povedala, da ima izkušnje s peko tort in potemtakem tudi s pripravo krem. Zato ji sama nisem niti odgovorila, sploh ker taka piškotna krema, o kateri sprašuje in o kateri tudi ve, kako jo prirpaviti, res ni nek poseben kulinarični dosežek.

Za velike začetnice se pa strinjam z Vendelino. Sama bi še kakšno pripombo dodala. Toliko spoštovanja si pa naša slovenščina že zasluži. Pa imej to  še za moj sarkazem ali pa tudi ne.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 13. 2012 21:32

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2012 20:05

Joj, mamamia, kakšne lepe besede in lep zapis znaš ti objavit na mestu, kjer bi jaz napisala takšne besede, da jih raje ne natipkam

lp

cervus

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

13. jan 2012 20:08

Meni se pa zdi, da je z  Vendy spet posijalo sonce na našo kulinariko.

daga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2012 20:11

Daga, kaki sonce, kvečjemu s soncem obsijana šiba božja    

lp

cervus

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. jan 2012 20:19

Piškotna krema z rozilijo

rp. št.2346, str 530,Slovenska kuharica, osma, izpopolnjena in pomnožena izdaja, S.M. Felicita Kalinšek

Deni v skledo 21 dkg stolčenega sladkorja in vlij vanj za kavno skodelico vode.Potem deni v snežni kotliček 10 surovih rumenjakov in jim prilij sladkorno vodo ter tolci s šibicami tako, da se zgosti; postavi na ogenj v vročo vodo in še tolci, da izgube rumenjaki duh po surovem ter se še bolj zgoste. Potem vlij noter 4 žlice vanilijevega likerja, odstavi in tolci, dokler se ne ohladi, potem zlij v skledo in daj na mizo.

 

Piškotna krema

rp.2356, istotam

Mešaj pol ure 6 rumenjakov in 15 dkg sladkorja z vanilijo. V to zamešaj 1/4 l vrele kavne smetane; postavi na ogenj ter mešaj, da se zgosti v kremo, a vreti ne sme. Potem odstaviin še mešaj. Mrzli kremi primešaj še 3 žlice ruma, 1-1 1/2 dkg želatine, raztipljene v 1/8 l mleka in pičlo 1/2 l sladke smetane, stolčene v sneg. To deni v model, ki si ga splaknila v mrzli vodi, in postavi na led ali vsaj v mrzlo vodo za nekaj ur, najbolje čez noč, da se krema strdi. Potem pomoči model v toplo vodo in zvrni kremo na krožnik. Zraven na mizo lahko daš majhno pecivo ali cevke.

 

Pa veliko bolj, kot tekmovanje za Hoferjev trak, bi me zanimala tekma našimi  med mladimi ali manj mladimi kuharicami, ki bi se lotile receptov naše Felicite.

Sem kar takoj pripravljena prispevati v sklad za nagrade in logo, poskusiti vse, kar bi se znašlo v finalu.

Zmislite si pravila.

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti