Merice pri kuhanju

Freddy  

član od: 16.1.2011

sporočila: 3

tema odprta - 13. jan 2012 10:28 | ogledi: 12.094 | odgovori: 15

Pozdravljeni,

 

Tole eden izmed mojih redkih postov, vendar se oglašam ker imam moja žena zmerja probleme z recepti anglosaškega izvora kjer so vse količine v tbsp, tsp, cup ter derivati le teh 1/2, 1/4, 1/8 ipd. Da bi ji olajšal preračunavanje v njej domače enote vas sprašujem kje bi se dalo tole v Sloveniji kupiti - komplete tako za žličke kot skodelice.

 

Vem da je bilo že nekaj na to temo povedanega vandar že dolgo tega.

 

Hvala za pomoč,

Freddy

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

13. jan 2012 10:53

V Mullerju sem jih zadnjic videla - skodelice, verjetno imajo žličke tudi. Drugače sem pa jaz žličke v Ikei kupila. Mi je pa tole precej všeč, saj naj bi tehtal v ameriških in naših enotah, samo se še odločam :)

Lizzie

Freddy  

član od: 16.1.2011

sporočila: 3

13. jan 2012 11:18

Lizzie: V Mullerju sem pred dvema dnevoma iskal pa nisem našel - mogoče spregledal ali pa tukaj v MS nimajo. Zraven katerih stvari si jih videla?!

Freddy

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

13. jan 2012 11:28

Zraven plastičnih in steklenih merilnih posod so bile, pa pekači so bili zraven. Drugega se pa ne spomnim :) Je pa res da sem jaz v LJ videla.

 

Če imaš slučajno palični mešalnik s posodo za mešanje/shranjevanje - tam so včasih tudi cup-i označeni.

Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 13. 2012 11:31

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jan 2012 12:13

Ce rabis hitro, si lahko merico tudi naredis. Ml vode, ki ustrezajo cup, pol skodelice, tricetrt...das v plasticni loncek in z alkoholcem zarises.. Je bolj zacasna varianta, samo uporabna, ce ni drugega. Jaz sem zraven enega aparata dobila 1 cup in vse ulomke pa je kul..

 

Ta vrc po mojm ne meri v cup, ampak je misljeno ounces, pounds al karkoli ze imajo

www.mojalbum.com/naredilaana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2012 15:41

Freddy je napisal/a:

Lizzie: V Mullerju sem pred dvema dnevoma iskal pa nisem našel - mogoče spregledal ali pa tukaj v MS nimajo. Zraven katerih stvari si jih videla?!



Freddy

 

Freddy, a prodajalko si vprašal po produktu?

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jan 2012 15:42

30 Evrov je prav oderuška cena za nekaj, kar ne sme stati več kot 5 ali 6 Evrov. Elektronsko merjenje je čisto odveč.

Zakaj pa ženi sorodniki ne pošljejo merice kar po pošti?

 

 

 

Vanja

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

13. jan 2012 16:04

Vanja, je tudi tehtnica, ni samo merilni vrč. Meni se ne zdi pretirano, samo ne potrebujem tako zelo, ker z ameriškimi enotami redko delam.

Sem pofirbcala še pri sosedu, jo imajo tudi tam.

Lizzie

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. jan 2012 18:39

Merilne vrče z vsemi mogočimi skalami lahko za manj kot pet evrov kupiš povsod, kjer prodajajo plastične posode, prav tako elektronske tehtnice, ki ti težo pokažejo v gramih ali unčah, s pomočjo priloženega seznama kod pa še vsebnost  ogljikovodikov, maščob, kalorij in kaj vem česa še vsega za določeno živilo. Stanejo od 8 evrov naprej in se mi za ta denar zdijo čisto koristne igrače, še posebej, če ravno začenjaš s kakšno dieto in se želiš s tehtanjem porcij hitro naučiti oceniti koliko je pravzaprav 80g špagetov, 200g krompirja ali 150g škarpene brez kosti in kože. (Precej manj, kot bi človek predpostavljal).

No, to so tudi za kuhanje po anglosaksonskih vzorih in vzorcih čisto pripravna, čeprav še daleč ne neobhodna  pomagala.

Najbolj koristen pripomoček se tudi meni zdijo tabele, ki jih je omenila mišzmoke, samo klikneš na znakec zraven statistike obiska in srčkov kulslo in že lahko preračunavaš.

Saj kaj dosti tudi ni za računat.

Čajna žlica je čajna žlica, jušna pa jušna, skodela(cup) drži malo manj kot dva deci in pol tekočine, vrček (pint) pa dve skodeli. V en deci lahko naliješ ali vsuješ  čisto malo več kot 3 tekočinske unče, kakšnih 6 jušnih žlic snovi.

Za nas, ki smo navajeni, da se količine navajajo v gramih, so recepti s količinami v volumenskih merah stresni, čeprav po pravici povedano, vsaj za domačo rabo tudi sami v najboljšem primeru odmerjamo moko v zajemalkah, sladkor v žlicah in sol v ščepcih. Večinoma pa vzamemo primerno količino moke, po želji sladkorja, dodamo toliko tekočine in vsega drugega, da je ravno prav in pečemo dokler ni gotovo.

Preden si za nekaj časa založita dragocene kuhinjske površine s kakšnim bolj ali manj čednim in dragim kuhinjskim pripomočkom, vama predlagam, da si napišeta merske tablice za količine, ki jih najbolj pogosto uporabljata in si ji nekam v bližino delovnega prostora priročno nalepita.

Še preden se bodo robovi papirja zavihali in se bo tekst namastil, bosta tudi miže vedela, da morata za četrtino skodele odmeriti štiri jušne žlice.

 

 

nola

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. jan 2012 19:11

Merilno plastično posodo imam tudi jaz iz Merkurja.

 

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti