Domače diši drugače :)

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

12. jan 2012 19:11

Mi hodimo po mleko k kmetu ( pravzaprav kmetici), tam večkrat kupimo tudi skuto. Maslo prav tako kupujemo pri kmetu (ali ga delamo sami), pa meso - govedino in piščančje, prav tako jajca. Imamo pa za rezervo skoraj vedno v hladilniku tudi smetano in maslo iz trgovine, tako, za rezervo. Tudi albuminsko skuto in kislo kupim, sicer v manjši mlekarni.

Pri smetani imamo pa včasih problem: vedno najprej mleko skuhamo in ohladimo, potem posnamemo smetano. Po parih dneh v hladilniku rada postane grenka. Zakaj? Sicer tako smetano predelamo v maslo, kjer se pa grenkoba ne čuti.

Zelo težko pa pijemo mleko iz trgovine, odkar ga imamo od kmeta!

peter

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jan 2012 1:20

Vcasih gremdo mlekomata.mpo skuto ali albuminsko skuto. 

 

Ps ali mi lahko prosim kdo razlozi kaj je razlika med kislim in skisanim mlekom in ali se kisla smetana lahko skisa in kdaj ni vec uzitna... Ojej

www.mojalbum.com/naredilaana

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. jan 2012 1:44

Te prekajene skutine pogače izgledajo kot majhni oranžni stožci. Manjši kot indijančki. Oranžni so pa zaradi mlete rdeče paprike. Na internetu nisem našla slike, bom pa doma mamo sfehtala, da mi nabavi, pa bom fotografirala in dala sem gor. V Prlekiji se imenujejo začinjenji skutni stožci ali sireki.

Skuta se soli, popra, doda se malo rdeče mlete paprike in kisle smetane. Z roko se naredijo stožci in se dajo za nekaj časa v omaro za prekajevanje mesa. So božanski!!!

yulchi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jan 2012 6:25

Hvala, sireke sem poznala, no, zanje slišala oz. o njih brala, zdaj vidim, da jih tudi prekadite. Zanimivo in uporabno. Hvala za informacijo.

rimljanka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. jan 2012 15:45

Sireki so zame najboljši izdelek iz skute!!! Če niso prekajeni, niso tapravi, ampak samo različica.

yulchi

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

16. jan 2012 12:44

Atina: Mi naredimo sir s sirilom, ki smo ga kupili pri sirarju, se pa menda dobi tudi v lekarnah.

Smo pa zadnjič poizkusili narediti sir kar iz skute in to tako, da smo jo takoj ko je bila skuta narejena (še vročo) dali v modele za sir in naredili mini kolačke. Pustili smo na hladnem, "voda" se je odcedila skozi luknjice, skuta-sir pa se je lepo čvrsto sprijel. Čez dva dni pa smo kolačke dali v slanico. "Sir" je bil odličen! uporabljali smo ga v solatah in pa kot sir za žar.

barbii

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti