Prvošolčki in naloga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. sep 2013 18:50

 Marko Juhant in  elaphus, da si nam tole pokazala. In upati je, da se bo kdo vsaj zamislil, še bolje pa, udejanil. V dobro vsem.

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. sep 2013 18:51

Elaphus, odlično!

JJ

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

3. sep 2013 19:09

, elaphus, da si nalimala tole tule gor. 

, Marko Juhant, da si upaš tole povedati brez dlake na jeziku in še kako presneto prav imaš!

Imela sem priliko poslušati gospoda Juhanta v živo. Odlično! Kot mama in kot učiteljica sem vskavala njegove misli. In kolikokrat sem mu lahko potrdila, kako presneto prav ima. Toplo priporočam staršem, učiteljem, babicam, dedkom, da mu prisluhejo. Pa ni moj namen, da bi delala tule reklamo. Govori o tako vsakdanjih stvareh, ki se tičejo vzgoje otrok, odnosov v družini, delovnih navadah otrok, prevzemanju odgvornosti otrok, .....Skratka, to so stvari, ki jih preprosto človek  mora velikokrat slišati, bodisi v potrditev, da si na "pravi poti" bodisi v razmislek, da morda si ga morda nekje "polomil". Ni pa seveda čisto prepozno, da ne bi mogel stvari izboljšati in popraviti.

Balenka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. sep 2013 21:16

"Najpomembneje je, da starši med otrokovim pisanjem domače naloge ne sedijo poleg otroka. Namesto tega se sklonite k njemu in ga vprašajte, kako se bo naloge lotil. Ker bo najverjetneje rekel, da ne ve in ne zna, ga vprašajte, kako so to naredili v šoli. Otrok bo pobrskal po zvezku in se spomnil. Seveda, saj to so delali že v šoli. Mama naj medtem brklja po kuhinji, otrok pa naj nalogo dela sam, na začetku za kuhinjsko mizo in ne v svoji sobi."

:)

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. sep 2013 22:23

Uh, kje je že to ... Na srečo sem bila mama, ki s svojima otrokoma ni še enkrat šole delala 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. sep 2013 11:38

In kaj počne oče v shemah Marka Juhanta, razen to, da manjka? A očetom pa ni mesta po kuhinji, a očetje pa ne usmerjajo otroka pri domačih nalogah, a očetom je pa prepovedano na govorilne ure?  Meni počasi malo najeda ta večna odsotnost očeta (od Cankarja dalje) v slovenskih kulturnih zgodbah - ker tako otroci nikoli ne razrešijo "ojdipa" in potem je pa čez četrt stoletja drama, ko začnejo kvačkati...

Vendelina jr.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. sep 2013 12:36

Tudi tista o delitvah krožkov glede na spol je mene spomnila na te taiste kape. :)

Commis débarrasseur

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. sep 2013 13:31

Če prav razumem prijatelja zzaka i mi querido Vendy, zagovarjanje Juhantovih nasvetov je podobno, kot bi privlekli na dan izbrane nasvete ženinu in neveasti Antona Bonaventure Jegliča.

 

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. sep 2013 13:32

Še dobro, da se niste obregnili ob to, ko Juhant našteva, da je treba spoštovati policista, župnika, učitelja - zakaj ne policistke, učiteljice? (ok, vemo, da ženskega župnika, vsaj v pri nas najbolj razširjeni veri, ni) In zeloooo redko (resnici na ljubo, še nikoli nisem tega slišala) se zgodi, da bi se dva očeta pogovarjala, koliko naloge imajo otroci. In mislim, da je vsem jasno, da oče dela isto kot mati - seveda, če je navajen brkljanja po kuhinji. Če je navajen brkljanja po delavnici, bo otrok pač sedel za ponk in pisal nalogo - ste tako to mislili???

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. sep 2013 14:20

Sploh nimam težav z omenjanjem mame namesto očeta ali delitvijo interesov na ženske in moške, ker v mojih možganih deluje avtomatski pretvornik in zapisanega ne jemljem dobesedno. 

Mimogrede:  se kdo spomni, koliko očetov je tukajle na kulinariki že prosilo za pomoč pri domačih nalogah svojih otrok?  Kakorkoli že razumemo tako spraševanje: kot pretirano zaščitništvo tistih, ki sprašujejo, ali pomanjkanje interesa tistih, ki ne sprašujejo .

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti