Keramična ponev virtinor uničena?

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. jan 2012 12:55

No, hvala Hedonist. Očitno je bila to dobra cena za slabo kvaliteto. Moja posoda-nemška, je bila 25 EUR, pa se mi je zdela kar solidna cena za ponev. Bom očitno morala bolj odpreti denarnico.

Limnol, je mogoče to,  da je takšna posoda obstajala že pred 40 leti??? Ali gre za navadno keramiko, ki seveda ni za kuhanje. Takšne stare posode imam tudi sama, z razpokami pa imajo nekakšen izgled patine, to je zgodovine in so že zato same po sebi lepe. Jih je škoda za kaj drugega kot za okras.

kara

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. jan 2012 13:21

kara je napisal/a:

 

Limnol, je mogoče to,  da je takšna posoda obstajala že pred 40 leti??? Ali gre za navadno keramiko, ki seveda ni za kuhanje.

kara

 

Na čisto navadni keramiki se kuha in se je kuhalo ne samo pred 40 leti, ampak že pred tisočletji in to kar na odprtem ognju.

Če si imela pa v mislih železne posode, prevlečene s keramiko, tudi te obstajajo že vsaj 87 let.

http://www.lecreuset.fr/Marque-/Qualite-de-fabricatio

 

 

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. jan 2012 13:22

keramika je stara stvar - ne vem, od kod takšno začudenje. Če ne bi bila za kuhanje, bi že pred desetletji letela v smeti, pa ja nimaš počenih ponev v kuhinji za okras? Poleg tega pa v kuhinjskem okrasju ne bi pekla palačink in zrezkov, kar že ves čas uspešno počnemo. 

Sonja

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. jan 2012 13:36

No, jaz sem mislila te novodobne s prevleko raznih barv.

Saj sem rekla, da te ta druge poznam. Glede okrasja pa sem dodala le to, da so razpoke na starih, okrasnih posodah lepe, ker so zgodovina...  Limnol, imam  v kuhinji posebno vitrino s starimi posodami. Meni so spomin in dragocene.

Tudi vem, da so z njimi kuhali na ognju.  Seveda pa jih sedaj ne bi mogla uporabljati - indukcijski štedilnik.

kara

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. jan 2012 19:13

No, vidiš, še sreča, da imaš v kuhinji posebno vitrino s starimi posodami, ( logični predlog izdam samo na posebno zahtevo na ZS).

Če tiste, ki jo je tvoja gospa mama grafično obdelala, ne bosta več uporabljali za kuho, ti bo v trajen in dragocen spomin v posebni vitrini.

 

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. jan 2012 19:14

kara je napisal/a:

No, jaz sem mislila te novodobne s prevleko raznih barv.
kara

Tudi starodobne so bile raznobarvne. Odvisno od uporabljenih mineralov, prav kakor danes.

Ma kaj se res ne spomniš?

nola

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

10. jan 2012 20:52

Tudi sama imam takšno keramično ponev . Kupila sem jo prav za peko palačink . Pomivala sem jo sama , nikoli z žico , nikoli je nisem drgnila , pa lahko rečem , da niti zastonj nočem več nobene . Dno je še vedno belo , stene ponve so pa grozne , kot , da bi jih kdo neusmiljeno drgnil z najbolj ostro žico . Kuham na plinu in mislim , da je ta največji krivec za uničene keramične ponve , ker se maščoba na stenah prej zažge .

Zato , Špelcamarelca (priznam , da je tudi mene zavedel tvoj vzdevek , sem mislila , da si ena razvajena , domišljava smrklja , ki tako zviška govori o " gospe mami " , ) nikar ne krivi mame za uničeno ponev , ker je ni uničila ona . Pa tudi , če pri osemdesetih letih kaj pozabi , ima vso pravico , raje poskrbi , da se boš ti pri njenih letih še kaj - spomnila .

Lp

 

manca51

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. jan 2012 22:47

kara je napisal/a:

No, hvala Hedonist. Očitno je bila to dobra cena za slabo kvaliteto. Moja posoda-nemška, je bila 25 EUR, pa se mi je zdela kar solidna cena za ponev. Bom očitno morala bolj odpreti denarnico.

kara

 

Kara, pred nekaj meseci sem nabavila prvo litoželezno kastrolo, znotraj obloženo s keramiko. Na forumu sem dobila polno koristnih nasvetov na kaj biti pozorna, kakšo obliko in velikost izbrati itd. Lahko bi podobno kupila za četrtino denarja. Večina kosil se skuha v njej, ostali lonci pa samevajo. Recimo enkrat sem pozabila na štedilniku in se je prižgalo. Nalila sem vročo vodo in jo normalno pomila čez kakšno uro. Sicer se ne prijemlje, tko da je razen z gobico še nisem pomivala.

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jan 2012 22:53

A bi kdo lepo prosim prilepil sliko, da vidim kako izgleda to čudo od vitrinora.  Sem tolk firbčna, da je kaj.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti