Univerzalni kuhinjski aparat bosch mum 48 r1

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

24. jan 2012 15:52

Mala ustvarjalka, vse kaže, da sva dobro kupili

sooonck

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

24. jan 2012 20:51

Lakica je napisal/a:

pač mi je bolj všeč že na pogled, pa tudi se plastike bolj izogibam, ki sčasoma niti ni več bele barve, se navzame barvil, maščoba se laže umije pri kovinski, pač moj izkušnje in moj okus...



Lakica

Moji dve  plastični posodi sta popolnoma beli in nepoškodovani preživeli moj mum4, ki je lani po dvajsetih letih žal klonil ...

Aja

mala ustvarjalka  

član od: 7.7.2011

sporočila: 40

25. jan 2012 8:43

sooonck je napisal/a:

Mala ustvarjalka, vse kaže, da sva dobro kupili sooonck

 

ja kaže res tako.. uf sedaj pa nestropno čakam poštarja pa ga še od nikoder ni z mo

jim paketkom :)

mala ustvarjalka

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

25. jan 2012 20:31

Vprašanje za Rimljanko (oz. vse, ki imate mlinček za žito za bosch):

tudi jaz ga imam in je  več kot uporaben, vprašala bi le, ali meljete samo na najmanjši ''velikosti'' (ne vem kako naj to napišem, meljem moko na manj kot 1, pri zadnji pikici), oz. vprašanje je, za kaj so uporabne večje velikosti mletja? V katerem primeru? (če me razumete...)

hvala

lolitabopa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. jan 2012 21:05

Povsem razumem. Načeloma meljem tam okoli 1, ja. Sem pa razmišljala, da bi mlela na večji številki, pa potem malo presejala in si skuhala nekaj takega kot mlečni zdrob (še neuresničeno). Tudi, kadar dam med žito kakšno žlico ali dve semena lana, dam na malo več, ker je lan masten, pa bi se najbrž mlinček zamašil.

Glede na to, da mlinčka še nsiem veliko uporabljala, se mi zdi, da bom še ppskušala. Tudi, kako bi se obneslo, da dam pol grobo mletega žita, pa pol navadne moke za kruh, recimo.

Vsekakor sem pa z njim zelo navdušena. Tudi proso lepo zmelje. Riža še nsiem mlela, ga pa bom poskusila. Morda le kot dodatek kakemu drugemu žitu.

Bom vesela še kakšne tvoje izkušnje.

 

rimljanka

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

26. jan 2012 9:21

ZAenkrat sem mlela le pšenico in piro. Dobra ideja za riž, le da še ne vem kam bi vtaknila riževo moko... (nisem imela fokusa na to pri receptih)

Me pa resnično mika da bi si nabavila pravi mlinček za mletje žit (z kosmičnikom). Pa ne vem ali bo kaj boljše mlelo ali ne?

lp

lolitabopa

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

19. avg 2015 11:02

Rimljanka, lepo prosim, katerega MUMa imate? Ali gre mlin za žito le na MUM5? Kupujem namreč robota, nimam neomejenega budgeta (pomeni, da iščem kaj bolj ugodnega), mlin za žito mi je kar pomembna stvar, bi pa rabila še za gnetenje in stepanje, rezilo za sekljanje (pač kot majo multiptaktiki) in rezilne plošče, da lahko narežem na primer zelje, peso, korenje.... HELP?

lesnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti