Dojenček noče spati v svoji posteljici

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

8. jan 2012 19:53

Tudi mi smo se z malčkom mučili z spanjem. Čez čas smo ugotovili, da bolje spi, če je spalnica hladna, posteljica pa topla. Jaz sem mu čez rjuho dala odejo, v predel glave pa pleničko. Čez nogice sem ga lepo ovila in pokrila z posteljnino.

Danes naš malček spi v hladni spalnici in velikokrat ob odprtem oknu.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Mygrace

sporočila: 6506

8. jan 2012 19:55

Sem še enkrat prebrala, kar je napisala Cvetka 5.

Torej detece zaspi brez problemov tudi na sedežni in ne samo pri mamici v postelji..

Ne vem sicer, kakšen imate razpored pohištva in postelj ampak ob tem problemčku sem se spomnila naše hčere, ki se je, še zelo mičkena, nonstop obračala pravokotno na tisti položaj, v katerega smo jo položili. Kako se je skobacala, mi ni jasno še danes (ni pa bila stara 11 dni, je bilo kar nekaj več..pa ne prav dosti)..

Ko smo obrnili posteljico tako, kot je njej pasalo, je bilo težav konec. (No, jokala  ona ni, si je pač sama ustregla in je bilo!)

Morda poskusiš spremeniti položaj posteljice, Cvetka?

 

Strinjam pa se, da je majhne otročke potrebno crkljati. V mejah zdravega razuma in ljubezni.

Mygrace

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. jan 2012 19:55

Meni se enostavno smilijo vsi dojenčki, katerih starši se bojijo, da bodo otroci razvajeni,če spijo v njihovih

posteljah.

Dejstvo je, da se, ko se dva odločita imeti otroka, s tem odrečeta delu svoje zasebnosti, sploh v  prvih mesecih.

Otrok za moje pojme nikakor ni razvajen, če se mu starša posvečata tudi na način, da spi med njima. Otroke se razvadi, če mu ne postavljamo meja, ko je zadosti star, da te meje začne preizkušati.

Za zasebnost in intimnost med staršema se pa da poskrbeti z malo iznajdljivosti.

In strinjam se z vsem, kar sta napisali Atina in elaphus.

 

rosie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. jan 2012 19:56

Cvetka, stisni jo, pocrkljaj, uživaj ob njej in dovoli ji, da ona uživa ob tebi. Razvajanje v slabem pomenu se začne kasneje.

Za koliko primerov si slišala, da je mama poležala svojega otroka? Verjetno pa boš bolj rahlo spala.

Nevarnost, da pade s sedežne se bo začela, ko se bo znala prevaliti. Zdaj na začetku jo imaš lahko tudi tam - magari založi na straneh, da boš bolj pomirjena.

In prve tedne predvsem počivaj - namenjeni so samo vama. Še vedela ne boš, kdaj bodo mimo. 

 

tulka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. jan 2012 19:56

*ebiga, cvetka peta, pa naj spi med vami ( sexajte drugam ), pa preberi parkrat, kar je elaphus zapisala! A zdej bi izkazovala svojo moč na enajstdnevni dojenčici? Pa, mimgrede, če drugje zaspi, na kavču, morda preveri, če njena postelja nima kakšnega " čudnega " vonja, po novem, po laku, ali kaj podobnega, fajn ji prezrači pojsteljico, morda daj vse stare rjuhe, deke......... saj ni magije, je le logočnaazlaga. A ja, preberi kaj je zapisala elaphus ( naša vas je znana po zdravorazumskih ženskah ( pa ne to pomešat s ženskami svobodnih nazorov ).

ežoj

Mygrace

sporočila: 6506

8. jan 2012 19:59

Evo, tudi Ežoj je prišel do ideje s posteljico. Preveri, morda je res problem v tem?

 

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jan 2012 20:17

Na sedežni ti sediš kdaj pa kdaj, kajne? Diši po tebi. Njena posteljica diši po novem, po ne vem čem, po mami gotovo ne.

rimljanka

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

8. jan 2012 20:57

Nisem brala vseh odgovorov, le opazila, da je padlo ze kar nekaj pametnih nasvetov.

Otrok je se tako majhen. Prosim, pusti mu bit ob tebi.

V Aziji npr. vsi oz. velika vecina otrok spi pri starsih, ker preprosto nimajo prostora. Pa nobenega ne polezijo in tudi manj nepojasnjenih smrti v zibelki je. OZIROMA oni tega pojma sploh ne poznajo. To se je razvilo v nasi industriski druzbi.

Kot drugo...otrok rabi poslusat tvoje dihanje, da tudi sam bolje diha. Pri nas je pediatrinja takoj vprasala kje spi (seveda ob meni) in rekla, da je prav tako. Cez dan sem ga nosila veliko v traku, cisto ob sebi.

Otrok ni razvajen. Otrok rabi tvojo blizino. Tako hitro bo zrastel.

Eden najvecjih strokovnjakov pri nas je rekel, da ce se starsi bojijo za svojo posteljo in itimno zivljenje, naj raju uporabijo malo domisije. Postelja ni edini kraj za intimo.

Srecno materinstvo ti zelim.

 

 

 

Schnugg

Mygrace

sporočila: 6506

8. jan 2012 20:57

Aja, novopečena mami Cvetka, čestitke in uživajte!

 

                                           

 

Mygrace

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

8. jan 2012 22:21

Tudi jaz sem Rimljankinega mnenja. Tako majhen otroček komaj kaj vidi, mamo pozna po glasu in predvsem po vonju. No, z mojima dvema nisem imela problemov, imam pa  kolegico ki je imela podobne probleme kot ti, pa je k dojenčku položila majčko, ki jo je imela nekaj časa sama oblečeno. Probaj, škoditi ne more. Sem pa pristaš temu, da otroček čimprej spi v svoji posteljici in kasneje v svoji sobi. Če se boš celo noč bala da jo pomendraš, boš kmalu imela podočnjake do brade in taka ne boš všeč niti otroku, niti možu, še najmanj pa sebi.

Želim ti obilo užitkov v materinstvu.

mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti