Jedilniki za alergike

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. jan 2014 15:50

Mi smo včasih jedli "milijon" juho: Mama je na suho (brez maščobe) rahlo prepražila pšenični zdrob, dolila juho in tik pred serviranjem dodala malo nasekljanega peteršilja.

Najboljša juha brez jajčne zakuhe je seveda http://www.kulinarika.net/recepti/11/juhe-in-zakuhe/ceb  

Potem obstaja še en bataljon kremnih juh, od cvetačne, brokolijeve, gobove... 

 

Vanja

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

31. jan 2014 9:57

Testenine brez jajc - riž. :) Enostavno posebej skuhaš porcijo riža in ga flikneš v župo. Tako dela moja babica, ko pridem na obisk (parkrat na leto), saj ji je nesmiselno kupovat testenine zame.

Pazi edino, da postrežeš takoj, saj riž strašno rad pije vodo.

Mimogrede: v testeninsko solato je pa super ajda namesto testenin, ter kisla smetana namesto majoneze.



Monika7

Sporočilo je spremenil(a) Monika7 dne 31. 2014 09:58

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

31. jan 2014 10:04

hehe, sem jaz tako kuhal. juho pa fliknil ribano kašo not. kao, bo že počakalo. na koncu je bla ribana kaša podobna rižoti. od juhe ni blo niti j. pol sem se pa razjezil. sem v drugo rajnglo vrgel čebulo in ogromno česna, šampinjone pa vse kar je bilo uporabnega. prepražil, vrgel tisto naribano kašo prepojeno z juho in zmešal. Ni bla lih rižota, po okusu pa skor identico.

 

Lp

preprost

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. jan 2014 11:38

Meni je ta milijon juha vedno tako lepo dišala. Ne vem, a jo še kuhajo v šolah in vrtcih, včasih sem kot kuža, lovim ta vonj.

 

naor

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

2. feb 2014 13:18

Ajoj, šele sedaj em šel brat celotni topic. Madona je pa res farmacija na delu. Lubi Bog

 

Lp

preprost

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti