Jedilniki za alergike

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

29. jan 2014 18:16

Toliko neumnosti na kupu pa že dolgo ne...

Ljubi bog Marč, pa saj vsak otrok vidi, da si polpismen, kaj šele da bi se na prehrano spoznal.

Glede zakuhe, moj predlog so riževi rezanci, čeprav se mi zdi, da je tudi ogromno ostalih testenin brez jajc.

Vesnuska

Marč  

član od: 29.1.2014

sporočila: 10

29. jan 2014 18:28

Vesnuska ! Jaz sem pol pismen...a si ti mogoče kitajka...pa ti veš , da so tile riževi rezanci sama kemija ..res pa , da jih ni treba kuhat...riževi rezanci se delajo podobno kot papir samo , da vsebujejo kemične spojine vezivnega porekla in kontradiokcionarni sestav proti črevesnim zajedavcem ..Ti kitajski rezanci so moderna hitro pripravljena zakuha..ali kako..izledki pa kažejo čisto kontraverzijo...Chinese Molecural Foodtehnology..na netu...nkje sem celo prebral , da so narejeni čisto na umeten način celuloznega materiala in z izvlečkom riža...in barvno emulgacijo...Čist kemijski izdelek..čeprav užiten..lp

Marč

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

29. jan 2014 18:29

Marč, zasebna sporočila uporabljam izključno za izmenjavo kuharskih nasvetov in receptov. Imam občutek, da si midva tega ne bova izmenjevala, zato iskreno upam, da je bilo tvoje zasebno sporočilo zadnje, ki si mi ga poslal.

Vesnuska

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

29. jan 2014 19:31

Mislim, da se dobijo testenine brez jajc tudi za juho, a verjetno vsebujejo sledi jajc, tako,da če so že sledi problem pa razan riža ne poznam rešitve

 

patka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. jan 2014 19:36

Razen, če si sama narediš testenine, na zalogo

lp

mzm

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

29. jan 2014 19:48

Ali pa juho zakuhaš z kvinojo.

Super je.

irena

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. jan 2014 2:33

Marč je napisal/a:

 

Ali pa naravni pomarančni sok je za dva deci rabiš od 10-12 pomaranč in take fore..



Marč

 

Res ni treba verjeti vsem bedarijam, ki so napisane po internetu. Wait a second... na internetu je itak objavljena samo resnica in nič drugega kot resnica: http://www.youtube.com/watch?v=bufTna0WArc

 

Če bi bil zakaj, bi komot preveril, da rabiš za dva deci soka cirka 3 do 4 pomaranče. Malo je odvisno od tega, kake sorte so, ker ene so bolj suhe, druge manj. IN sokov ne delajo iz ta suhih sort. Ta bolj sočne tudi ne stojijo nekje v skladiščču, da se osušijo do onemoglosti, preden naredijo iz njih sok.

 

Kot Vesnuška, tolko enih bedarij na kupu že dolgo nisem čitala. 

 

P.S:

In še, kar se limoninega (in pomarančnega) olja tiče: Le to je tako močno, da ga mešajo z drugimi jedilnimi olji. To čisto slučajno vem, ker jih uporabljam za peko namesto limoninih in pomarančnih lupin. Potem vse lepo diši in moji so čisti odvisniki na vse, kar spečem.  



Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 30. 2014 02:38

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jan 2014 8:30

Če se za "našeg", ki praktično ničesar, kar vsebuje beljakovine, ne sme jesti, dobi nudlčke za v juho, pa da se jih potem ne bi dobilo za nekoga, ki ne sme samo jajc.

Za ostalo se bom pa raje v jezik ugriznila 

 

 

Loni Makaroni

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

30. jan 2014 11:13

Hvala, bom poizkusila v večjih trgovskih centrih, v manjših še nisem odkrila.

Ja testenine sem našla, zakuhe pa še ne.

lp

syu

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

30. jan 2014 15:23

Navadne testenine so brez jajc. Saj se lahko te nalomijo v juho kot zakuha, če ni drugega. 

jkd

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti