Koliko denarja za gospodinjstvo

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. feb 2012 5:55

Zelo zanimiva tema. Jaz sem dolga leta pazila na elektriko, prala, likala in pekla in hitela z delom ob sobotah in nedeljah in ugotovila, da mož ob sobotah, še bolj pa ob nedaljah lahko lepo počiva in ima gospodov dan. Moj prihranek na elektriki od celega leta pa sploh ni imel smisla, če si je ob vsem mojem šparanju potem on omislil mašinco, ki jo mogoče rabi enkrat na dve leti. Poceni elektriko so si lahko izmislili samo moški.

Hrane se pri nas ne meče proč, zato imam majhen hladilnik, pa večjo skrinjo in mikrovalovno pečico. Kar ostane po kosilu, pa vem, da ne bo uporabno tisti dan za večerjo, pospravim v posodice in zamrznem. Pride zelo prav, kadar je treba kaj na hitro dati na mizo. Takrat uporabim za odtajevanje mikrovalovno pečico.

Na vrtu obvezno posadim grah, fižol - to je lahko namesto mesa , zelje, repo- kisam za zimo,  cvetačo, korenje, kolerabico - shranim za zelenjavne juhe in prikuhe. Krompir posadim zmerom najbolj zgoden, ker je zgodnji krompir najbolj drag za nakup. Poznega kupim. Vsa zelenjava ima na mojem vrtu zelo malo prostora, zelo moram paziti, da ne pride do gnilobe. Na ostanku kompostnega kupa posadim buče zukine in hokaido, prve za sproti, druge za shranjevanje.

Od jesenskih solat imam radič in endivijo. V jeseni, ko spraznim cvetlična korita z vodno rezervo, jih napolnim z redičem in endivijo. Prenesem v korita kar s prstjo, ki se drži korenin vred. Zalivam od spodaj v vodno rezervo.

In tako dalje. V pomoč so mi tudi  takile nasveti na Kulinariki in hvala vsem, ki pišete vanje, pa tudi tistim, ki so tale spletno stran postavili tako kot je. 

Katrca11

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. feb 2012 8:34

Šele danes sem zasledila temo o stroških za gospodinjstvo.

Ugotovila sem, da ste nekateri  res pravi umetniki, saj porabite za hrano veliko, veliko manj denarja  kot jaz. Meni to ne uspe. Res je, da imam veliko obiskov, zato porabim več živil, rada kuham in pečem.

Dobila sem nekaj idej. Ko bom šla v trgovino ali na tržnico, bom kupila le tisto, kar imam zapisano na listku. Na žalost kupim zraven še ogromno stvari, ki jih vidim na policah. Oči mi govorijo.

Imam prevelike zaloge živil. Noben obisk me ne more presenetiti, vedno lahko postrežem goste, ne da bi šla prej v trgovino.

Vodila bom spisek tedenske porabe izdatkov za živila.

Nekaj bom morala spremeniti.

Imejte se lepo.

 

Migla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. feb 2012 9:12


Migla:

Dobila sem nekaj idej. Ko bom šla v trgovino ali na tržnico, bom kupila le tisto, kar imam zapisano na listku. Na žalost kupim zraven še ogromno stvari, ki jih vidim na policah. Oči mi govorijo.

 

 

Zadnja dva stavka - dobrodošla v klubu.

 

Ampak z listkom v trgovino se obnese - če ti v glavi naredi klik in se premagaš, da ne kupuješ le z očmi, se pozna, govorim iz lastnih izkušenj. Seveda gre kaj v voziček tudi mimo listka, saj se včasih v trgovini spomnim, da potrebujem, pa ni na listku napisano.

So pa dnevi, ko grem brez listka in so oči na široko odprte ... meni je tak shopping (praviloma) ljubši od kupovanja oblek, se veselje še v kuhinji nadaljuje.

 

mamamia

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

4. feb 2012 10:32

mamamia je napisal/a:

So pa dnevi, ko grem brez listka in so oči na široko odprte ... meni je tak shopping (praviloma) ljubši od kupovanja oblek, se veselje še v kuhinji nadaljuje.
mamamia

...in veselje se nadaljuje še v konzumiranju hrane ... Več veselja s hrano .

Zato tudi jaz raje zavijem v manjšo trgovino, kupim res kaj nujno potrebujem. V velikih hipermarketih pa oči naredijo svoje in je izdatek kar veliko višji.

Mayisa

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

4. feb 2012 22:50

Zelo zanimiva tema. Jaz sem dolga leta pazila na elektriko, prala, likala in pekla in hitela z delom ob sobotah in nedeljah in ugotovila, da mož ob sobotah, še bolj pa ob nedaljah lahko lepo počiva in ima gospodov dan. Moj prihranek na elektriki od celega leta pa sploh ni imel smisla, če si je ob vsem mojem šparanju potem on omislil mašinco, ki jo mogoče rabi enkrat na dve leti. Poceni elektriko so si lahko izmislili samo moški.

super si to pogruntala!!!

mejačka

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

5. feb 2012 8:26

Ko smo že pri možeh, pomembno znižanje je seveda moral izvesti mož npr. pijačke iz avtomata je nadomestil pozimi čaj iz termovke, poleti pa voda iz pipe, dostava hrane med službo, meni pa listek na katerem piše, kja imam za kupit.

in ko smo že pri obiskih, odkrito povedano, običajno nimamc nič doma, kar bi dala na mizo, moram kaj sčarati ali iti v trgovino. Hvala Bogu, se obiski običajno napovejo.

Če pomislim tistih 700 € plus niti ni toliko.

Če smo mi porabili 430 in smo trije, je to 140€ na osebo, pri tem da je naše dete majhno in nima kakšne velike količine pri hrani, kako je če hraniš fanta pri 15ih.

Upam, da bomo še malo sklestili, ker se kažejo neke finančne spremembe.

 

Aljo

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

18. feb 2012 12:50

500-600 na mesec ali na leto?

 Če ti to uspe na leto, te takoj prosim, da mi obrazložiš, kako to teče

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

18. feb 2012 15:22

berny je napisal/a:

vd007 je napisal/a:

500-600 na mesec ali na leto?

 Če ti to uspe na leto, te takoj prosim, da mi obrazložiš, kako to teče



vd007

 

500-600€ na leto? S tem pa ne pride skozi tudi najbolj šparoven človek!!



berny

Saj vem...zato pa prašujem . Ker tud meni to ne gre v glavo.

vd007

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. feb 2012 18:57

emina je napisal/a:

... Sploh si ne znam predstavljat kaj bi morala dodatno kupiti, da bi porabila 700eur ali več
lp!

 

Predstavljaj si življenje brez velikega vrta

lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. feb 2012 19:07

Tudi če imaš vrt, lahko porabiš 700 evrov na mesec za nakupe v supermarektu. Sploh, če ješ ribe, morske sadeže, da ne naštevam dalje.

Kot sem omenila v enem prejšnjih zapisov, je to stvar načina življenja in posledično tudi prehranjevanja. Ob pisanju o podrobnostih bi tema hitro lahko zašla, ker nekdo, ki razpolaga s tisoč, dva ali tri tisoč evri na mesec ne bo razumel tistega, ki mora s 500 ali 700 evri na mesec preživeti družino. Da pa so takšne razlike med nami, je dejstvo. Žalostno sicer, a tako je.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti