Koliko denarja za gospodinjstvo

Baksus  

član od: 30.12.2011

sporočila: 7

24. jan 2012 14:28

No, pa da poročam kako je, če si študent. Starši so v pokoju, ne bi govorila o bedni vsoti denarja, ki jo dobita, od tega dasta meni 350e (beri:nismo dovolj "revni" za državno štipendijo). 150e dam za najemnino, ostane mi 200e za 30 oz 31 dni. Če ni padavin, se vozim s kolesom na faks, stroški neprehranski, me mesečno stanejo cca 70 e, domov ne hodim, ker me 1kratni obisk doma stane 10e, pri kvaliteti hrane pa sploh nimam možnosti izbire, važna je cena...privoščim si osnovne stvari...Ampak znam preživeti tudi s tem, mislim, da se da skoraj v vseh situacijah.

 

lp

Baksus

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

27. jan 2012 19:12

Ker mi nobeden ne verjame, da dam samo 5 eur na teden za zalenjavo - mogoče je to sicer kdaj 7 eur, kaj veliko več pa že skoraj ne... Ste še pozabili prebrat, da je to za naju dva in za moja dva kunca, ki verjemite, pojesta OGROMNO... Kupim približno 5 fo 6 glavic rdečega radiča tedensko - ampak kot sem rekla en lokalni sadje-zelenjava, kjer je ene 2x ceneje... če ne večkrat... S tem napolnim dva plastična predala v ameriškem hladilniku, plus še tlačim na police... Izropam ves peteršilj kar ga sploh zelenjava-sadje premore, he he :)) Babice hočejo govejo juho kuhat in nimajo s čim...Kupim tudi eno vrečko korenja za kunca, ki traja 14 dni, potem zmanjka - če se delajo kake korenčkove prikuhe pa en teden. Jutri grem spet po zelenjavo - pa bom napisala.

 

Prej sem kupovala še več zelenjave, ampak je potem ostajala. Eno solato pa imava midva za dvakrat vsaj, npr... Čeprav jaz včasih sama celo skledo pojem...

 

Bom enkrat res naredila seznam, kaj porabim mesečno - ker mene tudi zanima :) Lahko samo povem, česa jaz ponavadi ne kupujem - ampak ni razlog v varčevanju, ni bistvo... Npr. ne kupujem sladkarij, oziroma zelo malo, ker jih ne jemo, razen za obiske, ne kupujem jogurtov - samo navadne, ker si jaz delam raje sadne iz svežega sadja, pa mesa pojeva bolj malo. Zgrešila sem sicer eno bistvo . da tisto glavno kosilo ob nedeljah skoraj vedno dela tašča... To so itak meni za pojest nepredstavljive količine... Midva mogoče res malo manj jeva kot drugi, itak moja tašča misli, da stradava :) Ta nedeljska kosila pa, ko sem jih še sama kuhala za vsaj 4, pa če je to tipično nedeljsko, potem res ni ravno najbolj poceni, če je za ene 6 ljudi vsaj.

Kto študentka pa itak... Takrat pa moraš znat čarat.

xxs

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

27. jan 2012 19:37

xxs, verjamem ti, da daš za zelenjavo 5€, zakaj ti ne bi? Ne verjamem pa, da jo veliko pojesta za ta denar

Na primer, midva pojeva 1kg radiča v šopkih, vrtanega ali kako se mu reče, v štirih dneh, poleg ostale zelenjave.

lp

mzm

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. jan 2012 19:43

Glej, jaz ti verjamem. Ti mi samo povej kakšen je ameriški hladilnik. A si ga v Ameriki kupila, a je uvoz iz Amerike, namreč, nisem še slišala koga omenjati ameriškega hladilnika.

zeta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

27. jan 2012 19:45

xxs, kdo je pa rekel, da ti ne verjame?   Kot pravi , tudi jaz ne verjamem, da jo veliko pojesta za ta denar.

 

Pozdravček!

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

27. jan 2012 20:16

zeta je napisal/a:

Glej, jaz ti verjamem. Ti mi samo povej kakšen je ameriški hladilnik. A si ga v Ameriki kupila, a je uvoz iz Amerike, namreč, nisem še slišala koga omenjati ameriškega hladilnika.



zeta

 

Ameriški hladilniki so veliki, z dvojnimi vrati. Se ne kaj ekstra spoznam, se pa že na prvi pogled ločijo od standardnih. Tu je nekaj slikic:

http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/dept.asp?dept_

 

Pecenka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. jan 2012 20:33

Hvala Pecenka, sem pomislila, da je nekaj takega, pa nisem verjela, ker tak hladilnik je pa kar prostoren in nisem videla smisla, glede na...

zeta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jan 2012 22:49

Bil večkrat v ameriki, takega hladilnika pa nikjer nisem videl!

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. jan 2012 23:10

Se mi zdi, da se Ežoj heca....



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 27. 2012 23:20

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jan 2012 23:21

Ma Vanja, veš, da se res ne hecam, takega s dvojnimi vrati nisem videl nikjer. Z enojnimi, pravzaprav tudi dvojnimi spodnja pa zgornja polovica, širši kot naši, morda tudi za polovico, visoki kot človek............

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti