Prehlad in kašelj

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. jan 2012 14:04

Jaz res ne vem kaj čakaš... sej razumem, tud jaz ne letam skos okrog dohtarjev in mi ni to najljubše opravilo, ampak če je treba je treba. Po več ko enem mesecu kašlja???

JJ

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

6. jan 2012 15:43

Ja, svinjska mast pomaga, sem to sprobala pred leti, ko mi tudi zdravniki niso znali več pomagat. Pa mi je starejša sodelavka povedala za to zadevo in sicer: zavreš lonček mleka v katerega daš malo žličko masti in sladkor. Probaš spiti čim bolj vroče...po požirkih, da se ne opečeš. Ker pa je zadeva res bolj takega neprijetnega okusa, dodaš malo več sladkorja. Jaz sem to pila zvečer pred spanjem in meni je pomagalo.

angelca

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

6. jan 2012 16:03

Ojoj, to mora bit pa kar hudo popit.

Jaz si običajno pomagam s karameliziranim sladkorjem, ki ga zalijem z mlekom, včasih dodam ščepec žajbla in uživam. To je tako dobro pa še zelo pomaga.

Vanja pa mislim, da je govorila o stari (ne več prijetnega vonja) svinjski masti, ki jo namažeš na prsa, poviješ s toplo krpo in s tem spiš. Po potrebi ponoviš. Tako sem razumela jaz, naj pove še ona kako je s tem.

zeta

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

6. jan 2012 16:18

Bo držalo Zeta...je meni ta sodelavka rekla, da naj to pijem pa tudi namažem...ampak sem samo pila in res mi je pomagalo...še zdaj kdaj prakticiram to zadevo, če kašljam.. Drugače pa ja...ni prijetno to pit ampak za zdravje vse..

angelca

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jan 2012 18:17

Hvala dekleta. Upam, da mi ne bo treba kmalu prakticirati. Panatus tablete meni niso dosti pomagale, žal. naor

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

6. jan 2012 18:41

nasekljaš čebulo primešaš med, pustiš cca 8 ur precediš in piješ po požirkih. Pomaga. Enako lahko narediš z črno redkvijo in medom.

 

 

 

 

 

 

 

 

tutifruti

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

6. jan 2012 18:57

Pri trdovratnem kašlju pomaga čaj iz  Materine dušice ali kar navadnega vrtnega timijana , ki ga osladim z medom , ko se nekoliko ohladi . Dodam še malo limone  ( sok ) in tak čaj ni težko popit , meni je celo dober .

( nisem vsega nazaj prebrala , zato se opravičujem , če je že slučajno bilo to omenjeno )

 

manca51

Mačica  

član od: 22.2.2008

sporočila: 1

6. jan 2012 20:46

Hojla,

js bom kr mal uletela v to debato..kaselj pa to..Mi imamo zlo kul zdravnico in prva stvar ki je bla pri dolgotrajnem kaslju je bilo to, da je treba umaknit mlecne izdelke iz jedilnika za vsaj nekaj casa, ker mlecni izdelki drazijo sluz ki povzroca kaselj ki se ga ne mores znebit. Tako da ce medicina ne pomaga zacnes njprej pri hrani pol pa na drugo stopnjo...Drugac se pa pr nas doma tud kr sami mal zdravimo z homeopatskimi zdravili samo na zalost moramo po njih se vedno hodit v Italijo...to pa reeeeeeees pomaga.

 

 

Mačica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2012 21:05

angie.orhideja je napisal/a:

Pa mi je starejša sodelavka povedala za to zadevo in sicer: zavreš lonček mleka v katerega daš malo žličko masti in sladkor. Probaš spiti čim bolj vroče...po požirkih, da se ne opečeš.



angelca

 

Mi smo se s to mastjo mazali po prsih. Več na linku, ki ga je pripopala Loni na 6. strani.

 

Sem za hec pogledala, zdravnica nam je za res grozen kašelj ob bronhitisu predpisala Tussionex sirup. 5ml žlička tega je pri meni (in mojih) takoj ustavila kašelj. O tem, da sem spala ko klada, raje ne pišem.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti