Prehlad in kašelj

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

tema odprta - 5. jan 2012 23:38 | ogledi: 12.575 | odgovori: 22

Pozdravljeni.

Imam en zoprn problem in to je kašel. Kašljam že cca. malo več kot mesec dni. To je suh, zlo močen kašelj. Probala sem že dosti stvari, da bi se stanje izpoljšalo, kot so med, čaji, črna redkvica in med notri, prižgan sladkor... pa zaenkrat ni uspeha. Se kupi v lekarni kakšen sirup, da res pomaga oz. so kakšni domači recepti?

hvala za odgovore

lp

lovebeyba

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. jan 2012 23:59

No, a ti v tem času ni prišlo na misel, da bi stopila do zdravnika

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jan 2012 0:12

Mene je letos zgodaj poleti prepihalo, ko smo belili in glancali stanovanje. Napadel me tak hud kašelj, da sem komaj živela. Takoj sem šla k zdravnici, vmes še na morje, se pazila, pila čaje, goltala tablete, hodila na inhalacije. In krehala kot da bi bila jetična. Mogoče kakšen mesec nazaj me je spustilo, tako da lahko rečem, da je konec. Kaj takega se mi pa še ni zgodilo. Veliko pa mi je pomagal med z jogurtom, ki ga uživam že dolgo vsak večer. Vsaj mislim, zagotovo pa ne morem trditi. Poznam jih nekaj, ki so me opazovali in mi rekli, da se jim je to že tudi zgodilo, da je res dolgo trajalo. 

 

naor

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

6. jan 2012 1:04

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

No, a ti v tem času ni prišlo na misel, da bi stopila do zdravnika



Vanja

 

hahaha, LOL!!!

 

lovebeyba, kaj pa limona z medom. V sok ene limone vmešaj 3 žlice medu. Pa hojin in gozdni med vsak dan. Tudi pomaga. Drugače pa se dobi v lekarni proti kašlju sirup iz propolisa (joj, že spet čebelji izdelek), Aprosan in Apisirup. Pa tudi žajbelj naj bi bil zelo učinkovit.

Mogoče pa hrana povzroča kašelj. Kakšna kisla stvar. Ali sladka ali slana. Ne bi znala drugače komentirat, ker je več vzrokov za kašelj: vnetje, suh zrak, alergija na nekaj... najboljša rešitev je zdravnik in pregled dihalnih poti.

yulchi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2012 2:06

yulchi je napisal/a:

 

Mogoče pa hrana povzroča kašelj. Kakšna kisla stvar.

yulchi

 

Ali pa črna plesen.....ki se nabira po hišah in stanovanjih. Le ta je vzrok za premnoge alergije, astme itd.

 

No, v določenih primerih limone z medom ali buhnedaj propolis (sama imam GROZNO alergijo nanj), ne pomagajo.

Spet vlečem na dan staro mast, s katero so mene mazali. Ko sem jaz s to negraužno smrdljivo zadevo mazala svojega sina, sem ugotovila, da resnično deluje.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 06. 2012 02:09

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jan 2012 6:56

Edino, kar ti lahko svetujem, je, da greš tja, kjer so za take stvari kompetentni, k ZDRAVNIKU torej.

Vse, kar ti lahko napišemo mi, je le in samo UGIBANJE. Kašelj je refleksni odgovor na draženje sluznice v spodnjih dihalnih poteh, torej je tam pač nekaj narobe. Malo verjetno je, da bi kašljala "iz navade".

rimljanka

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. jan 2012 9:06

V oktobru se me je lotil kašelj, vneto grlo, smrkav nos, dobila sem antibiotike. Po končani kuri je bilo en teden bolje, potem se je spet začelo s kašljem in bolečim grlom. Ponovno sem šla k zdravnici, dobila še enkrat tridnevne antibiotike, grlo me je prenehalo boleti, kašelj je ostal.

Zato me je zdravnica napotila na rentgen pljuč (vse bp) k pulmologu. Tam so opravili še metaholinske teste (astma) in alergološke teste. Astme nimam, ko pa so me prepikali s tistimi alergeni, mi je prišica sprožila tak nemogoč kašelj, da 20 minut nisem prišla k sebi.

Alergij do zdaj nikoli nisem imela. Je pa pulmolog razložil (če sem ga prav razumela), da se včasih ob hudih vnetjih sproži kak skrit alergen in namesto da bi ob zdravljenju vnetja zginili vsi simptomi, jih alergen sproži. V pojem primeru je bila to pršica, ki je sprožila kašelj. Potem ko sem razmišljala za nazaj smo res tiste mesece precej pohajali okrog, sama sem pa precej alergična (že samo če vidim) stare postelje in deke, ki kar snežijo od pršic.

Kaj ti hočem povedati... človeško telo je prezapleteno, da bi samo z medom, črno redkvico in podobnimi zdravili rešila svoj več kot en mesec trajajoč kašelj. K zdravniku čim prej!

 

PS: to pa moram dopisat. V vsaki slabi stvari je tudi kakšna dobra. Zaradi tistega kašlja sem lani nehala kadit, čeprav sem imela namen to razvado odpraviti letos.

Vilma

Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 06. 2012 09:15

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jan 2012 9:16

Vanja, a navadno svinjsko mast? Se ne spomnim, da bi kje prebrala, daj zapiši še enkrat, prosim. Takle kašelj je res obup.

 

naor

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

6. jan 2012 11:14

Meni ponavadi pomaga sirup Prospan.

Lahko je kašelj tudi zaradi umazanega zraka. V Ljubljani imamo skoraj redno presežene vrednosti prašnih delcev PM10. Sedaj, ko je kurilna sezona in še suh zrak zaradi ogrevanja, je pa še slabše. Moja mama kašlja že odkar smo se vrnili z morja. Smo šli na izlet na Krvavec in je bilo vse OK, ko smo se spustili nazaj v dolino (v meglo) je bilo spet vse po starem.

trac

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. jan 2012 13:44

Jaz bi šla na tvojem mestu zagotovo K ZDRAVNIKU. In to ne po enem mesecu, ampak najkasneje po 14 dneh samozdravljenja.

JJ

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

6. jan 2012 14:01

Bila sem v lekarni in so mi priporočili tablete Panatus... Upam da bo ok, če ne bo pa  res treba  zdravniku it. 

lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti