Štajerska kisla juha

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2012 13:55

Robida je napisal/a:

Naor, si že poskusila pomagati kolku s šentjanževim oljem? Menda pomaga pri obnovi hrustanca. Moja mama prisega nanj...

 

lp



robida

 

No, moj tast si je tudi kolena, dodobra obrabljena, mazal s šentjanževim oljem. In bil prepričan, kako dobro to dene. Ko ni bilo več druge poti kot operacija in je bil na pregledu pri ortopedu, se mu je pohvalil, kako si kolena maže s šentjanjževim oljem. Pa mu je ortoped odvrnil: Zato pa imate tako lepo kožo na kolenih ...

mamamia

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

10. feb 2012 14:35

no vidiš, za nekaj je pa ler dobro

robida

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. feb 2012 21:49

Moja hčerkica je bila stara nekako dve leti in se je zaigrala ob vodi. Niti se mi ni zdelo, da bi lahko bilo kaj narobe, ker sem jo kmalu pokrila z brisačko, ampak že popoldne  je imela mehurje po ramenih. Ker sem vedno nosila s seboj šentjanževo olje, sem ji nemudoma položila na kožo debel obliž vate, prepojen s tem oljem. Že čez noč se je koža umirila, koža se je lepo obnovila, brez vseh posledic. Jaz prisegam na šentjanževo rožo v seh oblikah, tudi v čaju, je odlična za težave z želodcem.

Kolk si itak masiram z vsem mogočim, čeprav vem, da je končna rešitev samo ena. Čisto zanemarljiva masaža pa le ni. Prekrvavi tkivo, bolečina se ublaži, pa tudi koža je mehka in prožna. 

 

naor

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

23. jan 2013 11:03

Moj oče že v letih, je čakal na operacijo kolena. Čakalne dobe so dolge, bolečine pa so bile vedno hujše. Vsak dan je kolena masiral z šentjanževo rožo, namočeno v domače oljčno olje. Bolečine so izvenele, operacijo je odjavil.

lp

limona

Mygrace

sporočila: 6506

23. jan 2013 11:12

Preden se namažemo s šentjanževim oljem, je priporočljivo nežno vtreti nekaj arnike, namočene v žganju.

Ne velja pri opeklinah.

 

Aha, še nekaj: proti obrabi itd. sklepov zelo pomaga gibanje oziroma telovadba. Če imamo vezi močne, je skelet razbremenjen.



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 23. 2013 11:16

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. jan 2013 11:40

Ampak kaj ima to veze s štajersko kislo juho ?????

hedonist

Mygrace

sporočila: 6506

23. jan 2013 11:44

Veze ima toliko, kolikor lahko zaradi gibljivosti sklepov ješ štajersko kislo juho, ne da bi ti sem in tja polovica vsebine žlice zgrmela na bel prt.....

 

                                                      

Mygrace

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. jan 2013 1:02

Hedonist, to je tko, ko kaj pripovedujes in vmes poves se kaj, kar se sicer direktno ne tice tiste teme, je pa pomembno vedeti za nadaljevanje. Sicer pa, zenske smo z Venere, moski pa z Marsa,  zato se vcasih pac tezko razumemo. 

Vsekakor bom takoj ko se vrnem skuhala en velik pisker stajerske kisle juhe. Take skomine sem dobila...

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. jan 2013 8:58

Mygrace, Naor, vajinim argumentom ne morem ugovarjati :) Sem doumel, če hočeš skuhati dobro štajersko kislo juho, si moraš najprej namazati kolena s šentjanževim oljem. Sej ste tko mislile ??

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. jan 2013 14:20

Tocno tako. Koncno eden, ki kapira. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti