Pogrevanje v mikrovalovki

maklovija  

član od: 12.10.2003

sporočila: 11

tema odprta - 18. dec 2003 10:29 | ogledi: 3.414 | odgovori: 11

zanima me, če v mikrovalovko lahko dam hrano zavito v folijo za živila, ne z alu folijo, navadno - prozorno za zavijanje živil

lep pozdrav

maklovija

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

18. dec 2003 11:01

Ravno takšna - prozorna se priporoča. Ni špricanja po mikrovlovki. Ali pa kakšne plastične posodice. V Nekermannu sem videla prav lep kompletek takšnih posodic - izgledajo kot bi bile emajlirane (ročaji,...), so pa plastične. Lp, Silva

maklovija  

član od: 12.10.2003

sporočila: 11

18. dec 2003 16:36

Hvala Silva. Ni mi bilo jasno, ker pravijo, da posoda s hrano ne sme biti pokrita s pokrovko. lp maklovija

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. dec 2003 6:53

Zakaj pa ne bi bila pokrita s pokrovko? Ko jaz pogrevam skoraj vedno pokrijem, če nimam pokrovke, pa s krožnikom. Ampak ne hermetično, verjetno je v tem stvar, tudi vrečko jaz malo napikam, da ne poči. Vsem debatam in različnim mnenjem o (ne)varnosti mikrovalovk navkljub, sem tudi jaz z njo zelo zadovoljna, pa čeprav jo uporabljam v glavnem le za pogrevanje in odtajanje ...otroci pa za tople sendviče!

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

19. dec 2003 8:42

Kakšno mikrovalovko pa imate? Jaz jo v kratkem nameravam kupiti, pa ne vem, katero naj. Ne bi čiso navadne, nekje srednja cena. Spela

Evita  

član od: 30.11.2003

sporočila: 7

20. dec 2003 7:02

Jaz imam Whirpool AT 316. Z njo sem zelo zadovoljna. Ima avtomatsko funkcijo za napitke, crisp, za pogrevanje in za samodejno vretje- 6. čut. V njej kuham, pečem pogrevam in odtajam. Se splača dat malo več, ker je res super zadeva. LP Ema Goltnik

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

20. dec 2003 8:39

LG, oznake ne vem. Ima tudi žar in digitalni display, kar je bil pogoj, saj lahko bolj točno segreješ. Tudi jaz sem z njo zadovoljna, čeprav me malo srbijo prsti za Whrilpoolovo , ki jo ima mami (mislim, da je ista kot od Anastazije). Lp, Asja

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

20. dec 2003 11:08

Kakšna pa je cena za Whirpoolovo. Pri nas v trgovini je iz 80.000,00 znižana na 60.000,00. Pa ne vem al naj se odločoma al ne. Spela

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

20. dec 2003 16:51

Jaz bi vam priporočala svojo, s katero sem izredno zadovoljna. MOULINEX-DIALOG COOK, 1100 W. Ima veliko funkcij - MICRO, MICRO+AIR, MICRO+GRILL, GRILL in AIR. Lahko pečete in kuhate na vse možne načine. Vgrajeno ima digitalno uro in pa seznam gotovih jedi, lahko tudi izbereš v katerem jeziku želiš napise - od angleškega, nemškega, francoskega, poljskega itd., razen seveda slovenskega ni. Izbereš jed, vneseš podatke o količini jedi in načinu priprave, nato ti pa mikrovalovka sama določi čas in temperaturo. Seveda je vsa stvar odvisna od kvalitete jedi. Ni vseeno ali pečeš domačega piščanca ali pa kupljenega itd. To je pač stvar, ki ti jo prinese praksa. Na začetku je bilo tudi nekaj razočaranja, vendar se je vstrajnost splačala. Cena je bila pred enim letom v Big bengu 125.000,00 SIT, vendar mi ni žal. Lp, Keka

patrick123  

član od: 4.9.2003

sporočila: 9

21. dec 2003 14:41

LG-grill 800w in žar 1000w, digitalna, čisto dovolj za eno družino-vse funkcije 33.500 SIT. Lep pozdrav! patrick123

kkonva  

član od: 20.12.2003

sporočila: 9

23. dec 2003 12:57

Jaz pa priporočam mikrovalovko znamke SHARP R-775 (s spodnjim in zgornjim žarom,auto cook, dvojno kuhanje, ekspres pizza,fun meni, auto defrost..) Najbolj všeč mi je, da v njej lahko pripravim pommes frites brez maščob.V spominu ima nekaj programov tako, da hrano postaviš notri pritisneš na željeno tipko in mikrovalovka sama določi moč in čas. Tudi pizza je enkratna-sveža ali zamrznjena. Naše otroke smo hitro naučili, da si hrano lahko pripravijo sami, ko nas ni doma. Povedati vam moram tudi, da smo klicali na zastopništvo te znamke, kajti v paketu je bila priložena knjižica z recepti v nemščini. Prijazno so nam čez dva dni poslali knjigo z recepti. Osupnila sem kaj vse se da v njej pripraviti. Verjetno bom te dni pripravila celo čokoladno torto. Ravno danes pa sem v trgovini kupila folijo za mikrovalovke znamke ALU FIX. Lep pozdrav! Metka Sporočilo je spremenil(a) kkonva dne 23. dec 2003 12:58:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti