Karamelni frappuccino

cherry90  

član od: 7.2.2011

sporočila: 12

tema odprta - 3. jan 2012 21:41 | ogledi: 11.756 | odgovori: 21

Pozdravljeni!

Imam eno prošnjo. Zelo rada bi si naredla karamelni frappuccino, original je Starbucksov.. Verjetno večina pozna. Ampak nevem, kako bi naj zgledal karamelni sladoledni sirup-če sem si to sploh prevedla prav s tem prevajalnikom :) recept izgleda tako:

* 1 / 2 skodelice ledene kave
* 3 žlice sladkorja
* 1 / 2 skodelice mleka
* 2 skodelici ledu
* 3 žlice karamelnega sladolednega sirupa
* stepena smetana

Navodila
1. Vse sestavine dajte v električni mešalnik.
2. Mešajte pijačo, dokler se led zdrobi in pijača ne postane tekoča.
3. Postrezite v skodelice za kavo in stepeno smetano ter karamelnim ali čokoladnim sirupom (po želji).
4. Dodaj slamico, za enostavno pitje.

 

Prosim za pomoč! :)

cherry90

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

3. jan 2012 21:52

Na pamet mi pade karamelni preliv od sladkega greha, ki ga dobiš v vsaki trgovini. Za pravi karamelni sirup pa ne bi vedela, kje se ga da dobiti.

žižula

cherry90  

član od: 7.2.2011

sporočila: 12

3. jan 2012 21:56

žižula hvala za odgovor, ampak mislim da je tu bolj mišljen kak drug sirup.. Upam, da bo kdo vedel, ker sem zelo nora na vse karamelne izdelke in bi to res rada poskusila :D

cherry90

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jan 2012 0:29

Cherry, preveč kompliciraš. Dodaj Sladki greh karamelo in bo čisto fino.

Vanja

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

4. jan 2012 14:33

Jaz bi raje kot Sladki greh uporabila karamelni preliv od Dr. Oetkerja ali pa tistega v stekleni embalaži (ne spomnim se proizvajalca), na obeh je narisan sladoled in čez karamelni preliv. Dobiš na istih policah kot Sladki greh. Oba sta gostejša in meni neprimerljivo boljšega okusa kot Sladki greh.

Prav sirup je pa res Moninov, sicer ga še nisem poskusila, predvidevam pa, da je ta redkejši in manj "kremast" (ne najdem pravega izraza) - kave, ki jo omenjaš, še nisem pila, tako da ne vem, kateri bi se bolj obnesel, ampak mislim, da z nobenim od teh ne moreš zgrešit.

Kalpana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2012 14:41

"Mešajte pijačo, dokler se led zdrobi in pijača ne postane tekoča."


Tole pa moraš hudo dolgo mešat, da pijača tekoča postane ..

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jan 2012 14:54

karamel enostavno naredi tako da na malem ognju karameliziras par zlic sladkorja, nato pa dodaj www.mojalbum.com/naredilaana

cherry90  

član od: 7.2.2011

sporočila: 12

9. jan 2012 18:56

Najlepša hvala vsem za odgovore, prej nisem utegnila odpisati.  Bom se potrudila in poiskala po trgovinah in potem kupila nekaj, kar se mi bo zdelo najbolj primerno. :)

 

Lp

cherry90

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2012 7:11

Otrok nesrečni, če si "nora na karamelne zadeve"....se jih pa, no, nauči delati. Je tu med recepti masa navodil, kako se to naredi.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti