Karamelni frappuccino

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

10. jan 2012 7:57

Vendelina jr. je napisal/a:

Otrok nesrečni ...



Vendelina jr.

???

-----------------------------

Glede priprave: Moninov sirup bo pravi, preizkušeno.

piet

cherry90  

član od: 7.2.2011

sporočila: 12

10. jan 2012 16:40

Vendelina jr. stara sem komaj 21 let, mislim da še ne morem imeti toliko izkušenj kot ti.. Pa forum je zato, da se vpraša, svetuje itd.. In jaz sem vedela da bom dobila veliko koristnih nasvetov, zato sem tudi odprla to temo. Nismo vsi pač vsevedi. :)

piet najlepša hvala, sem ga že nabavila, zdaj pa še morem samo ustvariti ta frappuccino. ;)

cherry90

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. jan 2012 18:58

cherry,

ampak če si zares nora na vse karamelne zadeve, potem menda ja ne bo tvoj višek ustvarjalnosti to, da boš šla sama kupit karamelni sirup v trgovino??? Sploh, če imaš 21 let (ne "komaj", ampak "že"!)? Nauči se ga vendar narediti sama, pojma nimaš, kakšno veselje je raziskovati za štedilnikom -  kdaj je dovolj temen, pa kdaj dodati smetano in kdaj raje maslo, pa ali dodati vodo ali raje ne, kdaj je dobro vmes podtakniti malo medu in kdaj nikar....pa najti pravo temperaturo in pravi čas in pravo posodo..... Ker narediti dober karamel, točno tak kot ga potrebuješ za eno ali drugo stvar (za preliv za sladoled, za bonbone, za preliv za torto, za namaz za torto, za karamelno kremo, za nalomit na kose, pa da bo prozoren ali točno take barve, kot ga ti hočeš imeti....) ni niti malo lahko in globooook poklon tistim, ki ga zares obvladajo! Da se lotiš tega in postaneš mojstrica, je "biti nora na karemel" pravi začetek. Od tu dalje pa ustvarjaj in zapisuj recepte, nas bo kar nekaj, ki ti bomo hvaležni. 

Sonja

cherry90  

član od: 7.2.2011

sporočila: 12

10. jan 2012 22:01

No okej, pol pa pač ŽE.. :) Nikoli še nisem ustvarjala nič s karamelo ter zato ravno sprašujem za mnenja, nevem v čem je problem?! Če jo imam rada še ne pomeni, da jo znam narediti.. Pa tudi po moje karamele niso vse enake, če jo kupiš ali narediš sam in jaz sem vprašala za mnenje.. Ampak sem prvič in zadnjič ker zgleda bi tu že morali vsi vedet vse, sploh nevem zakaj pol obstaja forum.. Saj vem, da mi nihče ne želi nič slabega, enako je z moje strani.. Ampak mi vsi nekaj solijo pamet v takem smislu da bi že lahko vse znala.. Sem že povedala zgoraj, da ne moremo biti vsi vsevedi. :)

cherry90

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jan 2012 17:37

Spomnim se tiste simpatične, ki gre takole:

"Ko sem bil star 16 let, sem bil prepričan, da sta moja starša najbolj neuporabna in neuka človeka na svetu. Sedaj sem pa star 21 let in sem presenečen, česa vsega sta se že naučila."

 

Tako da, kdor je razumel, je že razumel. Kdor po večkratnem branju limnoline razlage tega spodnjega ni razumel, je pa mentalno še vedno star 15 let. In to ni isto kot imeti "otroka v sebi".

Vendelina jr.

cherry90  

član od: 7.2.2011

sporočila: 12

11. jan 2012 19:09

Ta tema je bila namenjena predvsem o karameli oz. karamelnemu frappucinnu.

Lp

cherry90

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. jan 2012 19:44

cherry90 je napisal/a:

Ta tema je bila namenjena predvsem o karameli oz. karamelnemu frappucinnu.

Lp



cherry90

Mnenjem?

Pogovoru?

Prepiranju?

Nasvetom? 

 

Sploh pa ti nihče ne želi nič slabega. Vzemi visoko kozico, vsuj sladkor, pripravi smetano/maslo/vodo in gas! Boš videla, kako lepo je tudi v resnici "biti nora na karamelo". 

In pazi - ko opeče karamela, si to za vedno zapomniš. ;)

s0ncek*

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. jan 2012 19:46

Češnjica,

če bi kaj dosti brala kulinariko, bi ti bio jasno, da se tu prej ali pozneje malo zaide s teme, malo naokoli in sem pa tja, ampak nekje v grobem se pa vseeno vrtimo okrog bistva, ki ga eni vidijo tu, drugi pa malo vstran. Še enkrat malo poglej, o čem je govora - mislim, da ima kar veliko zveze s tvojim razmerjem s karamelom. Mimogrede - a si recepte v bazi kulinarike sploh že pogledala? Kuhanje je tu namreč tista glavna ključna beseda, skupni imenovalec, če hočeš. Če ne, potem pa pojdi že enkrat v samopostrežno in si končno zmiksaj svoj frapučino, v enem tednu se pa menda ja da. Ker če ne, punca, potem si pa dokazala, da ima vendelina še kakooooo prav, samo da ti tega še ne veš. 

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jan 2012 20:41

limnol (in Vendi) -

rimljanka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

11. jan 2012 20:57

Cherry, predvsem vaja, vaja dela mojstra. Pa, ker si še tako mlada, pa vendarle dovolj stara, se lahko lotiš priprave karamela vsaj na toliko načinov kot so ti jih zgoraj predlagale. Saj v osnovi gre le za to, da na toploti tališ sladkor, paziti moraš le, da se ti kje ob robu posode ne prične žgati. To lahko potem pogreni, predvsem pa ni okusno. Dodatki so pa tvoja izbira. Vmes še kak izdelek kupiš, ko naletiš nanj in boš zadovoljna. Tudi jaz obožujem karamelno mleko in se kdaj pa kdaj posladkam z njim, včasih pa kar s karamelnim bonbonom.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti