Lastna kuharska knjiga

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

tema odprta - 3. jan 2012 11:38 | ogledi: 8.915 | odgovori: 9

Zdravo,

ima morda kdo izkušnjo s pripravo lastne kuharske (amaterske;) knjige? Iščem dve možnosti: eno v e-izvedbi (videla sem nekaj angleških strani, ki ponujajo možnosti za pripravo lastne e-knjige) in eno v "klasični obliki" - to sem si nekako zamislila kot kakšno simpatično mapico ali kaj podobnega za shranjevanje receptov.

Vesela bom vaših namigov in sugestij.

 

Titikaka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

3. jan 2012 12:16

Jaz imam v vložni mapi z obeh strani po en recept(razen,če je dolg za dva lista),le-te pa v fasciklu.Fascikle imam ločene-enega, za sladice,drugega za glavne jedi

andreja m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. jan 2012 12:56

Naredi si kot fotoknjigo, imaš programov na netu kolikor hočeš.

mamamia

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. jan 2012 12:57

bi jo rada v enem ali več izvodih?

tulka

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

3. jan 2012 14:56

jaz imam tudi svojo, ampak v obliki knjige...tko d zaenkrat sama vpisujem noter recepte...približno tako kot andreja m.

drugače je pa lepa ideja!

mojcazala

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jan 2012 15:34

Še v dobi pred računalniki je bil v moji družbi en no, birokrat, ki je ob vsaki žurki zapisal kdaj in kje se je odvijala, kdo je bil prisoten, kaj smo jedli in koliko se je popilo, pa ker je bilo zraven vedno nekaj slikarjev in literatov je vsakokrat kakšnega nažical za skico pa kakšen prigoden verz.

Redno smo tudi pisali 'spored jedil' , za kakšen pozabljen recept mu pa še danadanes telefoniram in mi ga takoj odrecitira.

Mislim, da mu nihče od udeležencev ne zameri, da kopije teh dokumentov prav poceni prodaja na bolšjem sejmu, originale pa menda zelo zasoljeno 'ta novim', ki so polni denarja in željni zgodovine.

Eden od jedcev je pripravil o teh študentskih pojedinah celo televizijski dokumentarec, mislim, da smo ga gledali z zanimanjem samo udeleženi.

Zelo lepa ideja, pofotografiraj ali pa še dosti bolje, poskiciraj in vsekakor popiši vso zgodovino svoje kuhe.

Pa boš mogoče enkrat izdala knjigo tem, v glavnem so vse zanimive in jih vsi radi beremo.

nola

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

4. jan 2012 8:29

Hvala za odgovore in nasvete. Zaenkrat bi rada naredila en izvod zase: enega v klasični obliki, ker sedaj se mi recepti nalagajo in ni reda;) Drugo pa v e-izvedbi, samo nisem tako daleč, da bi lahko naredila kar foto oziroma e- kjnigo. Bom še malo pogledala in v najslabšem primeru naročila kakšno simpatično prek amazon (imajo žal samo na tri luknje mapice, a se bom že nekako znašla;)

 

Titikaka

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

4. jan 2012 8:31

Vanj_v_ZDA hvala. Imam pa eno čisto praktično vprašanje: pogledala sem si tvoj link in tudi par podobnih zadev na Amazonu - vsi imajo različne "luknje" na listih, kot smo jih mi vajeni oziroma kot imamo luknjače. Osebno bi raje imela te mapce na dve ali štiri luknje, tukaj pa se mi zdi, da to ne gre. Imaš mogoče kakšen nasvet? ;) Hvala.

Titikaka

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

4. jan 2012 20:43

Titikaka, si imela v mislih klasično foto knjigico, na spiralo ali kaj podobnega? Takšne reči že leta prodajajo od najboljšega soseda, hoferja, bigbanga itd dalje, verjetno tudi pri fotografih. Na netu imajo programčke v katerih oblikuješ zadevo in pošlješ, nato pa prevzameš v poslovalnici. Men osebno jih je prav lušno oblikovat, precej bolj kot albume.
Predlani sem jo rabila v parih dneh, tko da sem jo naročila pri digifot. Prišla je čez 3 dni. Kar ok.
Glede Vanjinega predloga in težav z luknjami: lahko ob naročilu prosiš, da jih ne preluknajo in jih potem sama ali pa pri njih kupiš tudi vložno mapico. Se pa strinjam, lušna spletna stran, te kar potegne ;)

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti