Kaj boste pekli...

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

18. dec 2003 20:00

rumove krogljice iz skute in orehov 125 g kakava 250 g sladkorja v prahu 250g skute (domače) čene naj bo pa bolj pusta ne preveč vlažna 250g sesekljanih orehov kokos po želji da dobič primerno maso za oblikovanje krogljic in kokos za povalati kroglice rum za okus skuto zmiksaš da rata gladka in z vsem ostalim zgneteš ter narediš kroglice

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. dec 2003 21:01

Silva, teranov liker sem delala po zelo enostavnem receptu, in terana ni treba kuhati. takole gre: Je zelo obstojen in na sploh odličen. Ima predvsem takšen zelo aromatičen oljnat okus... 3 l terana 0,5 l ruma precejen sok 1 limone vanilijeva palčka, ki jo prerežeš na pol in izdolbeš semena (vse skupaj pa daš v lonec s s teranom) 1,5 kg sladkorja Vse sestavine zmešaš skupaj v velikem loncu in pustiš stati 1 teden. večkrat na dan premešaš. Po 1 tednu uležavanja odstarniš vanilijevo palčko in naliješ v steklenice. zadeva se ne pokvari, ker ima visoko vsebnost alkohola. Nekateri tudi dodajo za aromo cimetove palčke ali klinčke, ali pa višnjevo aromo (Etol). Vendar to so zgolj različice, prilagajaj jih pa po svojem okusu. tak je originalen recept, jaz sem prvič za poskušnjo količine zmanjšala za 10x (torej samo 3 dcl terana in 50 mL ruma) in sem imela že naslednji dan liker gotov. Sladkor se ne topi tako dolgo. Upam da ti bo uspelo, okus je res odličen, in sladkorja je več kot dovolj! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti