Tatarski biftek iz svinjske "male ribice"

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

31. dec 2011 15:52

Tatarski biftek se dela iz govedine, iz pljučne. To je po mojem edino pravo in dovolj kvalitetno meso , tudi goveje stegno ni primerljivo. Surova svinjina mi ne potegne no, pa v bistvu jo tudi še nisem probal. Sem pristaš, da je vsaka stvar pač za nekaj dobra in če nimam pravih sestavin se raje ne lotim nekih eksperimentov.

Seveda ti pa nihče ne brani, da prpbaš. Ampak hotela si nasvet in evo, tukaj je nekaj mnenj. Ne razumem pa kolegice Gogice, ki je povsem brez razloga napisala skrajno nekorekten, če ne že žaljiv post. Sploh na današnji dan, ko je v zraku čutiti toliko ljubezni in dobrih misli.

hedonist

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

31. dec 2011 16:38

Bolje iz svinjske ribice od domačega prašiča kot pa goveje pljućne pečenke -poreklo mesa  .........

Engie

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. dec 2011 17:03

Engie je napisal/a:

Bolje iz svinjske ribice od domačega prašiča kot pa goveje pljućne pečenke -poreklo mesa  .........



Engie

Ravno pri mesu bolj zaupam kupljenemu, vseeno naj bi se sem ter tja opravila kakšna kontrola, pri domačem nimam nobene informacije kako je meso prišlo do mojega krožnika.

Commis débarrasseur

INCH  

član od: 15.12.2003

sporočila: 7

31. dec 2011 17:11

Moje mnenje!

Res je, da je pravi tatarc  iz goveje pljučne. Jaz pa ga delam tudi iz svinjske ribice, je super, sploh če je svinjina domača oz. prva liga. Barva tatarca iz svinjine je bolj bleda. Delam ga pa po naslednjem receptu:

40 dkg pljučne ali svinjske ribice

3 kos rumenjaki iz domačega kurnika ( zaradi salmonele )

4 kos sardelni fileti s kaprami

1 dcl dobrega belega vina

ščepec peteršilja, 3 stroke česna, pol čebule, malo drobnjaka, sol, poper, feferoni, malo majoneze in malo gorčice

 

Meso sesekljamo ali ga v multipraktiku zmeljemo, dodamo sesekljane začimbe, vino, rumenjake in pustimo počivati 4 ure.

Postrežemo s popečenim toastom in maslom.

Pa na dobro vince ne pozabi!!!

Upam da recept nisem poslal prepozno

 

lp inch

PS: GOGICA sram te je lahko! Da pa o kuhanju kaj veš pa dvomim!

 

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

31. dec 2011 17:52

Pozdravljena Rimljanka

A se ti ne zdi ,da si malo preveč pametna???

sori, da ti moram to napisati danes ker je konec leta, sicer pa imaš možnost da začneš Novo leto, kot osebnost in postaneš nov človek, ne pa da nekomu na forumu soliš pamet.

 

Toliko od mene pa lepo praznuj kjerkoli že si

GOGICA

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

31. dec 2011 18:05

Hojla INCH

Mislim, da je ravno obratno ti meni da o kuhanju nič nevem, to bi jaz morala napisati tebi, tebe je lahko sram, pa presodi koliko sem stara, da tako lepo pišeš mnenja. Si bil še daleč v pleničkah, ko smo kuhale za cele družine, da ne govorim o današnjem času.

A misliš, da si pameten, ko si podal recept o tatarcu, že prav ta je po tvojem okusu, po pravilih pa original tatarski zajema 12 začimb, in to takšnih ki se še tebi niti sanjalo nebi.

Pa presodi kdo ve več o kuhanju, sicer pa morale tak itak nimaš v sebi, kolikor je razvidno.

 

lp

GOGICA

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

31. dec 2011 18:09

Še enkrat hojla INCH

Kako pa veš, da v tvojih rumenjakih ni salmonele??? škoda besed v pravega tatarca še nikoli od šefov kuhinje ni dal notri rumenjakov, sicer pa kot sem napisala škoda besed

GOGICA

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. dec 2011 18:24

Pri tej starosti, izkušenosti in zrelosti bi pričakovali vsaj eno razumno poved.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

31. dec 2011 18:31

Kaj je s tabo narobe Gogica, da si tako polna gneva ? A se splača zaradi enega tatarca tako besno reagirati ? Daj se no malo zamisli, nihče ti nič noče in če imaš o pripravi tatrca tako mnenje, prav, nihče ti ne brani. Ni ti pa treba žaliti in ujedati vsepovprek.

Drugače pa, v tatarc da vsak šef kuhinje rumenjak. Še več, če je restavracija takega ranga , da ti ga zmešajo pred teboj, šef ali pa ober natakar pripelje na vozičku sestavine: na krožniku je meso, ki ima v sredi vdolbinico in v njej je že rumenjak. Potem dodaja vse ostalo in meša pred teboj. Mimogrede, v tatarca gre 13 in ne 12 začimb, kot si zapisala.

Tako da, zajemi sapo, malo postoj in sprejmi, da mnogo, res mnogo ljudi ve vsaj topliko kot ti, še več pa mnogo več.

Naj bo mir v tvojem srcu.

 

hedonist

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

31. dec 2011 18:32

Hojla zzak 1977.

Ni kaj si tipičen Slovenec, predvidevam po obnašanju oz.tvoji morali, sdaj ne moreš biti drugačen, če pa je družba okoli tebe še bolj gnila.

S takimi tipami si niti ne mislim več dopisovati, kaj šele sodelovati pri tegobah na forumih.

BRAVO, sigurno si zelo inteligentna in izobražena osebnost

 

 

 

 

GOGICA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti