Mirno silvestrovanje

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. jan 2012 16:55

Dragi moj Ibiza, srečno, veselo in polno zdravja tebi in tvoji družinici. 

Tako, kot si napisal, sem preživela oho-ho silvestrskih noči.   Letos celo v dvoje, spat sva šla tja po tretji uri.

Kar se tiče pokanja, pri nas je bila prava "vojna".   

 

Pozdravček!

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

2. jan 2012 17:24

dragička je napisal/a:

Kar se tiče pokanja, pri nas je bila prava "vojna". 

 

Pri nas tudi, je pa okrog enih zjutraj municija pošla in od takrat je mir. Kar je pa tudi veliko vredno, prejšnja leta, kar niso in niso odnehali.

zeta

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. jan 2012 19:23

Kar se pirotehnike tiče, še nikoli tako mirno kot letos. Nekaj pokanja med 11.30 pa nekje do 1.15.

Drugače v prijetni družbi sosedov, z obilico dobre volje in degustiranja tistega, kar se je sproti kuhalo

kobra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jan 2012 21:04

A po glasnosti in pirotehniki se tudi pozna, da so ljudje z vzhoda in juga? Ker oni z zahoda niso glasni in ne uporabljajo pirotehnike? Ok, da vem, še eno merilo za razlikovanje več.

No, mi smo tudi raketirali pa bili glasni, kakšno uro na ulici, tako kot sosedje, pa je vsa soseska oziroma ulica čisto tukajšnja. No, smo pa na jugovzhodnem koncu mesta, to bo torej ...

 

Je pa ena članice družbe protestno spala, ker je mož ni peljal nikamor ven na silvestrovanje. Je zato tudi oba psa čuvala, da ju ni bilo strah, ko je zunaj ropotalo, tako da je bila korist tudi od nje. In začuda je hrup ni motil, pa je čistokrvna Slovenka ...

 

Sicer pa, zakaj se ne bi pa še na silvestrovo razlikovali? Da se navadimo za čez leto ...

mamamia

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. jan 2012 21:46

mamamia je napisal/a:

A po glasnosti in pirotehniki se tudi pozna, da so ljudje z vzhoda in juga? Ker oni z zahoda niso glasni in ne uporabljajo pirotehnike? Ok, da vem, še eno merilo za razlikovanje več.

 



mamamia

 

Jaz sem si pa predstavljala to kot sosedje vzhodno in južno od njihovega stanovanja/hiše, kako sem nedovzetna za "nalepke"

A sem naivna, a ne? Ali pa neumna

Mi smo pa vzhodno od sosedov in smo od 21.00 do polnoči vsako uro zganjali hrup. Drugače smo pa slovenci. Zdaj pa ne vem- a smo ga polomili, ali je to ok?

čoko

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

2. jan 2012 21:47

Silvestrovala sem v centru LJ, oz. prišla gledati ognjemet, ki ga je zakrila megla. Kljub temu, to ni ustavilo dela populacije pred pokanjem sredi Prešerca. Že tako sem alergična na pirotehniko sredi širnih travnikov, ampak masovno pokanje iz nevem koliko tisoč glave množice je pa res obup. Sem samo čakala kako razmesarjeno zapestje ali pa tleča oblačila nič hudega slutečih soudeležencev.  Da smo se z družbo stran pobrali v roku 15ih minut mislim, da ni treba poudarjati. Smo šli po Trubarjevi, tam tik pred Resljevo je ena luštna slaščičarna, odprto so imeli "dokler bo kaj ljudi" in smo dobri glasbi in vroči čokoladi čvekali še dolgo v noč. Bilo je prav fino, mirno razen občasnega ruljenja, je bil Prešerc z maso vinjene in agresivne populacije dosti stran.

Viva Meier

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jan 2012 0:30

Celo pri nas (smo na skrajnem Jugu, geografsko in mentalno, še župana imamo podsaharskega) je bil ne samo Silvester ampak cel december bistveno bolj miren kot prejšnja leta. Mene razgrajanje na Silvestra ne moti, (verjamem in razumem, da tiste z majhnimi otroci ali kakšnim bolnikom pa zelo), ampak metanje petard celo v avtobus in razbijanje flašk vsenaokrog že od Miklavža, kar je bilo pri nas še nekaj let nazaj pravilo in ne izjema, mi je šlo zelo na živce in sem vesela, da se je to, pa se ne bom niti spuščala v razloge zakaj, končno uneslo.

Imam sosedo, ki je medicinska sestra, dela v štiri kilometre severovzhodno locirani bolnišnici.  Povedala mi je, da je že dve leti bistveno manj decembrskih poškodb v zvezi s prazničnimi razstrelivi.

Pa še o geografski distribuciji civilne artilerije. Dolga leta sem bila prepričana, da je tu (skrajni jugozahod naše prostrane dežele) daleč najhuje, ker sem si predstavljala, da je municija zaradi bližnje meje cenovno dostopnejša in da so glavni ropotalci mulci nekje do šestnajstega ali tam okoli, pač preden jih začnejo punce ravnat po pameti.

Dokler nisem šla enkrat okoli Velike noči obiskat prijateljice v gorice v bližini Ljutomera. Tam je šele pokalo, kar cesto so zašrangali in ropotali s karbidom v posodah za mleko, pa ne muloti ampak stari osli.

Pa smo bili geografsko precej na severovzhodu.

Demone podimo proč v teh dolgih nočeh vsi, seveda tam, kjer so volčje noči daljše, drugače in bolj zares kot ob ekvatorju, kjer se dan in noč menjata v enakopravnem ritmu. Ti ta južni imajo pa druge komedije.

Človeško, čeprav ne lepo je tudi to, da svoj strah pred brezdanjim odganjamo z nalaganjem vsega zlega na tuje, drugo, nerazumljivo in neznano.

Vsem, tudi najboljšim s severa, juga, vzhoda in zahoda se to kdaj pa kdaj zgodi in večini nam je, če ne že takoj, pa vsaj takrat, ko se zazremo nazaj in poskusimo malo pospraviti za sabo žal in se bolj ali manj uspešno korigiramo.

Evo, berny je naredila to s stilom in eleganco, upam, da bo kaj podobnega uspelo tudi meni.

Moje voščilo za letos vsem in tudi meni sami je, da naj bo to leto tisto, ko se bomo otresli večine  predsodkov in nestrpnosti.

 

 

 

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2012 9:35

berny je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

A po glasnosti in pirotehniki se tudi pozna, da so ljudje z vzhoda in juga? Ker oni z zahoda niso glasni in ne uporabljajo pirotehnike? Ok, da vem, še eno merilo za razlikovanje več.

No, mi smo tudi raketirali pa bili glasni, kakšno uro na ulici, tako kot sosedje, pa je vsa soseska oziroma ulica čisto tukajšnja. No, smo pa na jugovzhodnem koncu mesta, to bo torej ...

 

Je pa ena članice družbe protestno spala, ker je mož ni peljal nikamor ven na silvestrovanje. Je zato tudi oba psa čuvala, da ju ni bilo strah, ko je zunaj ropotalo, tako da je bila korist tudi od nje. In začuda je hrup ni motil, pa je čistokrvna Slovenka ...

 

Sicer pa, zakaj se ne bi pa še na silvestrovo razlikovali? Da se navadimo za čez leto ...



mamamia

 

Sem se prav nasmejala na tole, s tem sem mislila na sosede na naši vzhodni in južni strani hiše.

In ne, nimam rasnih in narodnostnih predsodkov, imam veliko prijateljev od vsepovsod, prepotovala doberšen del sveta, tako da mamamia, ni me treba takoj obsojat, če si me napačno razumela.



berny



Sporočilo je spremenil(a) berny dne 02. 2012 23:11

 

Če sem te napak razumela, potem oprosti za moje pisanje. Sem pač občutljiva na predosdke, ki jih imajo nekateri do "trenirkarjev" in kar sodi v to kategorijo, in to mi je nekako tako zvenelo. Če je bilo pa mišljeno drugače, tako kot praviš, se ti še enkrat opravičujem.

Tako da v novo leto ne korakamo s slabim občutkom.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2012 12:59

berny je napisal/a:

Mamamia, saj ni panike, res je bilo mišljeno samo na rakete, ki so letele od sosedov na vzhodni in na južni strani, poleg tega pa smo še v dolini, tako da vse pikira točno na naš vrt.

 


BTW. tudi jaz sem občutljiva na predsodke.



berny

 

No, midve sva nesporazum rešili, ko bi jih na tak način le tudi vsi drugi, obremenjeni s pravimi predsodki.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. jan 2012 14:30

Ko tole berem, mi je toplo pri duši. Vedno bi se morali takole civilizirano pogovarjati.

Tudi jaz vam želim še enkrat eno lepo, prijazno leto 2012!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti