Ikea divani-postelje

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. dec 2011 8:39

Pri obeh modelih sedežnih garnitur, ki ju prilagaš na vpogled in ti služita lahko tudi kot postelja, mislim, da je bojazen odveč. Mogoče je malo bolj problematičen mehanizem na klik (ne vem, če sem prav zapisala), pa še ta se v glavnem dobro obnese. Problem pri mehanizmu na klik lahko nastane, če se razstavi in potem ne sestavi kot je treba. Ampak zgornja modela nimata nič podobnega.

Če je pomislek glede nakupa le ta, ki ga navajaš, mislim, da je odveč.

zeta

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

29. dec 2011 10:18

Tudi sama sem se ogrevala za tistega na prvem linku, a ko sem ga potem videla razstavljenega v Ikei, sem si premislila, ker mi je deloval razmajano in švoh.

saša

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

29. dec 2011 10:24

Imam nekaj podobnega (kot je na prvi povezavi), le da iz Rutarja ne iz Ikee. Je bil v Rutarju ceneje :) Tu res nima bit kaj narobe, ker samo potegneš ven predal. Ampak je pa blazno neudobno za spat. Sploh ko je divan nekaj časa v uporabi in se pena poleže tam ko se večinoma sedi. Ta del, ki se izvleče je pa kot nov in tudi bolj trd. Tako je tudi malo višinske razlike in razlike v trdoti, ko je divan popolnima raztegnjen.

Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 29.dec 2011 10:25

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

29. dec 2011 10:32

Jaz bi rekla takole, vse te "izvlečne" stvari so bolj tako-tako, za silo je za prespat, ni pa, da bi človek vsako noč nan tem spal.

 

Pozdravček!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. dec 2011 10:45

Za Manstad kotno sedežno vem, da je OK.

Če bo to za občasno spanje kakega gosta, bo že preživel spanje na kavču, če pa boste to uporabljali bolj pogosto, ti pa priporočam za čez še tisto "nadjogi" peno (jih imajo tudi v raznih Jyskih, pa zdaj v mečkatorju na nalepke celo od Dormea).

tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. dec 2011 7:28

Na podobni zadevi prespim, ko grem domov k mami in za parkrat je čisto OK, mi je pa všeč, ker je ležišče zelo trdo.

Loni Makaroni

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. dec 2011 8:03

dragička je napisal/a:

Jaz bi rekla takole, vse te "izvlečne" stvari so bolj tako-tako, za silo je za prespat, ni pa, da bi človek vsako noč nan tem spal.

 

Pozdravček!

Koliko izkušenj pa imaš z njimi? koliko modelov si preizkusila? Kako lahko kar tako posplošuješ in klatiš neumnosti?

Sam imam kavč Tom, sedaj jih na žalost ni več. Spi se bolje kot na moji postelji, notri je integrirana vzmetnica in latoflex. Ležišče je veliko okoli 200x160, trše in spi se odlično, tudi vsi gostje so ga pohvalili.

Seveda se pa ne more primerjati z vrhunskimi latoflexi in vzmetnicami.

Commis débarrasseur

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

30. dec 2011 9:26

Kolega, pazi, da si ne boš kaj naredil!!!   Izkušenj imam pač toliko, kolikor vsako leto nekaj noči  tu-ali-tam prespim na "začasnih" ležiščih. Da mi ne boš mogoče rekel, da je tako ležišče primerljivo z jogijem?  

Lejga-zlomka, tudi sama imam sedežni in to prav od TOM-a (vsaka jim čast, odlična kvaliteta), v drugi sobi pa raztegljivi postelji iz Ikeje... Na tvojo žalost, niti eno niti drugo ležišče ne sega niti do kolen jogija v spalnici, čeprav ni vrhunski latoflex.

 

Zgoraj sem napisala: Jaz bi rekla takole, vse te "izvlečne" stvari so bolj tako-tako, za silo je za prespat, ni pa, da bi človek vsako noč nan tem spal.

in menim, da tvoj odgovor Koliko izkušenj pa imaš z njimi? koliko modelov si preizkusila? Kako lahko kar tako posplošuješ in klatiš neumnosti? - je brcanje konja v temo. 

 

Pozdravček!

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

30. dec 2011 10:08

Imamo podobno sedežno, kot je na prvem linku z izvlečnim "predalom" kupljeno nekje v Sloveniji, kaj pa vem kje. Potrjujem kar ti je povedala dragička in njenemu mnenju podobni - je ok za gostiti, noč ali dve, za kaj več pa nekako ni. Seveda pa je tudi odvisno od preferenc osebe, ki spi gor. Meni sedejo mehkejše postelje in mi je spanje na tem kamnu od sedežne muka tudi samo 2 uri popoldne. Nekdo, ki mu trdo paše bo pa komot tam zaspal in še dobre se bo počutil. Vsekakor pa izberi tršo sedežno, ker je neprimerno boljša za sedenje, kot tiste v katere se pogrezneš, da se potem ne da ven priti

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti