Glinena( terakota) posoda

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. dec 2011 16:59

Bi rekla, da ne, ker me struktura spominja na rimski lonec, kateri je neglaziran. Pred peko ga je treba namakati vsaj četrt ure v mrzli vodi in zmeraj se ga da v mrzlo pečico.

Lijana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. dec 2011 20:35

Tudi jaz bi bila previdna, poglej na spodnjo stran, kjer je vtisnjeno, kako lahko posodo uporabljaš- če ima narisan znak za plin, jo seveda lahko mirno uporabljaš na odprtem ognju.

Sicer lahko klasične glinene posode vsekakor uporabljamo na odprtem ognju - konec koncev so bile tam tudi pečene,  vendar mislim, da jih ni pametno postavljati neposredno na tlečo žerjavico, ampak raje na ogret kamen ali opeko, saj se bo tako tudi hrana primerno pekla in ne zažgala.

Jaz v vseh pečem tako, ene počijo, druge ostanejo. Na koncu počijo vse, zato so jih včasih obdali s kovinsko mrežo.

Poskusi, saj ni kaj posebnega, ampak vsekakor jo postavi na vroč kamen ali opeko in ne neposredno na vročo žerjavico ali kovino, pa preden jo postaviš na ognjišče, naj stoji nekje pri kraju, da se malo ogreje.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti