Silvestrska večerja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. dec 2011 11:50

haha, zeta, dobrodošla v klubu.

Zdaj sem izvedela, da nas bo pri mizi 12, ampak od zgoraj naštetega ne bo večjih odstopanj, je druščina taka, da ne komplicirajo. Glavno, da smo mi skupaj, kaj je na mizi pa ni (več) tako zelo pomembno. Se bom že domislila česa originalnega, za lastno dušo, ampak morda za dve ali tri jedi, ostalo pa ...

 

mamamia

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

30. dec 2011 12:16

Pri nas bi kar tradicionalno praznovanje na sosednji ulici, vsak neki prinese, važna pa je dobra družba in dobra kapljica. Jedača niti ni pomembna in noben ne komplicira. Tudi meni se več ne da stat za štedilnikom in ustvarjat. Imam veliko več od tega, če preberem kakšno dobro knjigo ali pa pogledam kakšen dober film.

vida70

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

30. dec 2011 14:39


Pri nas ne bo nič originalno, bo pa tako, da lahko večino pripravim vnaprej, pa še vse te jedi obvladam, tako da ne bo niti stresa =)

 

* Klasična francoska čebulna juha

* Wellington govedina ali Impro Wellington losos, odvisno od prehrambenih nazorov

* Brstični  ohrovt z lešniki

* Maroška solata (korenček, redkvice, jabolko, peteršilj, meta, sezam)

* Panakota z vročimi malinami

Vmes: Krožnik domačih piškotov

Ob 00.00 Kozarec penine

Po 00.00

* Domači tatarski biftek

* Domači mladi sirni namaz z zelišči

* S citrusi in  timijanom marinirane olive

* Popečeni toast

* Francoska bageta

 

Lepe praznike vsem!

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. dec 2011 14:50

Mi smo določili jedilnik:

penina za dobrodošlico, rumeni muškat ob večerji, spet penina ob polnoči, zjutraj kisla juha in žolca (naredila tašča, ki je potem odšla silvestrovat v eno od ex yu republik), med nekaj kozarci muškata bo pa malo tatarca, malo lososa z rahlo stepeno smetano, nekaj blinov (glej prejšnji post), mini nabodalca (chorizo - oliva - vložena čebulica), že omenjeni pršut (naj si ga vsak sam reže ...), francoska solata (mogoče jo zavijem v rezine šunke, če se mi bo dalo), bom pa naredila suhe slive, polnjene z mehkim sirovm, potem zavita v pršut ali panceto in malo ogreto v pečici ...

 

Se pa lahko zgodi, da bo kaj desetega.

Kot pribito drži le ena stvar: nekako mi je dokaj vseeno, kaj bo, vem le, da je družba prava.

 

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. dec 2011 15:57

BTW, Jessie, kje si doma ? A lahko pride tudi kakšen "padalec" , kajti , tvoj jedilnik mi deluje mamljivo !

 

lp

hedonist

STASY  

član od: 24.2.2007

sporočila: 48

30. dec 2011 16:30

Pri nas ne bomo nič komplicirali, vse kar bomo rabili so ročice za en veeeeeeelik lonec svežih morskih sadežev ( lignji, škampi, klapavice) na buzaro pa frišno pečene bugetke za močit zraven. Za sladico pa cimetova panna cotta s karamelo, piškotki in potička =) Zame osebno najboljša silvestrska večerja =) Malo dela in okusno, da je veselje

Lep vstop v novo leto želim vsem pridnim mravljicam =)

 

STASY

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

30. dec 2011 16:41

Mi že nakaj let še z eno družino ( le da nas je vsako leto manj, maladinci pač po svoje):

pršut, biftek, narezek malo boljših sirov, francoska, vložene gobice, bučke, zraven pa polnozrnat kruh in francoska štruca, pa seveda teran- vsak prinese nakaj, dela malo, simpl in dobro

pozneje enkrat kava, drobno pecivo itak, kremšnite,

za opolnoči pa letos pohod na Jakoba

se pa strinjam z mamamio in ostalimi, tudi jaz sem včasih kuhala in pripravljala da se je kar kadilo, zdaj pa imam v teh dneh raje še malo časa zase, za knjigo, svečke, malo glasbe-   srečno vsem!!!

tabu

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. dec 2011 17:40

Moji so se odločili za (2uri) dimljeno svinjino in nato dokončano na žaru. Bo menda trajalo pol dneva, da bo pripravljena. Zraven mehiški dodatki, kot so tortillas, salsa, avokado...in venezuelske arepas.

Kak dober film, odštevanje zadnjih sekund leta,  in za  2012.

Vanja

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

30. dec 2011 23:23

mi smo se danes zvečer odločli kaj bomo jutri jedli za "silvestersko"večerjo..in sicer tisto kar nam najbolj paše, oziroma nič svečanega itd. ampak zelo preprosto

predjed:

-bakala

-domač kruh

-domače oljke

-4 vrste sirov

glavna jed:

-krompirjeva pita(za nas vegije)

-pohano meso

-krompirjeva solata

-zeljnata solata

sladica:

-madjarice pa mogoče še kaj kar si bom sproti zmislila

ledenka_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti