Silvestrska večerja

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

28. dec 2011 10:25

Za kosilo bo kakšna zelenjavna juhica, pa ribe, blitva in krompir

Za večerjo pa polnjen pečen piščanec, dunajski zrezki, pekovski krompir, zelena solata, krompirjeva solata

Za sladico pa panna cotta

lp 

matejaoz

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

28. dec 2011 11:30

Ninja24 kako naredite domačo jetrno pašteto?

urska79

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. dec 2011 11:35

Urška,

receptov za jetrne paštete imaš v bazi kolikor hočeš - do Silvstrovega imaš dovolj časa, da si izbereš tistega, ki ti je najbolj simpatičen.

Sonja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. dec 2011 13:29

ežoj je napisal/a:

Beatric je napisal/a:

Kaj bo dobrega na mizi na najdaljšo noč v letu?

 ......................................

.....................................

.....................................

 

Beatric

 Dve dami svobodnih nazorov, ki plešejo.

Oaza, po moje v Melbournu in Sidneyu.



ežoj

A spet al kaj? :)

Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2011 13:33

ne da nimam pojma, kaj bomo jedli, še tega ne vem, kje in s kom bomo ....

Enkrat malo spremembe za praznike, hehe

mamamia

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

28. dec 2011 14:22

Moj recept za jetrno pašteto je nekakšna mešanica večih, v grobem gre takole: piščančja jetrca in malo pancete prepražim na čebuli z malo česna, lovorjevim listom in majaronom, zalijem z belim vinom ter pokuham. Začinim (sol, poper, malo currya, peteršilj, malo vloženega zelenega popra), dodam kuhano jajce in sesekljam v multipraktiku. Super je z opečenimi kruhki.

Ninja24

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

29. dec 2011 7:30

pri nas pa bo za večerjo plečka divjega prašiča s prilogo, svinjska pečenka s prilogo, solate, za hladno nadaljevanje v noč pa tatrski biftek, solate, sveži kruh, ...

pa predvsem dobra družba in kaplica

laik

diana65  

član od: 24.5.2011

sporočila: 22

29. dec 2011 16:10

Pri nas doma bova z možem praznovala prvič po 15 letih sama ( jupi!!!!!!!!), zato bo večerja resnično po najinem okusu.............

torej odojek iz pečice, malo ocvrtega piščanca, francoska solata in kremšnite,,,,,,,in to je to

zraven pa še Reporter Milan na radiu, pa bo silvestrovanje nepozabno

Lp,

diana65

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2011 20:45

Kupljen tatatrski biftek, dimljeni losos na krekerjih, blini (kupljeni) s kaviarjem, sem v hladilniku našla stekleničko enega, kupljenega letos na potovanju v eni od držav ob Aralskem jezeru (ozrroma kar je še od njega ostalo), narezan pršut (španski, ga je dedek mraz prinesel enemu od družinskih članov), kupljena francoska, kak narezek (neka domača jelenja salama). Nekako me to spominja na čiščenje hladilnika.

Nimam pojma, koliko nas bo pri mizi, ali bova sama ali nas bo več. Ne bo pa manjkala kapljica rujnega, ima naš vinogradnik letos odličen rumeni muškat ...

 

Prvega zjutraj pa kisla juha, drugega opoldne tradicionalna sarma. Potem pa lenarjenje do večera, oba dneva.

 

Kje so tisti časi, ko smo v enem dnevu z levo roko pripravili hladno-topli bife s kakimi 15 do 20 jedmi za 25 do 30 člansko ekipo.

Prosto po Prešernu bi se reklo, da smo se postarali ... Meni se preprosto ne da več.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 29.dec 2011 20:49

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. dec 2011 20:59

[citat=--mamamia--]

...Kje so tisti časi, ko smo v enem dnevu z levo roko pripravili hladno-topli bife s kakimi 15 do 20 jedmi za 25 do 30 člansko ekipo.

Prosto po Prešernu bi se reklo, da smo se postarali ... Meni se preprosto ne da več.
mamamia


Tole mamamia, sem trikrat prebrala, pa verjetno še bom. Tok dober dene, sem ves čas misla, da se je sam men poslabšalo.

Res, ampak prihaja v presledkih, vmes so tudi dnevi, ko gredo stvari kar dobro in z voljo od rok. Včasih sem pa tako utrujena...in se počutim kot.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti