Nepravilno parkiranje

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. dec 2011 16:50

Dobr, da vozim očetov avto, ki ima tako extra provincialne tablice, da morajo potencialni vandali v atlas špegat s kje sem, ker sicer pomoje niti ne vejo ali sem na seznamu osovraženih ali ne .Tako, da zaenkrat je moja kištica preživela še vsa parkiranja, celo na Pagu, ko so slovenci premagali hrvate v nogometu.

Pa morda v zagovor tečni "Ljubljančanki" iz prvega posta - tudi meni občasno (zelo redko) poči film in zna malo zasikat nazaj, ko me ljudje takole "ocenjujejo/sodijo". Zakaj? Sem namreč katastrofa od katastrofe kar se parkiranja tiče, prostorska predstava na nuli, smisel za parkiranje na nuli, skratka nevarna svojemu avtu in okoliškim. Najraj toliko časa krožim po parkiriščih, da najdem prostor, ki je prazen še 2 mesti v levo in 2 v desno. Če pa je gužva in se res kristusovo namatram, da spravim avto koliko toliko lepo v boks, pa po vsem trudu in ravnanju avto še vedno stoji krivo, mi res rahlo zavre, da me ljudje gledajo izpod čela češ "razvajenka/neuvidevnica" itd. Veliko je res takih, ki samo odkorakajo iz avta, kjerkoli pač ustavijo, a preden se zopet jeziš yulchi, pomisli, da mogoče je pa voznik nepravilno parkiranega avta samo nekdo, ki so ga višje sile pustile brez kančka smisla za parkiranje. In da res ne rabi še tvojega jeznega pogleda, ker je dosti to, da je najprej 10 min manevriral brez koristi pa še na koncu bo treba verjetno n-tič k ličarju, ker bo ob rikvercanju in "vlečenju" avta vn iz bočnega kaj počilo . Ne vem, morda sem pa samo preveč liberalna, ker trpim ob parkiranju, da je kaj.

Viva Meier

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. dec 2011 17:08

Hm, do koga in s kom si liberalna?

Kakor se mi že zdi, da julči pretirava, pa se mi zdi, da bi bilo najbolj pametno, da bi tisti ali tiste, ki potrebujejo za parkiranje še dve dodatni mesti pustili  svoj avto in svoje navade v svojem extra provincialnem  domicilu.

nola

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. dec 2011 17:45

@nola: liberlna do tega, da če vidim en sfaljeno sparkiran avto se pač nasmehnem in si rečem, da morda je pa voznik le med štorastimi, kakor sem sama. In nisem jezna in zgrožena in kar je še tega, kot je velik del ljudi okoli mene, ki hitro začnejo kazati s prstom in godrnjati, da kako si drzne, pa da kaj si misli, da je itd. 

 

@janko1: uuuuu to je pa zame ja. Glede na to, da sem na izhode, če vsa druga razen voznikova vrata že vajena, mi res še samo to preostane  . Ali pa da vozim tisto belo kištico, tisto bi pa menda je nekam postavila po pravilih.

Viva Meier

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. dec 2011 18:17

Jaz pa nimam preveč (= 0) razumevanja za take, ki po diagonali parkirajo čez dve ali tri parkirna mesta ali na sredini pločnika, potem pa začivkajo "oh, sem pač po naravi malo nerodna". Po naravi  malo nerodni se pač proti svoji naravi malo bolj dolgo učijo parkirat in šele potem gredo z avtom v javnost. Ne, ni res, da se ne da naučiti parkirati naravnost naprej, nazaj ali bočno, če dovolj krat poskusiš in potem, ko vse drugo odpove, zraven vključiš tudi tisti organ pod pričesko. Nikomur čisto vedno ne uspe brez popravljanja (sploh ne takim, ki zavzeto vsem razlagajo, kako parkirajo bočno naprej in nazaj ko keks v eni potezi vsak hip z zavezanimi očmi). Tudi nikomur niso dani vsi talenti tega sveta, se pa da večino manjkajočih s trudom nadoknaditi to te mere, da postaneš nemoteč, vsaj tiste, ki so potrebni za preživetje in sobivanje v prometu. 

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. dec 2011 18:58

nola je napisal/a:

Hm, do koga in s kom si liberalna?

Kakor se mi že zdi, da julči pretirava, pa se mi zdi, da bi bilo najbolj pametno, da bi tisti ali tiste, ki potrebujejo za parkiranje še dve dodatni mesti pustili  svoj avto in svoje navade v svojem extra provincialnem  domicilu.



nola

Tako.

Če bi sam razmišljal kot Viva, bi pač prodal avto in uporabljal kak drug prevoz. Ob vseh teh manevrih ki jih opisuješ, me je strah za okoliške otroke, mamice in vozičke, da ne govorim o kolesarjih...

Commis débarrasseur

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

29. dec 2011 21:07

Ja nola, žal moram priznat, da mi res dvigne cuker neprimerna vožnja ali neupoštevanje prometnih predpisov in talnih označb. Avto ni igračka, lahko se zgodi marsikaj, če nisi zbran in pozoren na okolico - zbiješ nedolžno osebo, se zaletiš, v najhujšem primeru kdo umre... In tudi invalidi so upravičeni do svojega parkirnega mesta. Saj smo že vsi videli napis: "Ko ste že zasedli moj prostor, bi vzeli še mojo invalidnost?" In starejši ljudje, ki niso več tako vešči, ampak še vseeno vozijo. Njim moramo tudi omogočit čim lažje parkiranje. Zakaj jim naj otežujemo po nepotrebnem? 

Se strinjam z limnol, saj nas v avtošoli niso tako učili. In upam stavit, da je vsak izmed nas moral primerno parkirati bočno in vzvratno, drugače danes ne bi imel vozniškega dovoljenja. Vsaj zadnjih 10 let, odkar imam vozniško, je to eden izmed pogojev. In parkiranje naprej je potemtakem čisto enostavno. Je pa res, da če vsak dan ne prakticiraš različne načine parkiranja, počasi pozabiš. Tudi jaz spadam med takšne, zato se morem tu in tam popravljat. Pa mi ni težko, če omogočim še komu kakšno mesto več ob mojem avtu ali za njim. To pa je res malenkost, kar lahko naredim za sočloveka, tudi če ga ne poznam.

Tako so me pač vzgojili, da ne smem samo nase gledat, ampak tudi na ljudi okoli mene.

 

yulchi

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

29. dec 2011 22:04

limnol je napisal/a:
Če bi bili vsi skupaj malo manj zaplankani, bi nam bilo tako ali tako jasno, da smo razen na domačem dvorišču povsod pritepenci.

 

Ja. Dodatno razsežnost pa da zavedanje, da smo tudi na domačem dvorišču samo začasno.  

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

29. dec 2011 22:11

Loni , super je .  Je ženska vzela pravico v svoje roke ,  pa čeprav je zgledala čisto miroljubna  . Priznam , da bi kaj takega tudi meni pritisk dvignilo .....

Lp

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti