Kaj jesti v mcdonalcu?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. dec 2011 9:37

Absolutno sladoled, moj najljubši je s karamelo. Pa pite.

Solate so tudi dobre, ampak ne vem, če boš otroke pripravila k temu, da bi jih naročili. Sicer pa se strinjam z Lučko - enkrat na leto kosilo pri McDonaldsu otrokom pač ne bo škodilo, pa še mir bo v hiši za nekaj časa.

 

Lep dan,

Sonja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

27. dec 2011 10:03

Ja, pite so fantastične! Meni jabolčna. Drugih sploh ne pogledam

yulchi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. dec 2011 11:05

One tortilje s piščancem so meni čist uporabna zadeva, to pa zato, ker mi tisti njihov mehki, mlečni al kaki kruh nikakor ne odgovarja (pa naj ga še tako gnjavim z vprašanji )

lp

cervus

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

27. dec 2011 11:05

Tudi meni so njihovi sladoledi in šejki zelo dobri. 

 

Drugače pa sva bila zadnjič v McDonaldsu in po Big clasic cheese meniju s solato in vodo (kljub želji:) v mojem želodcu nikakor ni bilo prostora še za sladoled. Tudi mož (ki ni slab jedec) se je od menija z istim sendvičem zelo najedel. Če naroči meni iz standardne ponudbe, včasih vzame še dodatni cheesburger (ki stane 1 €, ob tem da je tak meni približno za toliko cenejši). Tako da midva se za 6-8 € zelo najeva. Če greva na pico je ponavadi račun (predvsem zaradi pijače) kar nekaj višji. Greva pa v McDonalds jest, če imava kakšne opravke in nimava časa čakat na postrežbo v klasični restavraciji.

 

Kot so že predhodniki omenili so za manjše otroke zelo popularni Happy meali z nagci (ocvrti koščki piščanca), toastom (šunka, sir) ali cheeseburgerjem (pleskavica, sir kečap, zenf, čebula, kisle kumarice). Če je otrok malo večji lahko poje še sladico - sladoled (Mcsundae je velikosti 1 kepice, Mc Flurry pa 2), pito ali celo sadje (jabolko, grozdje).

 

Za starejše so med sendviči najbolj popularni BigMac, Mc Chicken ali McNuggetsi in pa seveda klasični hamburger ali cheeseburger (ta sedviča sta - poleg toasta - najmanjša, ju pa dobiš tudi v "dvojni" verziji). Vsekakor se vam splača vzeti menije, ki vključujejo pijačo in pomfri (oziroma solato - to je opcija pri dražji verziji menija). 

 

Pa še to - pri solatah je pomembna tudi izbira preliva. Meni je klasični Vinagrette preliv zanič. Najbolj "nevtralen" je jogurtov.

 

 

 

 

roža

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

27. dec 2011 12:11

Nisem ljubiteljica tovrstne hrane, vseeno pa enkrat na toliko časa zavijem tja - bolj kot spremljevalka, ki pa tudi mora nekaj naročiti ;)

Tam jem le sladoled s čokolado, pa solato s piščancem in z različnimi prelivi sem tudi že jedla, pa mi je bilo ok. Pijem pa običajno pomarančni sok, ker mi mehurčkaste zadeve ne grejo. Fant pa vedno naroči cheese-burger oz. mislim da kar dvojnega.

Jejža

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. dec 2011 12:14

Jaz vzamem Mc Fish - si domišljam, da so ribe malo bolj zdrave kot ostalo . Morda

Nasja

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

27. dec 2011 12:44

Parkrat na leto zavijemo v McDolands, ponavadi po kinu ali kopanju v Atlantisu. Otroka naročila happy meal, notri je mali pomfrit, mali haburger, juice, kar je fajn, ker ne pijeta mehurčkov in igračka, kar je itak najboljše
Jaz naročim navaden hamburger in pomfrit, mi prav paše, ker tega doma ne jemo.

Najboljši mi je sladoled s prelivi, karamel je zakon!

Solate pa mi niso dobre, še manj njihova pita. 

Vilma

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

27. dec 2011 16:56

ohh sladoled je pa božanski za umret, sploh McFlurry s smartiesi in čokoladnim prelivom To pa še moj tastar, ko sploh ne ve zakaj McDonalds obstaja poleti večkrat pride domov in reče, da je toook dobr sladoled jedel 

 

Pa mi smo svoje čase vedno ko smo šli v Kolosej laufali spodaj v "meka" po pijačo...ker je bila absolutno cenejša, kot zgoraj v Koloseju...no potem so tisti tam zgoraj v koloseju ugotovili, da so zaradi "meka" na ogromni zgubi in so se zadeve od tam spodaj prepovedali. Barabe od takrat iz principa tam zgoraj kupujem samo še karte za predstavo....no pa še te cenej dobim na študentskem servisu

Roncolino

Beatric  

član od: 13.6.2007

sporočila: 46

27. dec 2011 18:59

Pripravi si tak znesek, kot bi ga dala za neko kosilo, ki bi vas nasitilo, potem pa si izberite, kar se vam zdi, pa boš najbolje videla, kaj dobite za ta denar.

Oz. česa ne dobite :)

Beatric

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. dec 2011 20:04

Dva cheesburgerja in mala solata 3€, toliko stane sendvič s pariško salamo. Jaz sem kar nekaj časa sit.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti