Ostanki biskvita

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

tema odprta - 22. dec 2011 22:04 | ogledi: 11.699 | odgovori: 5

Prosim, če mi lahko pomagate z nasvetom, kako porabit obreznine biskvita. nekje sem brala o roladi v kateri so ostanki biskvita, rum....Saj iščem po receptih, pa še nisem našla. Mogoče ima kdo kako idejo? Hvala!

 

nana1

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

22. dec 2011 22:13

Ostanke biskvita zdrobi, dodaj mlete orehe / mandlne / lešnike... malo ruma, lahko tudi malo mletih piškotov, malo mletega sladkorja, vanilin sladkor. Vse premešaj, k mešanici dodaj beljak in naredi maso ter iz mase delaj kroglice, ki jih povaljaj v kristalni sladkor ali v mlete orehe.

Masi lahko dodašm nasekljane ali zmlete suhe fige, suhe slive, da je vse bolj trdo - iz te mase lahko narediš klobaso.

 

Pozdravček!

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

23. dec 2011 12:04

1.

Biskvit nadrobimo in ga prepojimo z pomarančnim sokom.

Plasti nizamo v kupolo,tako,da je prva plast v obliki kroga na dnu,nanjo damo stepeno smetano,narezane ali zmiksane pomaranče in naribamo čokolado.

Tako nadaljujemo do vrha-seveda v obliki kupole in ko končamo s sestavinami,damo čez prozorno folijo,stisnemo v lepo kupolo,folijo odstranimo,namažemo s smetano in okrasimo z okroglimi rezinami pomaranče.

 

2.

150 g smetane

500 g mleka

5 jajc

120 g sladkorja

-------------------

280 g smetane

450 g mascarpone-ja

----------------------------

Angleška krema(glej recept od anamarije-PORTUGALSKO MLEKO PO MOJE-le,da namesto 3/4 žlice moke,daš 1 žlico moke)

-------------------------

Obreznine biskvita daj v pekač.

V posodi segrejemo 150 g smetane in 500 g mleka.

V drugi posodi stepemo 5 jajc in 120 g sladkorja.

Postopoma zmešamo mleko s smetano in jajci in ko je dobro premešano polijemo po biskvitu.

Pečemo na 180*-20 minut(jaz malo dlje)

Ko je pečeno,pustimo,da se ohladi in dekoriramo s kremo:v NE PREVEČ stepeno smetano(280 g),počasi umešamo 450 g mascaprone-ja,potem,pa še kremo.

andreja m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. dec 2011 15:37

Punč torta.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti