Aleksandrinke

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

26. dec 2011 13:35

Migla, v Egiptu si živela? Jaz ga bom drugo leto spet obiskala za kakih 10 dni.

Berny, tudi jaz sem gledala oddajo o misionarju Opeki. Vsaka mu čast. On bi moral dobiti Nobelovo nagrado za mir, ne pa Obama. Presunljivo, kako so otročki presrečni če dobijo pest riža. To oddajo bi si moral pogledat marsikateri naš mladostnik ki ima prepolno ritko. Mogoče pa bi lahko tem ljudem postavili kako tovarno, zemlja je rodovitna, lahko bi jo obdelovali in si tako zaslužili kak soldek. Taka pomoč bi bila boljša, pa še ti reveži bi imeli boljši občutek, za hrano bi si zaslužili sami. No, tako je moje mnenje in dopuščam možnost, da ostali ne mislite tako.

mejačka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. dec 2011 13:53

Za vse, ki smo zamudili oddajo o Pedru Opeki oz. bi si jo radi ogledali še enkrat, je tule povezava, kjer se jo da videti:

http://tvslo.si/#ava2.124146347;;

 

Jaz si jo bom v miru zvečer ogledala.

Mojca

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

26. dec 2011 14:02

Mojca, odpri novo temo, oddaja je res vredna ogleda!!

 

Hvala za link!

 

Lep dan, Mateja

p.s.: tudi vsak izmed vas lahko pomaga: za neposredno nakazilo Misijonsko središče Slovenije NLB: SI56 0201 4005 1368 933; sklic 279636 za Pedra Opeko.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. dec 2011 14:06

mejačka je napisal/a:

 Presunljivo, kako so otročki presrečni če dobijo pest riža. To oddajo bi si moral pogledat marsikateri naš mladostnik ki ima prepolno ritko.

mejačka

Da o preštevilnih odraslih ne govorimo...............

rimljanka

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

26. dec 2011 19:33

matejac je napisal/a:

Mojca, odpri novo temo, oddaja je res vredna ogleda!!

 Hvala za link!

 Lep dan, Mateja

p.s.: tudi vsak izmed vas lahko pomaga: za neposredno nakazilo Misijonsko središče Slovenije NLB: SI56 0201 4005 1368 933; sklic 279636 za Pedra Opeko.

 

Dovoli, da se navežem nate,

Obstaja akcija zbiranja žigosanih znamk za misijonarje, ki jo vodi v sodelovanju gospoda iz Trsta, Misjonsko središče. Dohodek od prodaje nameni misijonom in misijonarjem.

 Sama že vrsto let sodelujem pri zbiranju žigosanih znamk (cca 15 let). Slednje je potrebno le previdno obrezati, da se ne poškodujejo. Osebno sodelujem v nekoliko aktivnejši obliki, saj znamke odlepim (ker vem kako), pregledam ali so poškodovane in jih posortiram.Tako vsaj nekoliko olajšam omenjeneu gospodu delo.


 Tako imam že skupino ljudi, ki mi pridno sproti pošilja znamke. Lahko se jim pridružite ali pa jih kar ditektno oddate MS v Lj. Je ravno pravi čas.Vabljeni v akcijo!

Pa brez zamere.

Sedaj pa grem gledat oddajo o Aleksandrinkah, z otroci. Kar nekaj stvari poznam, a gotovo izvem še kaj novega.

Me prav zanima ali so v oddaji poskušali prikazati tudi kakšen vtis so pustile v Egiptu (kot ima izkušnjo Migla).

 

paulinne



Sporočilo je spremenil(a) paulinne dne 26.dec 2011 19:34

Sporočilo je spremenil(a) paulinne dne 26.dec 2011 19:45

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. dec 2011 15:04

mamaF je napisal/a:

Za vse, ki smo zamudili oddajo o Pedru Opeki oz. bi si jo radi ogledali še enkrat, je tule povezava, kjer se jo da videti...

 
Mojca

 

Hvala za link. Ogledala sem si oddajo včeraj popoldne.

Kaj naj rečem?

Globoko spoštovanje čutim do tega velikega človeka, ki ne le da daje, ampak ljudi predvsem uči, kako z delom priti do hrane, dostojnega doma... Prepričal jih je, kako pomembno je, da otroci obiskujejo šolo in mu uspeva, da jo vzljubijo in se trudijo doseči čim boljšo izobrazbo, da bodo lahko svojim ljudem pomagali iz bede. In tako, da je z njimi povezan v vsem, pri delu, igri, razvedrilu, jim vrača občutek samospoštovanja.

Kako lep bi lahko bil ta svet, če bi ga vodili ljudje, kakršen je Pedro Opeka.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti