Kuhanje koruznih žgancen

NINA17  

član od: 1.12.2010

sporočila: 3

tema odprta - 20. dec 2011 18:58 | ogledi: 8.386 | odgovori: 2

prosim za pomoč-če mi poveste kako se skuhajo koruzni žganci ker jaz zmeraj naredim preredke ,lepo prosim za nasvet.lep pozdrav in lepe pranike.nina

NINA17

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

20. dec 2011 19:33

Jah če so preredki je pa zaključek res ajnfoh - MANJ vode. "Uradno" (navodilo na vrečki), če se prav spomnim je 3:1, se pravi 3 skodelice vode in potem eno skodelico koruze. Po tem receptu pride za moj okus ena taka srednja gostota. Lepo kuhaj še naprej z isto količino moke, samo vodo zmanjšuj pa bodo že ratali prav gosti.

Viva Meier

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

20. dec 2011 20:10

Jaz jih kuham tako, da v posodi zavrem osoljeno vodo, zraven v drugi posodi pražim koruzno moko in ko ta zadiši jo zalivam s to vrelo vodo do prave gostote. Če dodaš preveč vode bodo pocasti, če pa malo manj pa so drobni . Sama delam po občutku ob mešanju z vilico ( dva roglja). Prvič ti mogoče ne bo ratalo , drugič bo pa že. To je en način, drugi je pa tisti, ko v krop vsuješ moko in kuhaš, predno jih zmešaš odliješ malo vode in jo prišparaš in z njo dolivaš, če so žganci presuhi.

Upam, da se boš iz mojega opisa znajdla.

franciska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti