Stekleni piškotki

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

22. nov 2012 15:56

tej piškoti izgledajo super! za praznike bo sigurno pripravljen kak pladenj :)

mali kuhar

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. nov 2012 8:03

Hvala, bannanna, verjetno bom poskusila še danes zdaj si bolj predstavljam...

JJ

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

28. nov 2012 8:47

Naj prispevam še moje izkušnje s steklenimi piškoti: Kar zadeva testo, se mi zdi vseeno, po katerem receptu pečete (morda dukati-cekini, smetanovi piškoti), jaz sem eksperimentirala s testom za nougatove kolačke (recept od mammamie). Testo sem razvaljala 3 mm debelo, da bi se s tem ustvarila dovolj globoka odprtina za stekelce in  da stopljena bombonova masa ne bi lezla čez rob.

V prvem poskusu sem delala s Kraševimi 505 bomboni, ki sem jih prej zdrobila, a so se mi spremenili v karamelno rjavo (morda je bilo bombonove mase premalo). V drugem poskusu sem eksperimentirala še z drugimi trdimi bomboni, a se nekateri sploh niso talili!? Bog ve, kaj je v njih. Poskušala sem tudi z obarvanim sladkorjem, ki sem ga enkrat kupila v akciji v Hoferju, in poglej zlomka, tudi ta sladkor se ni topil. Najuspešnejši poskus  je bil z bomboni, ki so na sliki (kupljeno v Sparu). Bombonov sploh nisem drobila, ampak sem celega postavila v odprtino. Pekla sem na 175 stopinj, kar je bilo ravno dovolj, da so se piškoti spekli, bomboni pa stopili.  Malo škarta je tudi bilo, predvsem tam, kjer piškotno testo ni biklo dovolj debelo.

Torej, paziti ,da je testo dovolj debelo razvaljano, bombonov pa ni treba lomiti in drobiti.

Sweetie

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

28. nov 2012 8:50

Sweetie, tudi jaz sem jih delala in so se mi 505 spremenili v karamelo. Pa sem ugotovila, da če daš piškote v pečico ravno toliko, da narastejo in šele potem, daš noter bombone potem pa super deluje :). 

 

Sicer so pa res super piškoti in vsi so čisto navdušeni, ko jih vidijo. 

tamalaursa

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

28. nov 2012 9:34

Sweeetie, ne znam ocenit koliko mora biti velika notranja odprtina. Sem jih včeraj delala in so se sicer spekli-sem bonbone drobila, so se pa razlezli čez testo. Tako, da izgled ni bil lep.

Branka

branka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. nov 2012 9:46

ali naredite tak okot urša, ali pa izberete piškote ki se zelo na hitro spečejo. jaz sem delala peparkakkor, ki sem jih razvaljlala skoraj na 1 mm, tako se piškot speče še preden se bonbon spremeni v karamelo. Tudi jaz uporabljam bonbone iz pločevinke. 

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

28. nov 2012 10:01

Branka, sem šla prav premerit širino odprtine pri mojih modelčkih za zvezdice: 3,5 cm, kar je bilo ravno dovolj za en bombon. Pekla sem tudi smrečice, ki so tudi na sliki. Modelčke sem kupila (4 različni v paketu) v novo odprti trgovini Peki na Dolenjski cesti.

Sweetie

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

28. nov 2012 12:36

OJ, HVALA, SEVEDA SEM IMELA ZATO PROBLEM-ODPRTINO SEM IMELA 1,5 CM?

BOM ŠE ENKRAT PROBALA.

LP

branka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. dec 2012 6:22

S pomočjo vaših nasvetov mi je uspelo samo nož v mini sekljalniku (od paličnega mešalnika) je precej poškodovan še to moram naštudirati, pa bodo spet na sporedu. Imam pa samo rožice, luknje sem naredila s pokrovčkom od plastenke na žalost nimam dvojnih modelčkov še slikca:

 



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 07.dec 2012 06:26

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. dec 2012 6:24

Naslednjič bom poskusila kar s celimi bonboni, kot svetuje sweetie. Piškote sem najprej spekla do polovice, jih napolnila s prahom od bonobnov in spekla do konca. Rzmišljam, da bo vse skupaj 2x poenostavljeno, če noter vtaknem kar sel bonbon

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti