Punč, ki ga prodajajo na prenovoletnih sejmih po dunaju?

keri15  

član od: 20.11.2004

sporočila: 14

tema odprta - 14. dec 2011 20:54 | ogledi: 14.308 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

V prednovoletnem času so na Dunaju božični sejmi. V bogati ponudbi imajo tudi dober gozni punč. Po spletu iščem recept za to pijačo, pa ga ne nejadem. Zanima me, če poznte recept za to božansko pijačo in če lahko puste tu povezavo ali pa pripišete recept. Že vnaprej hvala.

keri15

alexy  

član od: 18.8.2010

sporočila: 1

16. dec 2011 13:00

Ni tale :(

Na Dunaju je alkoholen..sem pa tudi jaz že iskala recept, pa ga nisem našla :(

alexy

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. dec 2011 13:24

Ne vem, če ne bom  v temo, ampak po moje skuhajo navaden sadni čaj, noter fliknejo kako alkoholno mešanico za punč (npr. tole: http://www.directdrinks.at/shop/images/product_images/po ), potem pa še mal gozdnih sadežev in - pijača, ki je sicer obupna , ampak v tistem vzdušju se nam zdi kot nektar, je pripravljena !

lp

cervus

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

16. dec 2011 14:09

elaphus je napisal/a:

Ne vem, če ne bom  v temo, ampak po moje skuhajo navaden sadni čaj, noter fliknejo kako alkoholno mešanico za punč (npr. tole: http://www.directdrinks.at/shop/images/product_images/po ), potem pa še mal gozdnih sadežev in - pijača, ki je sicer obupna , ampak v tistem vzdušju se nam zdi kot nektar, je pripravljena !

lp



cervus

s0ncek*

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

17. dec 2011 10:29

Recept za punč iz današnjega Žurnala:

 

SESTAVINE:

pravi ali zeleni čaj

cimet, klinčki, janež, ingver...

sladkor, med

pomarančni ali jabolčni sok

pomarančni liker

rum ali katera druga žgana pijača

limonin sok

 

POSTOPEK:

1. Za pomarančni punč najprej skuhajte pol litra pravega čaja. Dodajte cimetovo skorjo, klinčke, sladkor, 2,5dl pomarančnega soka, 1dl pomarančnega likerja in sok ene limone. Zavrite in dodajte pol dl ruma.

2. Za jabolčni punč skuhajte pol litra zelenega čaja, dodajte pol litra jabolčnega soka, klinčke, cimet in janež, lahko tudi ingver v prahu. Vse skupaj naj počasi vre nekaj minut, zatem pa sladkajte in dodajte 1dl ruma.

3. Pripravite lahko tudi otroški punč oz. nealkoholno različico. V sadni čaj dodajte začimbe po želji, pokuhajte, nato pa sladkajte z vanilijevim sladkorjem ali medom.

MancaS

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

17. dec 2011 16:02

Velikokrat, pa se znajdejo, kupijo plastične kontajnarčke polne koncentrata, ki ga malce dodelajo, ali pa tudi ne, ter drago,prodajo. Vir :   Metro katalog, ki izide vsako leto, ima izbor od skodelic, posod za gretje in hkrati nalivanje, koncetratov, ......

 

 

Ampak, včasih je taka pijača pravi balzam, ko brije leden veter na lepo okrašenih ulicah.......

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

18. dec 2011 2:39

Moja prijateljica je iz Dunaja. In mi je obljubila, da naredive ta punč, ki ga tam prodajajo. Pa sva vzeli čaj iz gozdnih sadežev, klinčke, cimet, sok limone, sok pomaranče, sladkor in rum. Skuhali in to je bilo to. Sicer sem jaz takrat na CK-Marktu kuhano vino pila, tako da ne morem reči če je bil to pravi okus punča. Je pa bil vseeno zelo okusen!

Sem pa malo pobrskala po netu in našla to stran. Bo treba preizkusit recept, morda pa je kaj podobnega.

http://www.kirchenweb.at/kochrezepte/weihnachtsbaecker

 

yulchi

melcii

sporočila: 39

18. dec 2011 8:32

Sama sem letos poizkusila ta recept 

Weihnachtspunsch

1000 ml Rotwein
200 ml Schwarztee
200 ml Orangensaft
Je 5-10 Zitronen und Orangenscheiben
100ml Rum
5 EL Kristallzucker
3 Gewürznelken
2 Zimtstange


Zubereitung

Zucker in einem passenden Topf karamelisieren lassen, mit Rotwein ablöschen und gemeinsam mit Tee, Orangensaft, Zimt und Gewürznelken ca. 10 minuten leicht köcheln lassen. Orangen- und Zitronenscheiben und Rum beifügen und nochmals 5 Minuten köcheln lassen.

 

Lp



melcii

Sporočilo je spremenil(a) melcii dne 18.dec 2011 08:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti