Modro barvilo

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

tema odprta - 13. dec 2011 17:17 | ogledi: 11.824 | odgovori: 22

Pozdravljeni!

Že večkrat sem brala vaše nasvete na forumu in se za to tudi zahvaljujem:) Tokrat bi pa še imela eno vprašanje; rada bi naredila torto s smrkci na vrhu, pa me zanima, če mi lahko kdo pove kje v MB bi lahko dobila modro barvo za risanje... Danes sem gledala v sparu in tušu,pa niso imeli. A mi lahko kdo pove kje bi to našla?

Nameravala sem narediti domačo tičino maso in tudi smrkce nato s to maso narediti in pobarvati (samo v 2d obliki:)), danes pa sem videla,da marcipanova masa ni tkao draga in sem razmišljala, da bi morda torto namazala s smetano ali čokolado, nato pa samo smrkce naredila iz marcipana - mi lahko kdo pove, kako se marcipan kaj "obnaša" na takšni podlagi? tam na ovitku ni kaj posebej pisalo, na kakšno podlago se lahko marcipan položi...

Vesela bom vsakega nasveta!

lp

stajerka80

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. dec 2011 18:17

Modra barva je v stkleničkah od fosters clarka, dobiš v vsaki malce večji trgovini, v supermarketih pa sploh. Že od daleč vidiš tisto modro barvo, nahajajo se na polich s pripomočki za peko.

smo ravno eno glazuro modro obarvali s to barvo.

mamamia

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

13. dec 2011 18:31

Hvala! Bom šla še enkrat po trgovinah pogledat:)

stajerka80

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. dec 2011 18:54

Marcipanove okraske lepo previdno položiš na čokoladno glazuro in ne bo nič narobe. Če boš marcipan barvala modro, bi na smetanovi podlagi barva znala iztekati, na čokoladi pa - četudi bi se zgodilo - se ne bo videlo.

Sonja

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

13. dec 2011 19:03

Aja hvala tudi limnol..nisem prej videla odgovora... to nisem niti pomislila...kaj pa če bi na marcipan samo risala-ne da bi ga celega zmešala z barvo...(torej samo do roba) s čem bi potem sploh lahko mešala-redčila barvo, da bi lahko z njo risala? verjetno kakšno sladkorno maso? bom še polgedala malo recepte:) sicer pa sem tudi rzamišljala,da marcipan ni lepe bele barve, tako da bo tudi za belo barvo potrebna kakšna sladkorna bela masa? če ima kdo recept pri roki bi tudi prosila zanj, sicer pa bom še malo pogledala...

Hvala!

 

stajerka80

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2011 9:22

Belo glazuro dobiš tako, da presejan sladkor v prahu zmešaš z nekaj kapljicami vode. Je res snežno bela glazura. Ko se posuši lahko tudi po njej rišeš, kolikor te je volja.

Pisat in risat po piškotih je pa najlažje z barvami v tubi, ki jih prav tako dobiš na skoraj vsaki polici  s potrebščinami za peko.

 

mamamia

mamamia

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

14. dec 2011 12:08

Aha hvala...sem sicer mislila,da se samo z beljakom ta glazura dela...bom probala..hvala!

Ja te barve v tubah sem že parkrat uporabljala - tiste, ki so po 4 pakirane (rumena, rdeča,zelena in rjava), ampak se seveda ne dajo na smetano risat in tud barve so omejene... zdaj bi najbolj potrebovala to modro in pa tudi rdečo (tista v tubi bi verjetno itak bila premalo)- še kasneje,ko bom delala božička, tako da grem jutri še enkrta po trgovinah iskat:)

Hvala za nasvete!

Lp

stajerka80

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. dec 2011 12:24

a na tičino ali belo sladkorno glazuro se da direkt s čopičem in foster clarks barvo risat??

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2011 13:54

bannanna je napisal/a:

a na tičino ali belo sladkorno glazuro se da direkt s čopičem in foster clarks barvo risat??



www.mojalbum.com/naredilaana

 

ne vem, če bo šlo, ker te barve so v tekočini. Lahko pa z njimi sladkorno glazuro pobarvaš in potem  z vrečko pišeš (plastični vrečki odrežeš majhen vogalček in pišeš).

 

 

mamamia

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

14. dec 2011 18:22

Teh barv od foster clark žal ne prodajajo več . Sem že vse trgovine pregledala.

 

martina

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

14. dec 2011 18:35

Tudi jaz že nekaj časa iščem jedlilne barve v prahu in jih nikjer ne najdem, čeprav je bilo na forumih veliko govora, da jih prodajajo v supermarketih   iskala sem predvsem v intersparu, vendar imajo samo tiste male stekleničke z aromami in te barve v tubicah, ki so namenjene risanju, prav tako pa ne najdem niti tekočih jedilnih barv (nekje sem prebrala, da so etolove in jih prav tako lahko kupiš v supermarketih, vendar jih ni)

osiris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti