Diabetes in hujšanje

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8691

15. dec 2011 16:46

Na "kao" resno temo, sem se od srca nasmejala.   Ta je najboljša:  "če bi zdravnica iz diabetološke ambulante zvedla, bi dobila sladkorno".


Ha-ha-ha... kateri pa je - un prst za tipkat?    

 

Pozdravček!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

15. dec 2011 16:56

Ja, kako kateri - un prešpikan vendar

 

rrr

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. dec 2011 19:47

Kara, dobila si odlične nasvete, še bolje pa je, da se držiš petih obrokov, pa tudi drugi, ki nimamo sladkorrne. Jaz tudi težko spravim pet obrokov skupaj, pa tudi vem zakaj. Zelo težko vstanem od mize še napol lačna, kar pa je najbolje, da bi delali. Če pa se najem kolikor mi paše, pa ne morem že čez tri ure spet jest.

No, vsekakor sladkorno vzemi resno. To je zahrbtna bolezen, ki vpliva lahko na oči, ledvice, na žile, pa saj si boš prebrala. Poznam pa kar nekaj sladkornih bolnikov, ki imajo urejeno bolezen kot se reče in normalno funkcionirajo. Na žalost pa poznam tudi meni eno zelo ljubo gospo, ki se dobri papici ne more odpovedati in hudo plačuje svoje grehe.

Telo ti bo hvaležno za sprehode in gibanje, redno, uravnoteženo prehrano in za veliko smeha in dobre volje. In obvezno branje kulinaričnih tem.

 

 

naor

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. dec 2011 7:20

Dragi moj Ežoj. Pa ti si pol zdravila-ali pa kar celo. Kako sem se jaz ob meni sicer resni temi zabavala....ti rečem, da bi se ti pridružila in bi si skuhala eno fajno brezcukrno papico. Pa  en fajn  vinček zraven. Ni mi še čisto jasno ali lahko morda pijem tudi belega, ker rdečo mi ne sede takopa da ne bo kdo mislil da bi rabila še ono, tekočo dieto. No, vsekakor imaš srečo, da so te poslali v dietično ambulanto, ker mene dohtar ni in mi tudi povedal nič ni, zato sem takšna nevednica. Pa sedaj se že izobražujem, si mi dal res konkretne napotke. Sploh glede tega polnozrnatega ali bog ne daj rženega kruha, ker pol pa imam še ene določene težave, da se moram privezati na tla, da me vetrovi ne dvignejo Tole ni ravno damsko priznati, pa ipak.

No, naj ti povem, da sem po cca 14 dneh odložila tudi 1,5 kg odvečne teže. Ha, to pa je za proslavit, z eno malo kislo jabolko.

Ja naprave, ki si mi jih prijazno poslikal, sedaj poznam. No, tisto tekočino si bom seveda tudi nabavila, ker je mal čudno vse skupaj, saj naj bi imela v vseh prstih isto kri. Morda pa sem medicinski fenomen.

Še mal te bom izkoriščala, sedaj ko vem, da si expert in te bom sem pa tja kaj pobarala, če dovoliš. Veliko glavc več ve, kajne.

Pa lep vikend ti želim.  

kara

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. dec 2011 8:25

Še en dober vic za praznike:

Reče zdravnik svoji okrogli pacientki: "Gospa, za božične in novoletne praznike vam pa svetujem malo gimnastike, da ne bo še večja teža".

Pa reče pacientka: " Kaj to mislite, počepe, pa sklece pa fitness.."

" Ah ne," reče doktor. "Čisto preprosta vaja je to,  glavo naglo obrnete levo in desno, to je odkimate vsakič, ko vam je ponujena hrana"..

kara

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. dec 2011 9:55

Kara,

brez skrbi bodi, v vseh prstih imaš isto kri. Kot je ežoj napisal - za kontolono tekočino mora merilnik pokazati med 6 in 8,5. To je resnično zelo veliko območje, ampak taka je pač negotovost teh merilnikov. To pa po drugi strani tudi pomeni, da če ti v enem prstu izmeri 6, v drugem 7 in tretjem 8.5, je še vse v mejah napake, ker bolj natančno pač ne zmore. Ali z drugimi besedami: če ti izmeri 6, imaš lahko v resnici 4.5 ali pa 7.5. Bolj natančno z domačimi napravicami ne gre, zato tudi ne morejo nadomestiti kotnrol pri zdravniku.

Sonja

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

16. dec 2011 10:17

Pa še mekaj glede polnozrnatih izdelkov in vetrov: uvajaj jih postopoma in po malem. Jaz sem imel čisto isto težavo na začetku, sedaj pa lahko pojem abnormalno količino (testirano včeraj ) in sem praktično brez vetrov .

 

Si me spomnila na izjavo nekega nutricionista (pozabil katerega) : Fat and lard or fit and fart. 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. dec 2011 11:45

Hahaha, Terman

JJ

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. dec 2011 13:13

Nekje sem prebrala, da človek spusti sapico dnevno do petnajstkrat. 

 

naor

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

17. dec 2011 18:08

Naor, tale sapica se meni včasih zdi kot orkan.  O tem se seveda ne govori na glas.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti