Podražitve v merkatorju!!

Beatric  

član od: 13.6.2007

sporočila: 46

tema odprta - 12. dec 2011 12:34 | ogledi: 11.134 | odgovori: 34

Pozdravljeni,

Zgodila se mi je naslednja stvar: v zadnjih dveh tednih sem v isti (Merkatorjevi) trgovini kupila kos sira (Jošt dimljeni) za katerega sem 12 dni po prvem nakupu odštela 69 (!!) odstotkov več.

Zanima me, ali kot potrošnik lahko kje preverim njihove podražitve?

Še to: ker mislim, da smo potrošniki tisti, ki v veliki meri odločamo o tem, kaj in kje bomo kupili, bi morali imeti dostop do informacij o spremembi cen. Predvsem o tistih, ki grejo navzgor. Ustaljena praksa, da ob znižanju nekaterih artiklov za par odstotkov podražijo nekaj drugih, mi ni sprejemljiva. Hočem biti obveščena tudi o podražitvah, ne le o "akcijah".

 

Lp, Bea

Beatric

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. dec 2011 12:57

A je bil sir mogoče prvič v akciji?

Sicer pa o podražitvah ne vem nič, se Merkatorju na veliko izognem zaradi tudi sicer močno zasoljenih cen...

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. dec 2011 13:44

Mogoče bi pa, beatric, tole tvoje pisemce namenila raje direktno Mercatorju. Konec koncev so oni edini pristojni za odgovor.

rimljanka

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

12. dec 2011 14:09

Spet je bil v redni ceni,prej pa v akcijski ,nič novega,artikli v akiji se menjajo vsak teden.Velja pa od četrtka do vključno torka..- katalog akcijskih cen.Sicer se pa cene povsod dvigujejo na žalost ne nižajo, tak da bi moral v enem dnevu obiskati vse trgovce in kupiti samo izdelke v akciji,pa na žalost ne gre,vsaj pri meni ne.

lp

 

marjeta10

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

12. dec 2011 16:51

Se strinjam, potrošniki bi morali biti aktivnejši, saj trgovci navijajo cene v glavnem po prometu. Zakaj so npr. isti artikli v avstrijskih in nemških poslovalnicah cenejši? Ker potrošniki niso pripravljeni dat zanje toliko kot mi, oz. so natančnejši pri preverjanju.

Potrošniki-združimo se!

kozamurnik

sporočila: 2311

13. dec 2011 5:39

http://crnipeter.blogspot.com/2008/01/okantno-rni-peter-je- Z velikim veseljem bom odslej tudi jaz hodila nakupuvat v "trgovino za reveže"kot je napisala ena "brihtna " glava v eni drugi temi. Ker si bom potem na koncu leta s prišparano razliko privoščila zastonj dopust. murnik

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

13. dec 2011 16:58

Tudi sama že nekaj časa ugotavljam, da  se živila potiho, vendar sigurno dražijo. V nakup hodim ob torkih - 10%.

Zadnje čase pa se mi dogaja, da za povprečno fasengo zapravim okoli 30 - 40 % več kot pa le kakšen mesec nazaj. Tudi jaz se spogledujem s trgovinami, ki so cenejše, vendar mi je sosed še vedno pri sosedu, za ostale pa moram v nekaj km oddaljeno mesto.

Bo res treba dobro premisliti, kam hoditi po nakupih. 

limonca26

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. dec 2011 17:02

kozamurnik, ja, sploh, če pomisliš, koliko bi v teh (skoraj štirih) letih že prihranila...

lp

mzm

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

13. dec 2011 17:37

Uhhh kakšna revščina mora biti v glavi osebe, ki loči trgovine, na tiste za "bogate" in tiste za "reveže"...

 

Saj je vse lepo in prav s podpiranjem slovenskih proizvajalcev in gor in dol, ampak, ko sem zadnjič po sili prilike kupila mlečno riževo čokolado pri Sosedu in zanjo dala cca. 2,5e (par centov gor ali dol) in potem v eni od trgovin za reveže () videla enako, samo znamka je bila žbljxx namesto Ba**, ZA 1,3 EVRA (!!!) me je še bolj minilo nakupovanje pri Sosedu. Grem s še bolj dvigneno glavo v nakup k revežem.

 

In kot je že nekdo poudaril, Lidl velja v nemško govorečih državah za čisto običajno trgovino, kvečjemu za priljubljeno, ker ima cene, ki so (zaenkrat še) relativno dostopne prebivalstvu. Čemu pri nas še vedno tako igranje elitizma v stilu "ahhh mi gremo pa raje k Sosedu, ker ima bolj kvalitetne stvari..." in hkrati jamranje kako je vse drago res ne razumem. Ni vse zlato v Lidlu in je skoraj nujno po določene stvari zaviti kam drugam, ampak po zadnjih 3eh letih življenja skoraj strogo iz trgovin revežev lahko rečem, da se tam živi prav fino, pa še kakšen cent ostane za postranske stvari.

 

Aja, pa slovensko bom začela podpirati, ko bo kila zelja na tržnici kaj manj kot 2e, v najbližji trgovini pa 50 centov. Žal.

Viva Meier

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

13. dec 2011 18:40

Dimljeni Jošt je bil 14 dni nazaj v akciji in precej, precej cenejši...ga imam sicer zelo rada, ampak ga zaradi cene ne kupujem. Pred 14 dnevi pa sem si ga privoščila

Noa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti