Čokoladni mafini s tekočo sredico

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

tema odprta - 8. dec 2011 19:13 | ogledi: 29.250 | odgovori: 9

Mogoče sem preveč površno pregledala forum, a ne najdem odgovora. Rada bi naredila čokoladne mafine (torej s kakavom v masi) s tekočo čokoladno sredico. Da ostane tekoča tudi potem, ko se shladijo. Če dam v sredino košček jedilne čokolade, se ta namreč strdi skupaj z ohlajenim mafinom. Kakšna ideja?

OlivaB

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. dec 2011 20:26

Kar v redu se obnese nutella - tu modelček napolniš do polovice, nato točno na sredino daš žličko nutelle in zatem modelček napolniš do konca. Bodi pozorna, da s testom zaliješ vse stranice modelčka, sicer ti bo polnilo iztekalo.

Druga možnost je, da mafine na koncu, ko so že pečeni, 'napolniš' s čokoladnim pudingom - uporabiš kar enako pumpico (injekcijo) kot je za polnenje krofov. Pri tem načinu moraš nujno izbrati rahle, puhaste mafine, ker ti v kompaktnem testu ne bo uspelo ustvariti žepka.

tulka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. dec 2011 23:07

možnost je tudi da pečene izdolbeš, napolniš, potisneš nazaj in po vrhu še nabrizgaš pariško kremo. jami!

www.mojalbum.com/naredilaana

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. dec 2011 16:24

Najprej hvala za tko hitre odgovore!

Sufleje sem že gledala, a ti naj bi se pojedli takoj, jedci naj bi že čakali pri mizi. Sama pa si želim, da bi lahko 'počakali' nekaj ur.

Tulka, sem šla pogledat fotografijo, nekaj takega bi rada ja. Bom probala po tem receptu. Pa ostane krema tako tekoča več ur ali le dokler so mafini še topli?

Bannana, tudi to bi bila opcija, če ne bo nič drugega šlo čez. Samo res bi rada, da so iz enega kosa.

OlivaB

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. dec 2011 16:41

Spečeš katerekoli čokoladne mufine. Skuhaš kremo na osnovi mleka, jajc, sladkorja, jedilnega škroba, mogoče kanček ruma - kot osnovno slaščičarsko kremo, samo bolj redko in nato še v tople muffine nabrizgaš kremo - lahko jo pustiš navadno rumeno ali pa še v vročo kremo nalomiš jedilno čokolado in dobro premešaš, da se čokolada stopi.

V bistvu podobno kot tisto pecivo, ko biskvit naluknjaš z ročajem kuhalnice in potem čez zliješ čokoladni puding, da ta zleze v te luknjice. Samo da jaz kremo še nekoliko toplo z brizgo, kot za marmelado za krofe, polnim mufine (samo pazi, ker res vse teče in moraš biti kar malo spretenn.

Ko pa se mufini ohladijo jih lahko po vrhu preliješ s čokolado in okrasiš.

Take mufine sem že večkrat delala in so res nekaj posebnega, saj ponavadi vsi mislijo, da si mufine s kremo spekel in ne šele kasneje nadeval.

Poizkusi.

 

l.p.

tedyka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. dec 2011 20:28

Če uporabiš nutello, ostane tudi po peki (v mafinu) taka, kot v kozarcu. Če bodo mafini na toplem bo čisto mehka, če bodo v hladilniku pa malo bolj gosta. 

tulka

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

11. dec 2011 16:32

Čeprav je bila kuhinja včeraj zvečer res zadnje kar sem želela videt, sem se jih vseeno lotila z nutelo (no verzijo Hoferjeve, ker je bila ravno pri roki). Pri še rahlo toplih na pultu je bila krema nekje blizu željenega. Po okusu pa ta kot željeni. Drugič bom probala še z ta pravo nutello. Tulka hvala.

OlivaB

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. dec 2011 18:12

Mimogrede, meni je Hoferjeva čisto v redu in se s pravo Nutello pri peki ne ukvarjam več. Do sedaj ni še nihče ugotovil, da ne gre za tisto z veliko začetnico.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti