"trojanski" krofi

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

17. feb 2009 11:23

Tisti, ki toliko pljuvate po trojanskih krofih - kaj če bi naredili eno degustacijo pa bi vi dali za poskusit tiste krofe, ki jih sami spečete?

Blanchy

Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 17. feb 2009 11:26:33

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. feb 2009 11:37

Se vidi, da nisem pristaš krofov in mi možgani najprej sploh niso povlekli, sem mislila, da bo kaj v zvezi z računalniškimi virusi

Loni Makaroni

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

17. feb 2009 12:01

Jaz sem takoj za - pa čeprav trojanskih nisem grajala in čeprav so bili včasih moji krofi pravi "ponesrečki".

 

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. feb 2009 13:50

Blanchy je napisal/a:

Tisti, ki toliko pljuvate po trojanskih krofih - kaj če bi naredili eno degustacijo pa bi vi dali za poskusit tiste krofe, ki jih sami spečete?

Blanchy

Lahko, morda nas/vas celo na Trojanah sprejmejo, kot so nas, izjemno prijazno, ko smo se pred nekaj leti dobili na enem od KulSlo srečanj tam. Samo, da ne bo pomote, naj organizirajo tisti, ki jim njihovi krofi niso všeč.....

Ne vem, meni se res ne zdi treba ne vem kako strašno razglašati, če mi nekje nekaj ni všeč. Saj meni ni bilo všeč, morda drugim je. Z veseljem pa pohvalim, če mi je všeč. Čeprav vem, da morda drugim ne bo. Se vam čudna? Pa čeprav.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. feb 2009 15:27

Ko se bom naslednjič peljala čez Trojane, bom reskirala za 2 krofa - enega pojedla tam in enega doma, da vidim, če so se res kaj spremenili.

Drugače je pa gotovo odvisno od okusa. Sama imam izredno občutljiv želodec na višek kakršnekoli maščobe, po jedeh, ki vsebujejo pregreto maščobo mi je pa itak vedno slabo.

Zanimivo so mi v pustnem času všeč skoraj vsi krofi,  med letom sem pa dokaj sigurna le pri Zmajčkovem butiku, ostalih se (morda po krivici) raje ognem.

Itak jih pa po večini delam sama in se jih prav nič ne bojim dati na pokušino .

Cila

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

29. apr 2009 14:35

Po dolgih letih smo se zopet peljali do Trojan, ker nikakor ne moremo peljati mimo...avto kar sam obrne proti krofom... In moram zelo zelo pohvaliti krofe, bili so lepo pečeni, nič mastni, nobenega okusa po olju, z veliko marmelade in sploh zelo okusni. Res, da se mi zdijo malo dragi, saj eden stane 1,20 € ampak če se tam ustaviš enkrat na par let ne gledaš na ceno. Nam so bili res dobri in naslednjič, ko se bomo peljali tam mimo, se prav gotovo ustavimo. Nam so trojanski krofi še vedno zakon. angie Sporočilo je spremenil(a) angie.orhideja dne 29. 2009 14:36

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 16:37

Midva se VEDNO oglasiva na Trojanih, ko greva z letališča k staršem. Edino kar me jezi je to, da nimam dovolj volje, da bi ga pojedla samo pol.

Vanja

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

30. apr 2009 7:33

Trojanski krofi v bistvu sploh niso tako dragi. Njihov krof tehta 180 g, stane pa 1,20 evra, medtem ko krof, ki ga kupimo v trgovini, tehta ponavadi 80 g, stane pa (vsaj pri nas) 0,85 evra. Jaz sem jih jedla prejšnji teden in so bili zelo dobri. Tudi drugače nimam slabega mnenja o njih, čeprav je pa tudi res, da pa niso vedno enakega okusa. Enkrat se mi je zdelo, kot da ne bi bili dovolj pečeni, vendar na surovega v notranjosti še nisem naletela. Vsekakor pa ti krofi niso tako zanič, kot ste jih nekateri kritizirali. Hedonist, napaka je že popravljena. Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 30. 2009 07:34 Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 30. 2009 09:02

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

30. apr 2009 8:37

18 g je pa malo švoh, kaj praviš mambica ?? LP hedonist

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. apr 2009 23:46

NA Trojanah sem že dobila znotraj surove, pečene v prežganem olju, pa vendar vedno znova poskusim, kak okus imajo. Večinoma mi to uspe.

Dobila jih nisem samo enkrat, med junijsko vojno, ko sem se vračala z morja. Prihod na Trojane je pomenil svobodno ozemlje, hmelj pa najlepšo bilko na svetu, na poti domov. Takrat krofov niso pekli.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti