"trojanski" krofi

neznan uporabnik

11. feb 2008 12:07

Nekoč sem doma stehtala trojanski krof in je imel celih 18 dkg. Tako velikih krofov mislim, da ne peče nobena pekarna. Običajno so krofi, ki jih kupimo v trgovini med 6 in 10 dkg, najpogosteje 8 dkg. Trojanski krofi so pač trojsnki krofi, podobno kot blejske kremne rezine in drugi podobni izdelki. Najboljši so na Trojanah, ko pa jih prinesemo domov, niso nič posebnega. Celo marsikateri drugi krofi so mi vliko boljši. Je pa tako, da je že sam ritual, da se na Trojanah ustaviš, da popiješ kavo. poješ krof, vse diši po njih, vsi, ki se tam ustavijo se veselo mastijo s krofi in to je to. tedi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. feb 2008 12:55

Nekajkrat v minulih dveh, treh letih sem jedla trojanske krofe. Tam, na licu mesta, so bili kar v redu, čeprav ne takšni, kot pred recimo destimi leti. Ali pa se tudi naše brbončioce spreminjajo. Toda ko so mi jih nekaj krat prinesli domov, so bili pa živi obup. Mastni, težki, res čudni - pa niso bili zmečkati v kakšni vrečki, ampak so bili še vedno lepo zloženi v kartonski škatli. In dva krat od tega okus po straem olju. Tako da moje izkušnje varirajo od dokaj dobrih do skrajno mastnih. Mamamia mamamia

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. feb 2008 13:00

tedi, tako velike krofe kot na Trojanah, tudi v SG pečejo. Včasih koga nahecam, da sem bla na Trojanah. In ta taveliki krof stane samo 0,50. In je res, da so na Trojanah pač včasih boljši, včasih slabši. Kakor naletiš. drugače pa jih jaz pečem po Recinem receptu. klavdija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. feb 2008 13:20

Moje razmišljanje je tako: Nismo več v rosnih letih in vemo kako so take in drugačne oštarije počasi napredovale, potem pa kar buuum naenkrat. Postale so velike, lepo opremljene, z moderno in drago tehnologijo. Povdarek je predvsem na dragi tehnologiji. Porcije so ogromne, hrana dobra, zelo okusna in najbolj bistveno pri vsem tem odigra tudi cena. Vse je poceni. Meni moja pamet pravi, da pri vsem tem da je nečesa veliko, da je dobro in poleg vsega še poceni, nekaj ne špila. Nekje je treba zaslužit, da si kot gostinec lahko privoščiš velike in poceni porcije. Po moji kmečki logiki razmišljam in si pravim, da je najceneje zaslužiti na ljudeh. Privarčuješ pa seveda tako, da se olje ne menja vsak dan, da so v olju razno razni dodatki ki omogočajo cvrenje pri visokih temperaturah, da so stvarem dodane sestavine za barvo, okus in da ne naštevam naprej. Nekdo ki ni občutljiv na take stvari tega ne zazna in se mu vse to zdi sprejemljivo in dobro, moj želodec pa na srečo ali pa žalost ni tak. Če kaj ne štima mi to takoj pove in potem tega ne probavam več. Je že res, da mi marsi kaj zgleda lepo in mamljivo. Vse te barve in velikokrat čudovite vonjave, a kaj za vsem tem stoji? Hude alergije in zdravniška pomoč nemalokrat me je privedla do tega, da na vsako stvar ki jo vtaknem v usta pogledam iz česa je sestavljena. Tudi vsak moj nakup je cel izlet. V moji košari so vedno izbrane tvari ki nimajo dodatkov, pa naj gre za hrano ali kozmetiko. Verjemite mi, da me velikrat zamika da bi se naličila, pa si ne upam ker vem kaj sem svoje čase dajala skoz. Po mojem mnenju je s trojanskimi krofi enako kot z ostalo hrano po restavracijah. Tudi oni si ob tako masovni proizvodnji ne morejo privoščit kaj drugega kot le to, kar počnejo, saj bi v nasprotnem primeru propadli. Pa še to: ne bom rekla, da nikoli ne jem zunaj. Seveda da gremo in pred letom in pol sem zaradi takih oslarij (rekla sem si, saj mi ne bo škodovala, pa mi je in to zelo) končala v nezavesti sredi restavracije. Recite karkoli, ampak začela sem zelo spoštovati samo sebe, pričela sem se imet rada in to se mi zdi zelo prav. lp Vesna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. feb 2008 14:23

Reca je napisal/a:
Moje razmišljanje je tako: Nismo več v rosnih letih in vemo kako so take in drugačne oštarije počasi napredovale, potem pa kar buuum naenkrat. Postale so velike, lepo opremljene, z moderno in drago tehnologijo. Povdarek je predvsem na dragi tehnologiji. Porcije so ogromne, hrana dobra, zelo okusna in najbolj bistveno pri vsem tem odigra tudi cena. Vse je poceni. Meni moja pamet pravi, da pri vsem tem da je nečesa veliko, da je dobro in poleg vsega še poceni, nekaj ne špila. Nekje je treba zaslužit, da si kot gostinec lahko privoščiš velike in poceni porcije. Po moji kmečki logiki razmišljam in si pravim, da je najceneje zaslužiti na ljudeh. Privarčuješ pa seveda tako, da se olje ne menja vsak dan, da so v olju razno razni dodatki ki omogočajo cvrenje pri visokih temperaturah, da so stvarem dodane sestavine za barvo, okus in da ne naštevam naprej. Nekdo ki ni občutljiv na take stvari tega ne zazna in se mu vse to zdi sprejemljivo in dobro, moj želodec pa na srečo ali pa žalost ni tak. Če kaj ne štima mi to takoj pove in potem tega ne probavam več. Je že res, da mi marsi kaj zgleda lepo in mamljivo. Vse te barve in velikokrat čudovite vonjave, a kaj za vsem tem stoji? Hude alergije in zdravniška pomoč nemalokrat me je privedla do tega, da na vsako stvar ki jo vtaknem v usta pogledam iz česa je sestavljena. Tudi vsak moj nakup je cel izlet. V moji košari so vedno izbrane tvari ki nimajo dodatkov, pa naj gre za hrano ali kozmetiko. Verjemite mi, da me velikrat zamika da bi se naličila, pa si ne upam ker vem kaj sem svoje čase dajala skoz. Po mojem mnenju je s trojanskimi krofi enako kot z ostalo hrano po restavracijah. Tudi oni si ob tako masovni proizvodnji ne morejo privoščit kaj drugega kot le to, kar počnejo, saj bi v nasprotnem primeru propadli. Pa še to: ne bom rekla, da nikoli ne jem zunaj. Seveda da gremo in pred letom in pol sem zaradi takih oslarij (rekla sem si, saj mi ne bo škodovala, pa mi je in to zelo) končala v nezavesti sredi restavracije. Recite karkoli, ampak začela sem zelo spoštovati samo sebe, pričela sem se imet rada in to se mi zdi zelo prav. lp Vesna
Tudi jaz tako mislim in se trudim v tej smeri...... katjushka

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

11. feb 2008 14:23

Čeprav je moj odg. izven konteksta in nima nikakršne veze z krofi, bi se v tej rubriki želela samo osebno iz srca zahvaliti g. Katki-lopatki za prečudoviti osebni album, ki mi je veliko pripomogel k svojemu znanju, idejam, vsakdanu in še bi lahko naštevala. Hvala g. Katka-lopatka. Želela bi še več takih albumov v pogled, a jih ne najdem al pa ne znam poiskat. Brez zamere in lep dan. jaša

vitoria  

član od: 24.11.2006

sporočila: 25

11. feb 2008 16:08

Nam tudi ti krofi niso več dobri ne vem ko jih pojemo imamo tako zgago od njih da je jooj .. Verjetno dajejo kakšen konzervans al nekaj močnega ker ko ga ješ prav čutiš malo čuden okus kot pecilni ne vem kaj je no v glavnem niso več kar so bili. vitoria

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. feb 2008 17:28

klavdijaB, kje v SG pa? s0ncek*

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

11. feb 2008 19:48

je pa res, da po moje tile trojanski krofi ne vidijo rumenjakov. je moj dragi pred leti delal v eni proizvodnji pijač, kjer so uporabljali rumenjak za jajčni liker, vse beljake pa vozili na trojane za krofe. lp tanjaj

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

11. feb 2008 20:11

Tvojemu možu so pa tole malo napačno razložili. Čeprav tisti recept nekaj strani nazaj še zdaleč ni pravi. Tako tudi krofi ne vidijo beljakov. Lp gaja 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti