Zdrava prehrana

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

18. dec 2014 14:43

Testeninica pa saj si opisala to, kar je temelj zdrave prehrane. Raznolikost in nepredelana živila. Za to ne rabimo čisto nobene ''popolne desetke'', pač pa samo zdravo pamet. Pa saj če potem kokosovo olje uporabljaš za peko/cvrtje... ti čisto nič ne pomaga, da je bilo hladno stiskano. In zakaj olja, ki niso bila hladno stiskana ne bi prenesla visokih temperatur? O teh sladilih, pa ne bi izgubljala besed. Včeraj je bil agavin sirup, danes je brezovo, ju3 bo pa najbrž iz kurjekov  

Drugače pa super, če si našla način prehrane, ki ti ustreza, samo superživila in ostale ''najbolj zdrave'' alternative verjetno nimajo kaj dosti pri tem.

Vesnuska

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

18. dec 2014 14:55

Pri meni ima je najbolj opazno uživanje MSM-ja. Izredno so se mi popravili lasje in nohti.

Kjigo sem priporočala tudi zaradi drugih stvari.

Ocvrtih jedi tako in tako je jemo...

Napisala sem pa da olja, ki so bila hladno stiskana ne prenesejo viskih temperatur (konopljino, olivno, laneno...)

Belega sladkorja pa res ne uporabljam sploh. Brezovo sladilo nam odgovarja, pa kokosov sladkor tudi, pogojno včasih tudi agavin sirup.

Delam pa tudi domačo čokolado in smo vsi navdušeni nad njo...

testeninca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. dec 2014 15:58

Pri magičnih pripravkih najbolj pomaga sama misel na to, koliko stanejo. Pri nas raste superživil kolikor hočeš, samo kaj, ko grah ali špinača zveni tako prostaško v primerjavi s chia, goji, acai ali bok choy. 

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

18. dec 2014 16:04

^Pa še res je.

Meni bi bilo še bolj fajn, če bi krepko zvišali še davek na vse (per)sladke zadeve (tako hrano kot pijače), saj bi bilo precej učinkovito 'odvajalo' za moje slabe navade, pa še proračun bi se lepo napolnil...

Life is war against boredom~

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. dec 2014 16:51

Zakaj se pa sama ne obdavčiš? Na primer, skleneš novoletno zaobljubo, da boš za vsak liter sladke pijače, ki jo kupiš, dala deset ali petnajst centov v dobrodelne namene. Res ne vem, zakaj bi morali klicat državo na pomoč pri stvareh, ki bi jih prav lahko uredili sami s sabo. lp, proxima

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. dec 2014 17:09

10 centov se ne pozna dovolj: bolje bo, da se zmeniš sama s sabo, da za vsak sladkorni greh daš 10 evrov v prašička. Na koncu leta pa naredi z njimi, kar te je volja, samo za boga milega ne v slaščičarni.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

18. dec 2014 18:57

haha, mislim da tisti prašiček ne bi kaj dolgo zdržal <3

Life is war against boredom~

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

18. dec 2014 22:24

limnol je napisal/a:

grah ali špinača zveni tako prostaško v primerjavi s chia, goji, acai ali bok choy. 

Pa še nesramno cenejša sta :)

Jaz sem bolj za lokalne zadeve, jedilnike skušamo imeti kar se da sezonske, radi se pregrešimo, obožujemo pa tudi lahke jedi na žlico.

Bila pa sem na kuharski delavnici, kjer smo okušali samo veganske "super truper" jedi, pa mi niso najbolj sedle. Same zmesi eksotičnih maščob in oreščkov, ki naj bi bile sicer super zdrave, vendar same kalorične bombe. Nekje na sredini sem odnehala s poskušanjem ...

 

Čarli08

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2014 5:46

Nedavno tega sem se pogovarjala z gospo, ki je bila na predavanju o dieti za žolčno-sladkornega bolnika. Predavala je za to usposobljena zdravstvena delavka. Glede maščobe jim je dejala, da bolj priporoča dobro  domačo svinjsko mast kot pa kokosovo maslo   . Utemeljila je menda s tem, da je teže slediti, kaj vse se v procesu pridobivanja kokosove masti dogaja z njo in kaj vse se prilepi nanjo.   Ljubitelji ocvirkov in svinjske masti, nobene slabe vesti torej,  onih, ki prisegajo na kokosovo mast se pa tole itak ne bo dotaknilo

Cila

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. dec 2014 6:55

Ocvirkov in masti na dan, odžene zdravnike stran!!! 

Sam sem že kar nekaj časa na PALEO/LCHF življenskem stilu in se počutim FENOMENALNO.

Poslušati telo, jesti sezonsko (tudi kdaj pregrešim in jem jagode sredi decembra ) uporabljati to,kar so že naši predniki ter se gibati in uživati v naravi.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti