Zdrava prehrana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

6. dec 2011 10:11

Ha-ha-ha..., saj sem vedela, da bo starina (beri Ežoj) brcnil    v sredo   in celo zadel. Popolnoma istega mišljenja sem.

 

Da ne govorim o mamicah, česa vse prikrajšajo otroka... in potem se čudijo zakaj je toliko alergij in zakaj je otrok stalno bolan / prehlajen.

 

Pozdravček!  

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

6. dec 2011 12:12

@Ežoj

Naraven produkt v tem kontestu ni mišljen kot iz narave izhajajoč, ampak čim manj predelan. Konec koncev je vse, kar obstaja, naravno. 

Kaj si mislim, ko vidim hrano z naravnimi barvili, recimo sir? Mislim si: zakaj jih sir, ki ga sam proizvedem, ne vsebuje. Zakaj jih tisti potrebuje/ima?

Kakšna je razlika med glutaminsko kislino v hrani, ki jo naravno vsebuje in v hrani, kjer ji je le ta dodana? Ista kot med Ferrarijem in Yugotom z motorjem od Ferrarija in 20" feltnami.

Glede rjavega sladkorja imaš prav. Ampak, to še ne pomeni, da pravi ne obstaja. Le ljudje s(m)o ovce in takoj kupimo nekaj za dušo. Je pa res, da je z vsemi sladili treba biti zmeren, tudi zdravimi.

Med molekulami vode ni čisto nobene razlike. Med pijačo, ki je več kot le molekule vode, pa razlika je. Razen, če si mislil za pridobivanje destilirane vode.

 

@dragička

Pojav in razširjenost alegrij je dokaj sorazmerzna z uživanjem visoko predelane hrane, industrije, elektronike,  skratka z raširjenostjo visoke tehnologije. Prehrana je le del problema. Tako je vsaj splošno prepričanje. Po mojem pa alergij ni bistveno več, včasih so pač ljudje (otroci) z dovolj hudo alergijo umrli in je bil mir. Zagotovo pa je več snovi, ki povzročajo alergije. Čisto pričakovana negativne lastnost globalnega trga.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. dec 2011 12:46

Pa deci (dva, tri) dobrega vinčeka za povrh ste pozabli!

Začetnica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. dec 2011 12:58

Zame je zdrava hrana en takle bograč od Dragičke! Glej temo kosila. 

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. dec 2011 12:59

ZAČETNICA je napisal/a:

Pa deci (dva, tri) dobrega vinčeka za povrh ste pozabli!



Začetnica

 

Nismo pozabili, samo vsega tudi ne povemo ...

(kot ne o travarici za želodček, pivu za žejo, vino je pa itak za zdravje )

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

6. dec 2011 13:08

mamamia je napisal/a:

ZAČETNICA je napisal/a:

Pa deci (dva, tri) dobrega vinčeka za povrh ste pozabli!



Začetnica

 

Nismo pozabili, samo vsega tudi ne povemo ...

(kot ne o travarici za želodček, pivu za žejo, vino je pa itak za zdravje )



mamamia

 

Zraven pa hren, suha klobasa in domač kruh....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. dec 2011 13:30

Trixi ti si enostavno hudobna!

Začetnica

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

6. dec 2011 15:00

Terman je napisal/a:

@Ežoj

Naraven produkt v tem kontestu ni mišljen kot iz narave izhajajoč, ampak čim manj predelan. Konec koncev je vse, kar obstaja, naravno. 

Kaj si mislim, ko vidim hrano z naravnimi barvili, recimo sir? Mislim si: zakaj jih sir, ki ga sam proizvedem, ne vsebuje. Zakaj jih tisti potrebuje/ima?

Kakšna je razlika med glutaminsko kislino v hrani, ki jo naravno vsebuje in v hrani, kjer ji je le ta dodana? Ista kot med Ferrarijem in Yugotom z motorjem od Ferrarija in 20" feltnami.

Glede rjavega sladkorja imaš prav. Ampak, to še ne pomeni, da pravi ne obstaja. Le ljudje s(m)o ovce in takoj kupimo nekaj za dušo. Je pa res, da je z vsemi sladili treba biti zmeren, tudi zdravimi.

Med molekulami vode ni čisto nobene razlike. Med pijačo, ki je več kot le molekule vode, pa razlika je. Razen, če si mislil za pridobivanje destilirane vode.

U, a se smem podpisati pod tole, Terman?  

Omenil bi še en vidik zdrave hrane, ki se mi zdi vsaj tako pomemben, če ne celo še bolj od vseh ostalih - morda tudi zato, ker se ga (drugače kot morda med vrsticami) ne omenja pogosto.

Namreč, kako je bila hrana pridelana - pa ne s stališča porabnika/potrošnika oz. jedca, pač pa glede na vpliv na okolje. S kupovanjem "pridelkov" agroindustrije, ki bi jim z vso pravico, pravzaprav že dolžnostjo lahko rekli kar "izdelki", v kar smo dostikrat (navidez?) prisiljeni, posredno podpiramo tak odnos do okolja. Meni se to ne zdi sprejemljivo.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. dec 2011 15:04

666 je napisal/a:

Namreč, kako je bila hrana pridelana - pa ne s stališča porabnika/potrošnika oz. jedca, pač pa glede na vpliv na okolje. S kupovanjem "pridelkov" agroindustrije, ki bi jim z vso pravico, pravzaprav že dolžnostjo lahko rekli kar "izdelki", v kar smo dostikrat (navidez?) prisiljeni, posredno podpiramo tak odnos do okolja. Meni se to ne zdi sprejemljivo.

In kaj je drugače, če kupujemo in jemo BIO jabolka z Nove Zelandije, pa, recimo, Čila? Je tu odnos do okolja drugačen, sprejemljivejši? Resno sprašujem in upam na odgovor.

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. dec 2011 15:11

Terman je napisal/a:

Naraven produkt v tem kontestu ni mišljen kot iz narave izhajajoč, ampak čim manj predelan. Konec koncev je vse, kar obstaja, naravno. 

Morda boš rekel, da ni v istem kontekstu, pa je, vsaj po moje. Če k pridelavi tam nekje prištejemo še stroške, pa ogljični odtis, pa......transporta hrane, pridemo do zanimive kontradikcije v tvojem pisanju, Terman. Saj ne, da ti kaj sponašam, a načelnost je pač načelnost. Aja, v čem je kontradiktornost? V tej temi si poglej drugo plat tvoje tukajšnje trditve.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti