Kaj z ostankom palačink?

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 3. dec 2011 19:36 | ogledi: 14.815 | odgovori: 16

Ker sem spekla preveč palačink vas prosim za nasvet kakšno sladico-enostavno lahko naredim iz njih? V petek smo jedli namazane z čokolado/marmelado, danes skutine.

 

Jutri bo za kosilo ričet. Kakšno sladico lahko pripravim iz njih? Kakšna ideja?


Hvala!

Al-Ni

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. dec 2011 19:48

Si jih pa res veliko spekla. Jaz se vedno razveselim, če kaj palačink ostane, ker jih narežem, pospravim v vrečke in zamrznem, kasneje pa porabim za v juho.

Če ste zadnja dva dneva jedli namazane, pa skutine, bo mogoče zaenkrat dovolj, bi rekla. Lahko jih zamrzneš tudi kar tako in čez kak teden odtališ in pogreješ v mikrovalovki in bodo kot da si jih pravkar spekla.

 

zeta

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

3. dec 2011 19:53

Lahko narediš torto iz palačink, mislim da je recept tudi na tem portalu. Ali pa npr. tiramisu torta iz palačink.

 

Lahko pa jih uporabiš tudi za slane jedi (kaneloni), nekateri pa jih zamrznejo (vmes daš folijo).

jgirl

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

3. dec 2011 19:55

Župa. Ni boljše. 

janko1

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. dec 2011 19:58

Meni je božanska torta iz palačink. Polagaš palačinke v okrogel pekč in na vsako posuješ plast mletih orehov + sladkor, ponavljaš dokler ti ne zmanjka palačink. Potem pa palačinke z vrha večkrat prebodeš in preliješ s sladko smetano, ter spečeš (180°cca. 20min)

 

Če bi bile pa slane, pa kaneloni s sirom in šunko

Roncolino

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

3. dec 2011 20:25

Po ričetu jaz vsekakor nebi ubijala ljudi še s palačinkami. Ne vem ali je splošno tako, ali samo moja mama naredi prekonkretnega in mi po njem palačinke res ne bi sedle. Lepo med njih polagaj folijo, jih zamrzni, in čez kak teden ko bo v familiji spet padel cuker skuhaj eno lahko juhico potem pa navali narode na palačinke, čoko, marmelada, skuta...kakorkoli že, boš videla koliko bolj cenjene bodo kot pa sedaj, ko so riti polne. Če ti jih še potem ostane pa preveri kakšno merico uporabljaš, ker si očitno usekala mimo po celi črti.

Viva Meier

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. dec 2011 21:24

lazanjo tudi lahko narediš iz palačink - uporabi jih namesto plasti testenin, vmes pa polni z npr. mletim mesom ter špinačo, nato prelij po vrhu z bešamelom ter speci. Pride super.

tulka

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

3. dec 2011 22:07

Ali pa morda kanelone za hude čase. Pa bo spet lahko hitro kosilo ali pa za priložnost, ko te presenetijo obiski.

Balenka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. dec 2011 1:30

Mi na našem koncu naredimo jabolčno in skutno filo kot za kak štrudel, z njimi napolnimo palačinke, premažemo s kislo smetano in jajcem in damo v pečico.

yulchi

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

4. dec 2011 8:57

janko1 je napisal/a:

Župa. Ni boljše.
janko1

Se strinjam

Lizzie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2011 9:10

Rolado iz palačink, kotprilogo mesu v omaki.

Palačinke zrežeš na kak cm široke rezance in jih prememšaš z dvema rumenjakoma (ali z enim, odvisno od količine), žlico parmezana in snegom dveh (ali enega) beljaka.

Moker prt namži z maslom, naloži na maso iz palačink in trdno zavij, da nastane svaljek. Konice rptiča zavij in kuhaj eno uro v slani vodi, ki naj nenehno po malem vre.

Svaljek potem narežeš na rezine in preliješ z vročim maslom ter postrežeš kot prilogo.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti