Vegeta

kumiho  

član od: 8.6.2011

sporočila: 5

tema odprta - 2. dec 2011 14:16 | ogledi: 14.741 | odgovori: 26

Zakaj je v receptih tolikokrat uporabljena vegeta? Če imaš zeljnjavo, meso,začimbe ipd. potem, ne vidim razloga zakaj, bi uporabljali umetne dodatke, ki vsaki jedi dajo enak okus.

kumiho

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

2. dec 2011 14:28

Verjetno zato, ker jo marsikdo v kuhinji pač uporablja. Tisti, ki pa jo lahko nadomestijo s svežo zelenjavo, pa uporabijo pač to. Tako, da naj te ne moti, če piše da dodamo kocko ali vegeto, narediš pač po svoje.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2011 15:13

Jaz jo uporabljam brez predsodka. Ne vedno in povsod, ne za vse jedi po vrsti (za morske na primer nikoli), a včasih le prav pride. In kocka tudi, pa juha iz vrečke enako. Jaz s tem nimam problemov. Niti nimam seznama z eji na notranji strani kuhinjskega elementa.

 

mamamia

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

2. dec 2011 17:57

Res je odveč dodajati vegeto, kadar imam na razpolago posamične doma pridelane ali tudi kupljene začimbe. Zato jo tudi malo uporabljam. Priznam pa, da jušno osnovo, ki jo dodajam različnim jedem, delam ponavadi iz zelenjavne, piščančje ali goveje jušne kocke. Kaj češ; pomanjkanje časa pač.

bršljanka

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

3. dec 2011 1:31

Mamamia en big "lajk" za tvoj komentar. Se strinjam!

_tmickena_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. dec 2011 9:28

_tmickena_ je napisal/a:

Mamamia en big "lajk" za tvoj komentar. Se strinjam!



_tmickena_

 

mamamia

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. dec 2011 17:20

Pri nas babica vsako leto naredi svojo zelenjavno začinko, poleg tega imamo doma vse vrste začimbe od kotanyi in maestra, tako da vegete doma sploh nimamo.

yulchi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2011 18:28

Saj jaz tudi uporabljam ogromno začimb, tako svežih kot posušenih, v zamrzovalniku imam tudi mešanico naribanega korenja, korena petreršilja, zelene in pora, ampak ob vsem tem imam tudi vegeto vedno doma, mi včasih tako dobro

dene, ko jo kam dodam.

In zelo mi tekne, ko je malo potresem po zeleni solati, sploh endiviji in kristalki, tako malo na sladko povleče. Može je pa videt ne sme na solatah ...

mamamia

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

4. dec 2011 18:32

Meni se zdi škoda, da bi v doma pripravljeno hrano dodajala ojačevalce okusa/arome, stara dobra Vegeta, Začinka in drugi dodatki jedem tipa "vegeta" pa vsebujejo predvsem veliko glutaminata in soli. Evo, tole so sestavine Maestrove Začinke (pozor, sestavine so navedene po padajočem vrstnem redu glede na maso): Sestavine: sol, ojačevalec arome (Na-glutaminat), sušena zelenjava (korenje, peteršilj, pasternak, čebula, paprika), sladkor, laktoza, naravne začimbe in začimbni ekstrakti.

Vegeta natur nima ojačevalcev.

 

Nisem med tistimi, ki bi bila nastrojena proti aditivom, prav tako se zavedam, da moj način življenja ne omogoča samooskrbe, torej kupujem... Kategorije aditivov, ki se jih skušam v splošnem izogniti, brez natančnega poznavanja imena aditivov/E-številk, so: ojačevalci, konzervansi in deloma barvila.

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. dec 2011 21:11

da se kupiti kocke brez ojačevalcev, konzervansov, .. ostalih grdih stvari. takšne tudi jaz včasih uporabim pri kakšni bolj pusti stvari. ali pa za zalivanje

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2011 23:22

Ma kaj vem, meni tile oajčevalci in konzervanski gladko dol visijo, pa saj ne pojem tega vsak dan dve kili, da bi me skrbelo. Od nečesa pa itak moraš umret.

Gledam svoj frendico, ki umira za rakom, pa zadnjih 15 let ni delala drugega kot zdravo živela. Seznam e-jev, pa vse bio in eko, denar je v luft metala za take zadeve in se kregala nad mano, ker ne jem testenin iz polnoznate moke (to zgolj za primer). Mene je doslej edino slinavka "vdrapnila", pa sem si opomogla in zdaj spet jem vse, pač na neke zadeve drugače pazim.

Ni pravila, hočem reči. Naša kolegica je pred nekaj dnevi umrla, za rakom, pa je biila predana naravi in eko vrtnarjenju, zdravi prehrani in vsemu, kar spada raven, vjljučno z ukvarjanjem s športnom, sama je tudi vrtnarila in slh pazula na čim bolj naravno in bio prehrano.

 

Če sem kruta: raje sem srečno kot sestradano truplo.

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti