Količina sestavin za torto za 25 ljudi

dreyca  

član od: 30.11.2011

sporočila: 4

tema odprta - 30. nov 2011 22:37 | ogledi: 15.702 | odgovori: 23

Živijo!

Zanima me kakšne količine jajc,moke,sladkorja itd, bi potrebovala za izdelavo torte za približno 25 ljudi?Ima kdo kakšen fajn recept?  Prosim za čimprejšnjo pomoč, ker jo moram narediti že ta petek.

 

Lep pozdrav

 

dreyca

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

30. nov 2011 23:13

predlagam štiri-kotno torto baklava 

yulchi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. nov 2011 23:16

Težko je kar tako na pamet nekaj napisat. Po moje bo za 25 ljudi dovolj torta velikosti pekača, ki gre v pečico, tistega oglatega in globokega. Ali pa dve okrogli torti. Ena okrogla je za 16 ljudi, približno seveda, taka oglata iz pekača pa tudi za 30, seveda kosi niso kdo ve kako veliki.

 

Za približno predstavo, to so količine za globok pekač v velikosti pečice.

http://www.kulinarika.net/recepti/10167/sladice/moskva-

 

Sicer pa za eno plast računaj tri do štiri jajca, po zravnano žlico moke in pol žlice sladkorja na eno jajce, takole za osnovo. Sicer pa poglej recepte za torte, ti bo hitro vse jasno.

 

Kaj pa nadev?

 

Receptov za torte  je ogoromno, kaj pa mi vemo, kakšen okus bi ti imela, da bi od nekaj sto receptov enega predlagale?

 

 

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. dec 2011 6:19

Matr, tole je pa res matematični izziv! Kaj pa če bi vprašala na fakulteto za matematiko, ni hudič, da bi ne znali tega izračunat!

Po moje, glavno težavo predstavlja število 25. Če bi bilo za 24 ljudekov bi lažje šlo. Če je navadna torta zadosti za ( recimo ) 8 ljudi, pol za 24 je treba trikrat več jajc, moke............sam pol en ostane brez kosa torte............... hm, težka bo.

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

1. dec 2011 9:19

Dreyca, dobrodošla (vidim, da si se včeraj prijavila na Kulinariko).

Škoda besed sploh razlagat, ker se verjetno nisi niti potrudila, da bi pobrskala po straneh Kulinarike. Namreč, tukaj je malo morje receptov za torte, malo morje nasvetov - koliko česa in zakaj. Ti pa "iz neba pa v rebra" - koliko jajc, koliko moke...   

 

Pozdravček!

dreyca  

član od: 30.11.2011

sporočila: 4

1. dec 2011 12:34

Hehe, ja vem sem kar na hitro natipkala, ne da bi si vzela čas in vredu pregledala situacijo na Kulinariki.Se opravičujem. No zdaj se bom lotila  malo večje torte in me je zanimalo za nekaj primerov receptov, ki ste jih že preizkusili.Kar se nadeva tiče pa kar nekaj na izi, mal sadja in to bo to. Najlepša hvala vsem za takšne in drugačne odgovore :).

 

Pozdravček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. dec 2011 12:51

Za testo se drži recepta za rolado, saj jih ne več na Kulinariki. Ena plast za velik oglat pekač pride iz ene mase za rolado; eno lahko narediš tudi s kakavom ali čokolado, da bo torta bolj pisana.

Toče za orientacijo; jaz bi naredila tri plasti: čokoladno, vmes beljakovo testo (glej recept za moskva šnit, ki sem ga pripela - za eno plast), in tretja plast običajen rumen biskvit. Vmes pa sadni nadev, kot si si ga zamislila.

mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. dec 2011 15:47

Ma sej ne morem verjet...

Dreyca jaz bi naredila torto v pekaču iz pečice. Vsak biskvit bi pekla posebej. Jaz najraje delam biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol. Po tistem receptu za vsako plast naredim iz 4 jajc, ostale sestavine pa prilagodim.

jade

dreyca  

član od: 30.11.2011

sporočila: 4

1. dec 2011 15:48

Hvala za napotke mamamia :) bom naredila po tem sistemu kot si ga opisala :) ;)

 

lp

dreyca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti