Količina sestavin za torto za 25 ljudi

dreyca  

član od: 30.11.2011

sporočila: 4

1. dec 2011 17:12

Ja bom spekla v pekaču iz pečice, 2 biskvita, enga čokoladnega drugega navadnega,napolnila z sadjem pa mal dekoracije...se bom maximalno potrudila da bo lepa za oči in dobra za želodec hehe :).

Hvala vsem za predloge in nasvete kljub temu da sem ga mal bixnala z vprašanjem heh :D

 

čawčaw

dreyca

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

1. dec 2011 17:23

Raje speci kak biskvit ali dva več ...

s0ncek*

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

27. jul 2012 21:53

Da ne odpiram nove teme, bom nadaljevala kar v tej, ki je po datumu najmlajša ;)

 

Torej, speči moram torto (torte) za cca 80 ljudi. Največji problem ni peka, ampak prevoz-okoli 80 km, vožnja pa bo del poti tudi slabša. Da vam predstavim načrt:

-Spekla bom 3 torte v pravokotnem pekaču (37x24 cm),

-Za zaščito bi naredila škatle iz stiroporja, ki bi imel na dnu zmrznjene vložke (za hladilno torbo),

-Sadna torta bi imela kremo iz sadja in rastlinske smetane, čokoladna pa nutelo+rastlinsko smetano, 3.torta pa še ne vem kakšno kremo (mogoče rafaelo varianta).

Prosim vas za mnenje:

-Bodo 3 tako velike torte dovolj,

-Kakšno kremo za polnilo mi predlagate, glede na to, da se lahko pričakuje vročina in  težaven prevoz,

-Kaj pa dekoracija torte, kaj mi priporočate za okrasitev (smetana, čokolada, tičina)..kako se obnese tičina na vročini in tresljajih?

 

Hvaležna bom za vsak nasvet!

 

LP

pe3ca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jul 2012 22:50

Kajres  ni druge rešitve kot torte povsem dokončati in jh potem voziti delno tudi po slabih cestah, torej bodo tresljaji? ? Kaj pa če za prevoz oziroma za primerne pripomočke povprašaš pri profesionalcih, ki se s tem  ukvarjajo?

 

Ali pa da torte sicer zložiš skupaj, okrasitev pa končaš na kraju samem? Okraske in vse prineseš s seboj.

 

Dragi otrok, to je pa pogum. Tri torte voziti 80 km po slabi cesti ... tudi če bodo v okvirjih ali škatlah iz stiropora, dotikanja sten ne moreš preprečiti.

Jaz bi se odločila za sestavo tort doma, okrasitev pa na kraju samem.

Oziroma jaz treh tort sploh sama ne bi tovorila tako daleč, če čisto po pravici povem.

 

lahko pa da ti bo kaj bolj pametnega kot jaz svetovala katwra od naših mojstric tort. Mogoče na zasebno pošto vprašaš stano.r, pitončico ali katero drugo?

 

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jul 2012 15:01

mamamia je napisal/a:

 

 

Dragi otrok, to je pa pogum. Tri torte voziti 80 km po slabi cesti ... tudi če bodo v okvirjih ali škatlah iz stiropora, dotikanja sten ne moreš preprečiti.

.

Oziroma jaz treh tort sploh sama ne bi tovorila tako daleč, če čisto po pravici povem.

 
mamamia

 

Jaz tudi ne. Če se tega ne da narediti na lokaciji, obstaja celo neka storitev, ki se ji reče "prevoz domačihtort" - vsaj jaz te kombije večkrat vidim po mestu (se mi zdi, da imajo tudi svojo spletno stran). Drugače pa imam izkušnjo, ko je stana.r naredila huge big torto za 100 ljudi in smo to po mestu vozili s kombijem precej počasi.

Vendelina jr.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

28. jul 2012 16:19

80 km poti..in še to del poti v slabem stanju,je hud zalogaj za prevoz..sama sem delala eno res veliko torto,ki smo jo peljali v 20 km oddaljeno kočo po slabi cesti..samo ..mislim da je bilo to prvič,zadnjič in nikoli več.

Kaj pa če narediš tri velike šarlote,vsaka svoj okus...prevažaš jih kar v sami stekleni posodi..na samem kraju pa jih obrneš,malo dekoracije z smetano ali kremo okoli pa je..

Vrtejbenka

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

28. jul 2012 22:06

Tale šarlota res ni slaba ideja, hvala Vrtejbenka...kar je problem, da nimam 3eh tako velikih in enakih posod. Ne vem, če ne bom kar savoiardi piškote okoli torte postavila in s trakom pričvrstila. Tiste, ki ste že delale šarlote s savoiardi piškoti, s čim ste obmazale torto, da se piškoti primejo torte? Je dovolj smetana, ali mora biti kaj druga?

 

lp



pe3ca

Sporočilo je spremenil(a) pe3ca dne 28. 2012 22:09

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jul 2012 23:00

Smetana je čisto dovolj, razen da model že takoj obložiš s piškoti in se potem ti itak primejo vsega, kar naložiš.

 

mamamia

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

29. jul 2012 8:34

Sem se tud jaz spomnila na kakššne piškote okrog torte, povezane s trakom... Mi smo peljali enkrat poročno pecivo (bilo je 12 kg piškotov in 20 kg peciva s kremami- bilo je dokončano in narezano na kocke) iz Kranja v Mursko soboto- to je cca 200km- v doma narejenih škatlah iz stiroporja in s pingvini notri, kot si ti napisala. Mislim da je vseeno, katero kremo daš notri, jaz bi edino dala še kakšno vrečko želatine v vsako, pa torte naredi obvezno en dan prej, da se zelo dobro ohladijo. Sicer je pri nas bila več ali manj avtocesta, ampak mislim, da bi torte morale zdržati...

Eno trinadstropno poročno torto, ki sem jo naredila, so pa peljali nekam na Pokljuko v en gozd, kjer je bila polovice poti do tja makedamska cesta, so rekli da se je malo posedla, ampak da se ni skoraj nič opazilo. Bila je obložena s tičino, pa mislim, da če ne bi bila nadstropna, da bi pot čisto ok preživela.

Če boš piškote itak zavezala s trakom, je čisto dovolj malo smetane, mogoče celo brez, se itak malo primejo že nadeva.

*Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti