Kje kupiti večje količine mesa?

Mygrace

sporočila: 6506

1. dec 2011 15:50

Ampak zgledat moraš pa super, Ekstremist!?

Mygrace

eXtremist  

član od: 30.11.2011

sporočila: 7

1. dec 2011 16:01

Se opravičujem za repost.. Pojem 500 gramov prsovine na dan in ne 1kg! Zakaj pa nebi bil zdrav zarad tega? Ukvarjam se s športom in imam 6x tedensko visoko intenzivne treninge, zato imam tudi take količine kvalitetnega! mesa.. Med drugim naj omenim da pojem tudi 1kg zelenjave na dan, če že dvomiš v moje zdravje.. Imam jedilnik svojim potrebam sestavljen in sem pod zdravniškim nadzorom (beri vsakih 6 mesecev celotna preiskava krvne slike). Sicer pa ne sprašujem o svojem zdravju tukaj.. 

eXtremist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. dec 2011 16:44

Kako to misliš - prsovina je meso, ribe in teletina pa ne? Ok, tudi prav, saj smo prebrali že vse mogoče. Brez skrbi bodi, sploh te ne sprašujem po tvojem zdravju. Jaz skrbim za svojega, ti pa tudi za svojega. Le čudim se, bolj in bolj.

Sonja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

1. dec 2011 17:19

Kakor koli že, samo da mu nuca.

Je pa to res kar veliko vsega, kilogram mesa pa kilogram zelenjave. Ma, jaz te že ne bi imela na hrani.

zeta

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

1. dec 2011 19:19

extremist,meni pa se ne zdijo tako velike količine mesa,glede na to,da športaš.Moj  mož ne,pa te skoraj dohaja,v količni mesa;)

V leclercu se poveži s kašnim šefom(tapravim) mesarije,bo tudi kaj domačega padlo vmes

Veliko sreče pri najdbi

 



ultranova

Sporočilo je spremenil(a) ultranova dne 01.dec 2011 19:20

eXtremist  

član od: 30.11.2011

sporočila: 7

1. dec 2011 19:48

Ni treba bit tako pikolovski! Jaz se tudi čudim zakaj na vsakem portalu obstajajo uporabniki, ki samo smetijo teme.. Zato omenjam prsovina in ne meso, ker drugega pri perutnini ne jem. Vseeno hvala vsem za vaše informacije! 

eXtremist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. dec 2011 19:59

In kak je kriterij za smetenej/nesmetenje? Vidiš, jaz pa sploh nisem poznala izraza "prsovina". In toliko pa že vem, da ti ledvica niso hvaležna za tolikšne vnose beljakovin. Pa jetra tudi ne. No, pa saj to najbrž sam veš.

Vsak po svoje pač, ti nič ne očitam, samo - tudi ti nam ne očitaj smetenja. Teme so zato, da se vanje piše, kajne? In ne nujno samo to, kar je avtorju teme povšeči.

rimljanka

eXtremist  

član od: 30.11.2011

sporočila: 7

1. dec 2011 20:26

ni bilo mišljeno to za tebe.. Pod smetenje smatram ko neka oseba nima nič za pametnega povedat in smeti s svojimi izjavami, ki se ne vežejo na samo temo. kar se pa tiče vnosa beljakovin pa imam 2,5g na TT, kar pa ni preveč oz. mi ne obremenjuje ledvic.. Mogoče si misilila da "zakisa" telo ob takem visokem vnosu beljakovin, vendar to kompenziram z zelenjavo ki deluje bazično. Med drugim pa tudi uživam antioksidante (zeleni čaj, pegasti padelj, alfa-lipoična kislina, vitamin c itd.) Sicer pa kot sem že prej omenil sem pod zdravniškim nadzorom.

eXtremist

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

1. dec 2011 20:55

Jaz bi ti svetovala, da vprašaš kakšnega lokalnega mesarja privatnika, ki si sam cene postavlja. Sama večkrat rabim večje količine mesa, ko kuham za razne skupine. Sem zadnjič na hitro rabila mleto meso, grem v Spar in glej glej. cena skoraj 7 evrov na kg . Seveda sem se urno obrnila in zapeljala do mesnice, kjer sva se s šefom zmenila, da bo mleto meso po 3 evre. Je pred mano odbral kose mesa, zmlel, pa še kilo hrenovk sem za povrh dobila.

 

kaja45

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. dec 2011 8:41

Evo , zgodba se ponavalja. Nobenega odgovora na zastavljeno vprašanje samo kup zmedenih pripomb v stilu, joj, kako lahko poješ toliko mesa ! Pa saj vas  človek ni vprašal ali je zdravo jesti meso ampak kje ga lahko kupi večje količine ceneje. To je edino, kar ga zanima, vaša globokoumljenja ga zagotovo ne.  In ob tem eni še zatrjujejo, da ne smetijo teme . Cinizem brez primere.

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti