Rusko praznično kosilo

FelicitaMedved  

član od: 30.11.2011

sporočila: 1

tema odprta - 30. nov 2011 13:42 | ogledi: 10.402 | odgovori: 11

10. 12. bom praznovala rojstni dan. Povabljenih je 6 oseb, rada pa bi skuhala kompletno rusko kosilo. Nekaj receptov sem že našla, za predjed bo ruska solata, potem pa boršč in piroške, za sladico pa ruski godovni kolač. Zraven kolača bomo pili Kozaško kri. Manjka pa mi še glavna jed. Ima kdo kakšen predlog?

FelicitaMedved

aragorn  

član od: 28.5.2007

sporočila: 24

30. nov 2011 14:08

Ej, sem včeraj vrgla eno učko na Riba na oko (no, to mi je pa hecno uspelo sklepat skupaj) in bo danes baje neka Oksana pripravila ruski ali ukrajinski jedilnik - sem samo tu pa tam kaj ulovila, tako da ti ne znam točno povedati. Tako da za začetek vrži še ti danes eno učko tja gor :) .

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

30. nov 2011 15:00

Prejšnji teden sva bila na večerji pri enem ruskem kolegu: za predjed smo imeli ajdove bline z različnimi nadevi, krompirjeve pelmene, piroške s slanimi nadevi, gobe s kislo smetano in ene lepeške, za glavno jed je bil boršč, potem pa čaj iz samovara, malinovo varenje, medenjaki (prjaniki), in eni riževi piškoti z marmelado. Že po predjedeh smo bili siti :))) 

 

LP

 

 

Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. nov 2011 15:14

Blini so odlična zadeva, sploh če je malo kaviarja gor (ali pa vsaj ponarejenega, tisti iz Kaspijskega morja je malo predrag ...). Gotove bline dobiš tudi v leclercu za kupit.

Sashika, ti zavidam ruska kosila, pa še kakšna ...

mamamia

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

30. nov 2011 15:48

Blini so super, sploh s kakšnimi ribami , na googlu imaš malo morje receptov, veliko je angleških. Upam da bo ruskih v prihodnosti še več :)))



Saša

Sporočilo je spremenil(a) Sashika dne 30.nov 2011 15:55

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

1. dec 2011 10:32

V ribi na oko je Oksana pripravila ruske jedi,med drugimi je pripravljala tudi namaz česnova bomba.Nisem si ga uspela zapasati na kocu oddaje,saj recepti pobegnejo momo prehitro.Vseboval naj bi mehek sir,česen,majanozo in če sem prav razumela komentarje je bilo čutiti jajca.Zanima me ali je notri še kakšna sestavina,saj količino pa prilagodiš svojemu okusu in potrebam.

 

chappy

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. dec 2011 11:04

V knjigi Vse kuhinje sveta, je kot primer ruskega jedilnika navedeno:

blini s kaviarjem

čerenaja teljačja pečonka in kulebjaka (dušena jetra in zeljna pasteta)

skutne tortice

ob blinih vodka in ob glavni jedi pozni burgundec

meni bi kar ustrezalo

Lisa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. dec 2011 11:52

Bistvo je, da je dovolj vodke, ker brez tega ni kosilo tisto pravo rusko. Pa splača se it pogledat v kako rusko trgovino, jih je pri nas nekaj tam dobiš poleg tradiconalnih kulinaričnih dobrot tudi njiohov pijačo vseh vrst .

 

hedonist

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

1. dec 2011 12:26

Dolores hvala to bo to.

 

chappy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti