Peka rogljičkov

janikasonček  

član od: 24.11.2011

sporočila: 3

tema odprta - 30. nov 2011 12:06 | ogledi: 11.593 | odgovori: 5

Pozdravljeni, sem nova na forumu, prosila bi za pomoč. Ne dolgo tega nazaj sem si kupila pekač za peko rogljičkov. Zraven je bil priložen recept in lopatica za poravnat maso. Lepo prosim,če ima kdo takšen pekač naj mi posreduje recept, ker sem ga nekje založila in ga nikakor ne najdem. Že v naprej se zahvaljujem.

janikasonček

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

30. nov 2011 12:13

Recept za 42 vanilijevih rogljičkov:

- 95 g moke

- 25 g fino mletih mandljev

- 60 g sladkorja

- 1/2 vanilin sladkorja

- 100 g masla

- 1 jajce

- sladkor v prahu

 

Vse sestavine dobro premešajte (lafko s paličnim mešalnikom). S pomočjo strgalke za testo nanesite testo na pekač. Prej ga ni potrebno namastiti. Pekač dajte v ogreto pečico na 160 °c in pecite 15-17 minut, da so rogljički zlato zapečeni. Pustite,da se malce ohladijo, potem jih enostavno stresite s pekača. na koncu jih lahko po okusu potresete s sladkorejm v prahu.

 

 

Bojanca

janikasonček  

član od: 24.11.2011

sporočila: 3

30. nov 2011 21:16

Hvala Bojanca, sedaj bod tudi prinas dišalo po rogljičkih in pekač bomo preizkusili. Hvala sporočim, kako bodo uspeli.

janikasonček

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

1. dec 2011 8:17

bojanam je napisal/a:

Recept za 42 vanilijevih rogljičkov:

- 95 g moke

- 25 g fino mletih mandljev

- 60 g sladkorja

- 1/2 vanilin sladkorja

- 100 g masla

- 1 jajce

- sladkor v prahu

 

Vse sestavine dobro premešajte (lafko s paličnim mešalnikom). S pomočjo strgalke za testo nanesite testo na pekač. Prej ga ni potrebno namastiti. Pekač dajte v ogreto pečico na 160 °c in pecite 15-17 minut, da so rogljički zlato zapečeni. Pustite,da se malce ohladijo, potem jih enostavno stresite s pekača. na koncu jih lahko po okusu potresete s sladkorejm v prahu.

 

 



Bojanca

Bojanca, ali gre enaka količina ( približno) moke in masla ali je morda napaka?

 

silven

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

1. dec 2011 11:49

Količina sestavin je točno povzeta iz ovitka tega zenker-jevega pekača za rogljičke. Če je idealna, ali vsaj približno ustrezna, pa bomo videli, ko bomo recept preizkusili.

Tudi jaz sem si včeraj kupila ta pekač, a žal lopatice ni bilo zraven. 

Bo že morala biti tista stara dobra.

bršljanka

janikasonček  

član od: 24.11.2011

sporočila: 3

15. dec 2011 8:16

Recept je odličen ampak priporočam, da pečeta nekje 12 do 14 minut. Jaz sem prvič pekla 15 minut bili so trdi kot kamen. Drugič pa 12 minut in odlični. Mase je dovolj za model 42 rogljičkov. Čokoladni so tudi odlični....

janikasonček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti